פיתוח חוסן נפשי בגיל הרך - מרכז ד"ר טל
  חיפוש סגירה 03-6413483אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


פיתוח חוסן נפשי בגיל הרך

   02/10/2019 09:22

הורים רבים תוהים כיצד יוכלו לעזור לילדיהם להיות בטוחים יותר בעצמם, מאושרים יותר ובעלי יכולת טובה להתמודד עם קשיים ואתגרים. מדהים לגלות כמה התנהלות היום-יומית שלנו משפיעה על בריאותם הנפשית וחוסנם של ילדנו ונכדינו הרכים. תוכנית חוסן נפשי של מרכז ד"ר טל יכולה לסייע לכם בכך.

תוכנית חוסן נפשי לגיל הרך מלמדת ומדריכה הורים בתהליך אישי ומעמיק על הדרכים היומיומיות הפשוטות ביותר בהן יוכלו לסייע לילדיהם לפתח חוסן ובריאות נפשית לאורך כל חייהם. בתוכנית מאפשרת להורים בתהליך מממוקד, מלמד וחוויתי להבין לעומק את צרכי ילדיהם, מלמדת כיצד לעזור לילדים להתמודד עם קשיים ואתגרים, וכיצד לתמוך בהם שאופן שיסייע להם לחוש כילדים, ובהמשך גם כמבוגרים, בעלי ביטחון וכוחות נפשיים.

במהלך התוכנית נתמקד בדרכים בהן אתם ההורים יכולים לסייע לילדיכם להתמודד באופן מיטבי ומחזק עם אתגרי היומיום החל מנעילת נעליים באופן עצמאי, דרך התמודדות עם הסתגלות קשה לגן ועד התמודדות עם מציאות מורכבת. נכיר יחד את מוקדי הכוח והקושי של ילדיכם ושלכם כהורים, ונמצא דרכים שיסייעו לכם ולילדכם להתחזק.

התוכנית כוללת 12 מפגשים הדרכה פרטניים, ומיועדת להורים לילדים בגילאי 2-7.

על הסדנא - חוסן נפשי לילדך"  - סדנא אישית להורים

הסדנא מיועדת להורים לילדים בגיל הרך, וכוללת 12 מפגשים פרטניים בהם יושם דגש על תפקיד ההורה בבניית החוסן הנפשי בילדות. ייחודה של התוכנית ושונתה ממפגשי הדרכת הורים הוא בכך שהתהליך עוסק באופן ממוקד בפיתוח חוסן בשנות החיים הראשונות, בחלוקה ל-3 קבוצות גיל מרכזיות: הכנה לגן עירייה, במהלך גן עירייה, לקראת כיתה א'.

בשונה מהדרכת הורים סטנדרטית, כל מפגש יעסוק באחד מהמרכיבים המסייעים בפיתוח חוסן נפשי בילדים. מפגש יפתח בהסבר (פסיכואדיוקציה רחבה) אודות הנושא המרכזי בו יעסוק המפגש, במהלך מפגש ייבחנו ההורים והמטפל יחד כיצד מרכיב זה בא לידי ביטוי בחיי היומיום שלהם ובקשר עם הילד, וכן יילמדו דרכים פרקטיות לפיתוח חוסן נפשי וליצירת קשר קרוב ותומך עם ילדם.

נושאים מרכזיים בהם יעסוק התהליך:

  1. איזה מין הורה אני? ההורים יזהו את הסגנון ההורי שלהם (הורות מגוננת/מאתגרת/מתירנית/סמכותית/סמכותנית) וכיצד הוא תורם או פוגע בחוסן של ילדם.
  2. איך מדברים עם ילדים? ההורים ילמדו מהם עקרונות הדיאלוג עלם ילדים, מהו שיח מתקף, מהי מנטליזציה הורית וכיצד לסייע לילדם בפיתוח מנטליזציה.  שיח מתקף ופיתוח מנטליזציה בגיל הרך מהווים מרכיבים מרכזים בבניית חוסן נפשי.  
  3. מה עושים כשילדים פוגעים בילד שלי? ההורים יבחנו האם העזרה שהם מושיטים לילדם אכן מסייעת לו, וכיצד ניתן לסייע באופן מיטבי.
  4. האם באמת עזרתי עכשיו לילד שלי?  – ההורים יבחנו מהם דרכי הפעולה המחזקות את ילדם ומהן דרכי הפעולה המחלישות אותו בטווח הקצר ובטווח הארוך.
  5. מה קורה כשלהורים נגמר החמצן?  ההורים מהווים עבור הילד הן מודל לויסות רגשי ובנוסף תפקידם לסייע לילד לווסת את רגשותיו. בשלב זה ההורים יעמיקו ברגעי ההורות הטעונים, וילמדו כיצד לסייע לעצמם ברגעים הקשים, בטרם יסיעו לילדיהם.
  6. מה עושים כשהילד משתטח על הרצפה? ההורים ילמדו כיצד לסייע לילד לפתח ויסות רגשי, המהווה אמצעי לחוסן נפשי
  7. מה קורה כשה"לא" הופך ל"כן" – ההורים יעמיקו בחשיבותם של גבולות וסמכות הורית כאמצעים המאפשרים התפתחות בריאה של ילדיהם, וילמדו כיצד ליישמם בחיי היומיום. 

 


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה