טיפול פסיכולוגי ע''י פסיכולוג מומחה - מרכז ד"ר טל
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


טיפול פסיכולוגי ונפשי במשבר

טיפול פסיכולוגי הוא שם כולל למגוון רחב של תהליכים מקצועיים אשר מסייעים להתמודד עם קשיים נפשיים או עוזרים להשיג הצלחות אישיות. ישנם סוגים שונים של טיפולים פסיכולוגים וחשוב ביותר להתאים לכל אדם את התהליך הנכון שיקדם אותו. גם אם ניסיתם טיפול שלא הצליח, אנו ננסה להתאים עבורכם את הטיפול שיקדם אתכם. בקליניקה נתאמץ למצוא את איש המקצוע המתאים ביותר עבורכם, ואת דרך הטיפול אשר תעזור לכם להתגבר על הקשיים ולהצליח.

טיפול פסיכולוגי במרכז ד''ר טל

פניה אל פסיכולוג יכולה לנבוע מקושי שאת/ה חווה, או מרצון לשפר את איכות החיים ולהרגיש טוב יותר עם עצמך.

כאשר מגיעים לטיפול ממקום של קושי, הטיפול יכול לסייע להפעיל מחדש כוחות של צמיחה והתחדשות, כוחות אשר נחלשו בשל סיבות שונות.

כאשר מגיעים לטיפול במטרה לשפר את איכות החיים,  אנו עורכים תהליך של בדיקה יחד איתך מה את/ה מרגיש/ה וכיצד יכול להיות לך טוב יותר.

מקומו של המטפל בטיפול פסיכולוגי

טיפול פסיכולוגי הוא מסגרת שבה תוכל/י לתאר את הקשיים המטרידים אותך, ובה תהיה לך האפשרות להבין לעומק את הסיבות להתנהלות הרגשית העכשווית ולמצוא דרכי התמודדות חדשות.
 
תפקידו של המטפל יהיה ללוות אותך בתהליך, לספק לך סביבה בטוחה מבחינה רגשית ולהעניק תמיכה מקצועית בכדי לחולל את השינוי הרצוי בחייך.
 
הקשר האישי הנרקם באופן הדרגתי במהלך הטיפול הפסיכולוגי והתקשורת הפתוחה, מהווה את הבסיס לתהליך הרגשי המתחולל בו. לכן, חשוב שתרגיש/י שאת/ה יכול לתת במטפל אמון ולסמוך עליו.
 

מתי כדאי לפנות לטיפול פסיכולוגי:

פניה לטיפול פסיכולוגי יכולה להיות מועילה במגוון מצבים שונים, כאשר בדרך כלל פניה לטיפול רגשי תהיה על רקע רגשי, בין אם שינוי במצב הרגשי, החמרה, מצוקה רגשית כלשהי וכדומה. להלן כמה מצבים רגשיים נפוצים, בהם מומלץ לפנות לטיפול רגשי:

דיכאון וחרדה: בין אם אלו מופיעים באופן כרוני מתמשך ובין אם צפו באופן נקודתי.

אובססיה או כפייתיות - כשמתקשים להפסיק הרגל חוזר ונשנה.

מחשבות טורדניות - מחשבות בלתי פוסקות, הפוגעות בתפקוד ובשלווה הנפשית.

טראומה, משבר או אירועי מצוקה מתמשכים כמו מצבים הנובעים במקרים של אובדן, שכול, פיטורין, תאונת דרכים ועוד.

בעיות ביחסים: קשיים במערכות יחסים עם בני משפחה, עם בני זוג, חברים או עמיתים. טיפול פסיכולוגי יכול לעזור בהתמודדות עם האתגרים ולמצוא דרכי תקשורת יעילות ומיטבות יותר.

התמודדות עם אבחנה רפואית אשר משפיעה על המצב הרגשי, על איכות החיים ומעוררת קשיים רגשיים לצד ההתמודדות הרפואית. במקרים כאלה ההמלצה היא לפנות לטיפול פסיכולוגי מותאם אשר יסייע בהתמודדות הרגשית ובמניעת החמרה.  

סטרס ולחץ נפשי: כמעט כל אדם חווה בימינו תקופות או מצבים מתמשכים של סטרס ולחץ, התמודדות לאורך זמן עם סטרס עשויה להחמיר, להתפתח לקשיים רגשיים אחרים או להשפיע על המצב הבריאותי של האדם, טיפול רגשי יכול לסייע בהתמודדות וזיהוי טריגרים מעוררי סטרס לצד למידה של טכניקות הרגעה לשימוש יום-יומי.

קשיי וויסות רגשי: קושי להתמודד עם מצבים של כעס, לחץ, עצבות וכדומה

ירידה בתפקוד היום-יומי - לעיתים אנשים חווים ירידה בתפקוד היום-יומי או נסיגה בתפקוד, למשל קושי להתנהל ביום יום, קושי להתמיד בעבודה או לימודים בלי להבין את הסיבה. טיפול רגשי יכול לסייע "לפזר את הערפל" להבין את הסיבה לכך ולעזור לחזור לתפקוד ואיכות חיים

רצון לשפר את איכות החיים או להכיר את "עצמי" טוב יותר - במקרים רבים אנשים פונים לטיפול רגשי כי הם רוצים להכיר את עצמם טוב יותר, להבין את דרך ההתנהלות שלהם, להכיר את התת מודע שלהם ואיך משפיע על חייהם או כי הם רוצים לשפר את איכות חייהם יותר. טיפול פסיכולוגי מקצועי ומותאם אישית הוא בדיוק הדרך לעשות זאת ולהשיג את המטרות הללו.

המצבים המוזכרים כאן הינן דוגמאות נפוצות, יחד עם זאת, כאשר חשים מצוקה רגשית כלשהי, אשר משפיעה על המצב הרגשי, על איכות החיים, התפקוד או על היחסים עם הסביבה מומלץ לפנות לאיש מקצוע על מנת לבחון כיצד ניתן לשפר את התחושה והתפקוד ולמנוע החמרה.  

 

פסיכולוגית קלינית- התאמת טיפול פסיכולוגי (מרכז ד"ר טל)

 

טיפול ביופידבק - הוא למעשה טיפול פסיכופיזיולוגי - טיפול המשלב בין גוף ונפש. טיפול ביופידבק מבוסס על הקשר בין תגובות גופניות שלנו לבין תגובות רגשיות שלנו. כך למשל ידוע כי כאשר אדם חווה מתח, לחץ, סטרס, חרדה וכדומה מערכות מסויימות בגופו מתחילות לפעול (באופן ספציפי המערכת הסימפתטית) מה שעשוי להתבטא בעליה בלחץ הדם, הזעה, דופק מהיר וכדומה.

בעזרת ביופידבק לומד המטופל לשלוט בתגובות אלו ולהפחית אותן ובכך להקל גם על תחושות המתח שהוא חווה. טיפול ביופידבק הוא למעשה טכניקה טיפולית בעזרתה לומד המטופל להשיג שליטה על התחושות שלו ובכך להרגיש טוב יותר, טכניקות אותן יכול ליישם גם בבית לאחר מכן באופן עצמאי. מטפלים מנוסים בביופידבק משלבים במהלך הטיפול גם טכניקות של טיפול CBT, טכניקות הרפיה, דימיון מודרך ועוד.   
 
לקריאה נוספת לחץ ביופידבק
 
טיפול מיינדפולנס  - מיינדפולנס היא טכניקה טיפולית השואבת את עקרונותיה מתיאוריות של המזרח. באימון מיינדפולנס לומד המטופל להתבונן על סיטואציות שונות בחייו מתוך נקודת מבט לא שיפוטית על עצמו. בטיפול לומד המטופל להיות נוכח בחייו, לקבל את הקורה אותו בהווה, לשאת את הכאב הנובע ממצוקות שונות, מבלי לפחד ומבלי לבקר את עצמו. אימון מיינדפולנס  היא טכניקה טיפולית המסייעת בהתמודדות עם קשיים שונים כמו מצב רוח ירוד, אי שקט, חרדות ועוד וכן מסייעת לאנשים המעוניינים לעשות שינוי ואינם בטוחים איך. 
 
לקריאה נוספת לחץ מיינדפולנס 
 
טיפול קצר מועד -  טיפול פסיכולוגי יכול להיעשות במתכונת של כמה פגישות ספורות. טיפול פסיכולוגי קצר מועד יכול להיערך באמצעות שימוש בטכניקה מסויימת כמו למשל CBT  או היפנוזה אך לא בהכרח. במרכז ד"ר טל ניתן לערוך התערבויות לטיפול במשבר באמצעות טיפול רגשי דינמי. התערבויות אלו נועדו לעזור במקרה של התמודדות נקודתית עם מצב משבר כמו אבל ושכול, טראומה, פיטורין ועוד. 
 

אל תהסס/י לפנות בכל עת לשם התייעצות עם פסיכולוג/ית אודות סוג הטיפול המתאים עבורך.

בנוסף פתחנו סניף בחיפה בו מוצע טיפול פסיכולוגי רגשי בהתאמה לצרכי המטופל מתוך הבנה עמוקה של קשייו. בקליניקה שלנו בחיפה צוות פסיכולוגים מיומן שמציע טיפול מקצועי בהתאמה אישית לצרכים שלך 

כל הטיפולים נערכים בהקפדה מרבית על פרטיות, ושיחה טלפונית ראשונה נעשית ללא התחייבות.

יחסי מטפל מטופל בטיפול פסיכולוגי:

כנות - היכולת לדבר בכנות על התחושות של המטופל או מה שמכונה מקצועית חשיפה עצמית בטיפול  -הם חלק בלתי נפרד מהטיפול ומאפשרות את ההקלה במצוקה הרגשית. מחקרים מראים כי חשיפה עצמית מהווה כלי טיפולי שיש בו פוטנציאל גבוה יותר להצלחת הטיפול.

אמון - אמון מאפשר קשר טיפולי בטוח בין המטפל והמטופל שהוא הבסיס להצלחה בהשגת שינוי רגשי ושיפור איכות החיים. בניית אמון היא בין החלקים המשמעותיים ביותר בטיפול, ובדרך כלל תחילת הטיפול מוקדשת לבנית אמון, לצד השיח על הסימפטומים והתייחסות לכאן ועכשיו. אמון מאפשר לאדם לחקור טוב יותר את הקשיים הרגשיים שלו, לחשוף את החוויה הרגשית שלו ובכך לאפשר עיבוד נכון יותר ובהמשך לאמץ דרכים לשנות את אופן ההתנהלות ובכך להפחית את המצוקה.

נכונות לקבל משוב - היכולת לקבל משוב, פידבק מצד המטפל כלפי המטופל, מתבססת על העקרונות לעיל כגון כנות ואמון. המשוב של המטפל נועד להציע למטופל דרכי חשיבה שונות, דרכי התנהלות חלופיות, אשר יכולות לאפשר לו לפחית את המצוקה הרגשית שלו ולשפר את איכות חייו ועל כן הנכונות לקבל את המשוב של המטפל הינה משמעותית להתקדמות הטיפול.

מדוע לא לפחד/לחשוש לפנות לטיפול פסיכולוגי

טיפול פסיכולוגי הוא לפני הכל מקום אישי שמאפשר לשים זרקור על משהו שלעיתים נשכח מאיתנו וזה הנפש שלנו. אומנם טיפול פסיכולוגי לעיתים מאלץ אותנו להתמודד עם התחושות הקשות שלנו או המחשבות שמפריעות לנו, אך יחד עם זאת, הוא מאפשר לעשות זאת במרחב בטוח ומתוך תחושת מסוגלות ולא מתוך לחץ או תחושת מחוייבות ולכן אין חשש להתחיל טיפול פסיכולוגי שכן גם המטפל מתווה את הטיפול באופן המותאם לקצב של המטופל והיכולת שלו מבלי לסכן אותו בחשיפת יתר או החמרת המצוקה.

טיפול פסיכולוגי בילדים

טיפול פסיכולוגי בילדים, הינו טיפול רגשי לכל דבר ומומלץ כאשר ישנו קושי שהילד חווה, לרבות פחדים, חרדות, מצב רוח, קשיים חברתיים, קשיים במערכות יחסים בתוך הבית ועוד. טיפול פסיכולוגי בילדים מותאם לעולמם של ילדים ולכן פעמים רבות כולל שילוב של הטיפול יחד עם משחק, יצירה, אלמנטים של דימיון, תיאטרון וכדומה וכל זאת על מנת "להכנס לעולמו של הילד" דרך האמצעים שהוא מורגל אליהם ולעזור לו מתוך העולם שלו. במקרים אחרים, טיפול פסיכולוגי בילדים הוא בשיתוף ההורים, אשר נמצאים איתו רוב שעות היום ויכולים להשתמש בכלים שנלמדים במהלך הטיפול גם בבית יחד עם הילד. ולכן ישנם מקרים בהם טיפול פסיכולוגי בילדים מלווה גם בהדרכות הורים או בטיפול דיאדי. למידע נוסף לחצו כאן

טיפול פסיכולוגי משפחתי

טיפול פסיכולוגי משפחתי במקרים רבים מיועד להתמודדות עם קושי ספציפי שעלה במשפחה או בעקבות רצון המשפחה לשפר את מערכת היחסים בתוך המשפחה ואת התקשורת בין בני המשפחה.  עוד על טיפול משפחתי תוכלו לקראו כאן

טיפול פסיכולוגי זוגי

טיפול פסיכולוגי זוגי הוא טיפול המיועד לסייע לזוגות בקשיים שהם חווים בזוגיות שלהם, בין אם מריבות חוזרות, חוסר אמון, היעדר תקשורת או תקשורת לקויה, קשיים עם הילדים או עם בני משפחה אחרים, שיפור התקשורת הזוגית, התמודדות עם שחיקה בחיי הזוגיות ועוד. הפניה לטיפול זוגי יכולה להיות בעקבות אירוע מסויים או משבר שהזוג חווה או בעקבות תחושת אי סיפוק המורגשת לאורך זמן. עוד על טיפול זוגי תוכלו לקרוא כאן

טיפול פסיכולוגי קוגניטיבי וטיפול פסיכולוגי התנהגותי

טיפול פסיכולוגי התנהגותי (Cognitive-Behavioral Therapy - CBT ) הוא גישה טיפולית שמתמקדת בקשר בין המחשבות והרגשות של האדם ובהשפעתן על ההתנהגות. הגישה מבוססת על בחינת דפוסי החשיבה של האדם, בדגש על טעויות חשיבה, שינוי ושיפור דפוסי חשיבה על מנת לשפר את התפקוד היומיומי ולהקל על מצוקה רגשית נחווית, לרבות מצבי חרדה, מצב רוח ירוד ועוד. הטיפול כאמור מתמקד בזיהוי דפוסי חשיבה שליליים, למידה כיצד ניתן לשנות דפוסים אלו ולאמץ דפוסים יעילים יותר.

הטיפול מיועד להתמודדות עם מצבים של חרדה, פוביות, טראומה, קשיים בוויסות רגשי, מצבי רוח ועוד.

עוד על טיפול CBT אפשר לקרוא כאן

מהו שיעור ההצלחה של טיפול פסיכולוגי?

שיעור ההצלחה של טיפול פסיכולוגי יכול להשתנות בהתאם למגוון גורמים, לרבות: סוג הבעיה או הסיבה שהגיע לטיפול, את המיומנויות והניסיון של המטפל, את התמיכה מסביבתו של האדם ואת היכולת הפרטית של האדם להתמודד ולשתף פעולה בטיפול.

טיפול פסיכולוגי הינו יעיל במגוון רחב של מקרים וקשיים רגשיים. עם זאת, חשוב לזכור כי אין שיטה או טיפול אחד המתאימים לכולם, ולכן שיעור ההצלחה יכול להיות שונה ממקרה למקרה ומאדם לאדם. גם ההתמדה של המטופל בתהליך הטיפול יכולה להשפיע על תוצאות הטיפול.

מה ההבדל בין טיפול פסיכולוגי לייעוץ ועזרה נפשית אחרת?

טיפול פסיכולוגי הוא טיפול אשר ניתן על ידי איש מקצוע מומחה, אשר רכש ידע וניסיון לאורך שנים על מנת להעניק טיפול רגשי מותאם, מדוייק ומקצועי לכל פונה .

במרכז ד"ר טל אנו מקבלים רק אנשים מקצוע מוסמכים, פסיכולוגים או עו"סים שסיימו בית ספר לפסיכותרפיה. לימודי פסיכותרפיה מכשירים את העו"סים לטפל בשיטות הטיפול הקונבנציונליות כמו שפסיכולוג לומד בתואר השני. המקצועיות הזו היא שהופכת את הטיפול הפסיכולוגי ליעיל, מקצועי ומעמיק יותר משיטות טיפול אחרות.

טיפול פסיכולוגי מהווה מענה כוללני למצוקה שהאדם חווה. ייעוץ ממוקד למשל מתייחס לצורך נקודתי ונותן מענה על כך. טיפול פסיכולוגי מתייחס לכמה מישורים במקביל - רגשי-פיזיולוגי-קוגניטיבי-התנהגותי, הווה אומר שיפור המחשבות, התפקוד, המצב הרגשי והמצב בגופני-פיזיולוגי. כך למשל, הטיפול יכול להתייחס גם לצורך בעבודה על הימנעות, תיקון דפוסי חשיבה שלילית, התייחסות לבעיות שינה או הרגלי חיים לא בריאים (בהיבט הפיזיולוגי) וכמובן להיבט הרגשי.

כל אלו מאפשרים שינוי המוכל על כל תחומי החיים.

מהן שיטות הטיפול הפסיכולוגי הכי נפוצות?

קיימות מספר שיטות טיפול פסיכולוגיות נפוצות. הנה רק חלק מהן הנחשבות נפוצות יותר:

  1. טיפול פסיכודינמי - הוא טיפול המבוסס על כמה תיאוריות דינמיות, אשר ראשיתן בפסיכואנליזה של זיגמונד פרויד, והיא מתייחסת להנחה שקשיים רגשיים קשורים בדינמיקה בין חלקי הנפש השונים, בהיבטים בתת מודע המשפיעים על הרגש, המחשבות וההתנהגות כאשר הטיפול הדינמי כולל רכיבים משמעותיים שונים לרבות הקשר בין המטפל והמטופל (ויחסי העברה בתוכם), תת מודע, אסוציאציות חופשיות, פירוש חלומות וכן השפעתן של חוויות ילדות על ההווה. עוד על טיפול פסיכודינמי לחץ כאן
  2. טיפול :CBT טיפול קוגניטיבי התנהגותי מתמקד בקשר בין הקוגניציה (מחשבות) לבין ההתנהגות והרגש. הוא מיועד בעיקר למצבי חרדה אך גם למצבים של טראומה, דיכאון, מחשבות טורדניות, OCD ועוד.
  3. טיפול פסיכואנליטי (Psychoanalysis) :מתמקד בחקירת התת-מודע והתהליכים הלא מודעים של הנפש.
  4. טיפול באמצעות ביופידבק - שיטת זו היא אחת השיטות המשלבות בין תובנות נפשיות לבין תובנות ביולוגיות עדכניות ומהווה יישום של תובנת הקשר בין הגוף לנפש. טיפול באמצעות ביופידבק יכול להוות טיפול בפני עצמו או להתלוות לטיפול פסיכולוגי מקביל. במקרים מסויימים טיפול זה מסייע בחיזוק החוסן הנפשי בפני לחצים ומאורעות מעוררי מתח.
  5. טיפול משפחתי (Family Therapy): זו שיטה שבה הטיפול מתבצע במסגרת מערך המשפחה ומתמקד בקשרים, תפקודים והשפעה של חברי המשפחה על כל אחד מהם ועל המערך המשפחתי בכלל. הטיפול מכוון לשיפור התקשורת והתמיכה במשפחה ולפתרון בעיות וקונפליקטים משפחתיים.
  6. הדרכת הורים - הדרכת הורים מוכרת בעיקר בהקשר של ילדים ובני נוער אך לא רק, גם אחרי גיל ההתבגרות ובגיל בוגר יותר, כאשר הקשר בין ההורים לילדם הוא משמעותי ויש להם השפעה הדדית, יכולים להיעזר ולהיתרם מהדרכה הורית. הדרכה הזו יכולה לסייע להורים להתמודד עם מצוקה או קושי שחווה ילדם, לקבל כלים שיוכלו לעזור להם לעזור לילדם או להוות מקום שנותן תמיכה וחיזוק של ההורות שלהם.

מלבד שיטות אלו ישנן טכניקות טיפוליות שונות בהן נעזרים אנשי מקצוע העורכים טיפול פסיכולוגי לרבות, מיינדפולנס, דימיון מודרך, הרפיות, ACT ועוד.

התאמת שיטת הטיפול היא המפתח בעינינו להצלחת הטיפול ולכן חשוב לפנות לאיש מקצוע לשיחת התאמה והכוונה על מנת לבחון יחד איזו דרך טיפול תהיה הנכונה ביותר עבורך.

כמה זמן אורכת פגישה טיפולית?

פגישה טיפולית אורכת כ 50 דקות.

כמה זמן לוקח עד שטיפול פסיכולוגי עובד?

התשובה לשאלה זו הינה כמובן אינדיבידואלית ותלויה במטרת הטיפול, הקושי עמו הגיע האדם, המשאבים הרגשיים או האחרים העומדים לצדו בשינוי המיוחל ורמת האמון בין המטפל למטופל. הטבה רגשית עשויה להיות מורגשת לאחר כמה מפגשים בודדים או לאחר תקופה ארוכה יותר שכן נושאים שונים עלו בטיפול שלא עלו בתחילתו.

האם טיפול פסיכולוגי מרפא הפרעות נפשיות?

טיפול פסיכולוגי יכול להיות אחד מהכלים היעילים להתמודדות עם קשיים רגשיים וכאמור, הוא מאפשר התייחסות למגוון רבדים בחיי האדם: מחשבות, רגשות, התנהגות, איכות חיים ותפקוד. מטרתו של הטיפול הרגשי הינו לאו דווקא "לרפא" הפרעות נפשיות אלא לאפשר לאדם הקלה על המצוקה, חזרה לתפקוד מלא ככל האפשר, רכישה של כלים ומיומוניות שיאפשרו לו לווסת תחושות או להתמודד עם מצוקה גם מחוץ לחדר הטיפולים ובעיקר לאפשר לו לחיות חיים איכותיים. לטיפול פסיכולוגי מקצועי יש את כל הכלים לעשות כן ובכך לטפל במגוון ומנעד רחב של קשיים ובעיות רגשיות.

 

שאלות ותשובות

1.מהו טיפול פסיכולוגי?
טיפול פסיכולוגי הוא שם כולל למגוון רחב של תהליכים מקצועיים אשר מסייעים להתמודד עם קשיים נפשיים או עוזרים להשיג הצלחות אישיות. לקריאה מורחבת לחצו.
 
2.מה ההבדל בין טיפול פסיכולוגי לפסיכותרפיה ?
טיפול פסיכולוגי הינו טיפול רגשי ונפשי הניתן על ידי פסיכולוג. כיום ישנם מסלולי הכשרה של שנתיים עד שלוש שנות לימוד, ללימודי פסיכותרפיה. לימודים אלו מיועדים לאנשים אשר סיימו לימודים קליניים או לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית,פסיכיאטרים או פסיכולוגיים 
בסיום ההסמכה תוכלו להציע טיפול נפשי או רגשי הנותן מענה מקצועי כשם שפסיכולוג נותן.
 
3.אלו סוגי טיפולים פסיכולוגים ניתנים במרכז ד"ר טל ?
ישנם מגוון טיפולים פסיכולוגים הניתנים במרכז ד"ר טל על ידי מיטב המומחים בתחום הפסיכולוגי  ביניהם : טיפול קוגניטיבי התנהגותי, טיפול ביופידבק, טיפול מיינדפולנס, טיפול דינמי. לקריאה מורחבת על כל סוג טיפול לחצו
הרחב טקסט

שיטות טיפול

הפרעת אישיות אנטי סוציאלית
הקליניקה לתמיכה רגשית ונפשית במרכז ד''ר טל - מומחים בייעוץ וטיפול בדפוסי אישיות שונים. בקליניקה צ...
קרא עוד
''אין הביישן למד''- על הפרעת אישיות נמנעת
הקליניקה לתמיכה רגשית ונפשית במרכז ד''ר טל מומחים בייעוץ וטיפול בהפרעת אישיות נמנעת. צוות מומחים ...
קרא עוד
הפרעת אישיות נרקסיסטית ונרקיסיזם
מהו נרקסיסט ? מה מאפיין את אישיותו של הנרקיסיסט וכיצד ניתן לטפל בנרקסיזים ? . מרכז ד"ר טל מצ...
קרא עוד
טיפול פסיכולוגי מוזל | טיפול מוזל
מרכז ד"ר טל, המרכז המקצועי הטוב בישראל לטיפול רגשי ונפשי, מציע טיפול פסיכולוגי מוזל עבור צעי...
קרא עוד

הצוות המומחה בטיפול פסיכולוגי

בקליניקה צוות רב מקצועי העוסק במגוון רחב של תחומי טיפול.
הכירו אותנו מקרוב כדי לראות כיצד נוכל לסייע לכם להרגיש טוב יותר.

ענבל חזקיה חלפון


מיכל אופיר ויזל
מרין ליבמן


ד''ר דולי סובול חביה
אפרת בשן


מיכל פרוכטר
ד"ר אילן טל


אינה ארצי
ד''ר ליאור אדלר


ד''ר אייל לימוני
מיכל אינס אילון


אפרת פיינשטיין
נורית בן ארצי


נעמי סגל
רחל שפי


אופירה חיות
עמיר רייזל


כתבות אחרונות

אנו מציגים בפניכם שתי כתבות אחרונות העוסקות בטיפול פסיכולוגי.
קראו עוד כיצד נוכל לסייע לכם בתחום.

דימוי עצמי נמוך ותחושת עצמי - בניה, גיבוש, חיזוק ענבל חזקיה - פסיכולוגית קלינית

מהו דימוי עצמי נמוך? כיצד ניתן לטפל בדימוי עצמי נמוך? מומחי הקליניקה לתמיכה רגשית ונפשית מסבירים ...

קרא עוד
מיינדפולנס - אפשר להפסיק לסבול! ד"ר אילן טל - פסיכיאטר

מיינדפולנס הינו שיטת טיפול באמצעות מדיטציה להפחתת לחצים ושינוי דפוסי חשיבה. למידע נוסף על קורס מי...

קרא עוד

סרטונים בנושא

ד"ר טל מסביר על גיל ההתבגרות המאוחר
ענבל חזקיה מסבירה על התאמת טיפול פסיכולוגי
מהם מבחנים פסיכולוגיים, מהם מבחני אישיות -...
מרין ליבמן מסבירה על דיכאון אצל מתבגרים
ד"ר טל מסביר על אבחון אישיותי וניתוח פסיכו...
מיכל אופיר מסבירה על חרדה וטיפול בחרדה
האלמנטים הפסיכולוגיים של השופינג - ד"ר טל...
גיל המעבר, טיפולי פוריות, תיסמונת קדם וסתי...
טיפול פסיכולוגי באינטרנט? פסיכיאטר באינטרנ...
ד"ר טל מסביר- למה לצפות כשמגיעים לפסיכיאטר...
מה ההבדל בין פסיכיאטר לפסיכולוג ומתי פונים...
מה ההבדל בין פסיכיאטר לפסיכולוג ומתי יש לפ...
איך לטפל בהתמוטטות עצבים ומשבר נפשי - ד"ר ...
מהי הדרכת הורים למתבגרים ובני נוער - הפסיכ...
ד"ר אילן טל מסביר איך להביא חבר קרוב או בן...
פנטזיה ראליזם ופאסימיות? מדוע אנשים פאסימי...
איך אנחנו בוחרים קריירה וזוגיות? ד"ר טל מייעץ
ד"ר אילן טל מסביר על פייסבוק ומשמעותו הנפש...
ד"ר אילן טל מסביר על ההשלכות הרגשיות של פג...
על בעיות תקשורת וחוסר תקשורת אצל גברים, מת...
ד״ר אילן טל מדבר על גיל ההתבגרות השני, על ...
איך לבצע הרפיית נשימות ואיך להתמודד עם חרדות
מרין ליבמן מסבירה מהו הרס עצמי ומה מאפיין ...
עליה בצריכת תרופות פסיכיאטריות בזמן מלחמה ...
לחץ ועומס בעבודה - ממה הם נובעים ואיך להתמ...
המורכבות הרגשית של תהליך הפונדקאות - ד"ר א...
אימון אישי או טיפול פסיכולוגי? טיפול נפשי ...
איך ומתי הורים "מורישים" לילדיהם קשיים נפש...
איך מתמודדים כשבן הזוג סובל ממצוקה נפשית א...
קשיי תקשורת בקרב גברים והשפעתם על הזוגיות ...
על עייפות, תשישות וקשיי שינה המופיעים ממקו...
מהן בעיות בויסות הרגשי ותחושתי וכיצד באים ...
ד"ר טל מסביר על גיל המעבר, מצבי רוח וחוסר ...
איך מחליטים לאיזה טיפול נפשי זקוקים, ד"ר ט...
פוסט טראומה בקרב שבויים - משדר מיוחד עם חז...
מהי פוסט טראומה ואיך אפשר להתמודד איתה - ד...
דיכאון וטיפול בדיכאון בגלל בעיות כספיות ו...
ד"ר טל מסביר על הפרעות שינה וטיפול בהן
ד"ר אילן טל מסביר על פחד מטכנולוגיה
ד"ר אילן טל על הקשר בין צילומי סלפי לאישיו...
על המשמעות הפסיכולוגית של צחוק והומור
האם לטפל בנכדים טוב לבריאות - ד"ר טל מסביר...
השפעת חוויות ילדות על הבגרות
חיפוש מידע רפואי באינטרנט- ד"ר אילן טל מסב...
מלחמת חרבות ברזל - דר טל בראיון חשוב
מלחמת חרבות ברזל - איך לדבר עם הילדים
חרבות ברזל - איזה שיח פנימי חשוב שנעשה עם ...
חרבות ברזל - איך להתמודד עם הצפת רגשות ומה...
איך אפשר לטפל בביטחון עצמי נמוך ומה עושים ...
מהי הערכה עצמית נמוכה - ענבל חזקה חלפון מס...
מהו תהליך אבחון הפרעת קשב וריכוז- על אבחון...
חרבות ברזל - איך נרמל לילדינו את המצב ומה ...
כאבים פסיכוסומטיים - טיפול נפשי בכאב ללא מ...
חרבות ברזל- על בליל התחושות שאנו מרגישים (...
האם אפשר לשכנע כל אדם לרצוח - ד"ר אילן טל ...
סטרס במאה ה-21 - איך לחץ וסטרס משפיעים על ...
על פילטרים באינסטגרם ודיכאון
חרבות ברזל - ד"ר אילן טל עם כל התשובות לשא...
חלופה לאשפוז- טיפול אינטנסיבי יומי ליד הבית
הטיפול היעיל ביותר להתקפי חרדה
מדוע הטיפול היעיל ביותר לחרדה הוא טיפול פס...
חרדה ופחדים ממוות בקרב ילדים ומבוגרים - ד"...
מהן אובססיות ומהו הטיפול היעיל באובססיות ו...
כיצד טיפול פסיכולוגי יכול לסייע בהפחתת מתח...
הטיפול היעיל בסטרס, מתח נפשי ולחצים - ד"ר ...
הפחתת מתחים וסטרס- מהי הדרך הטובה ביותר לה...
זוגיות ואינטימיות - ד"ר אילן טל מסביר מדוע...
כסיסת ציפורניים, חרדה וביטחון עצמי - ד"ר א...
איך לספר לבן משפחה שהוא צריך עזרה נפשית?
רוצים לשמור על בריאות ורווחה נפשית - שמרו ...
על פחד ממחלות, היפוכונדריה והטיפול היעיל ב...
חרדה, אובססיה ו- OCD - מה הקשר ביניהם ומהו...
איך מביאים בן משפחה לטיפול ואיך לגשת לבן מ...
מהן הסיבות הנפוצות לסבול מבעיות שינה ואיך ...
למה יש לנו הכל ואנחנו לא מאושרים - ד"ר טל ...
למה אנשים הולכים לטיפול פסיכולוגי ואיך טיפ...
טיפולים מתקדמים בדיכאון - טיפול קוגניטיבי...
איך דיכאון יכול להמשך שנים, איך לזהות אותו...
מה מיוחד בטיפול קוגניטיבי התנהגותי - CBT -...
אל הורות - ד"ר אילן טל במבט פסיכולוגי על ה...
איך לדעת ולבחור את מסגרת הטיפול המתאימה בי...
טיפול בכאבים כרוניים והפחתת כאבים על ידי ט...
טיפול נפשי בכאבים ועל הקשר בין מצב נפשי לה...
איך להתייחס נכון יותר לכישלונות בחיים
על שקרנות פתלוגית - למה קל וקשה לנו לשקר ו...
על חלומות, פתרון חלומות ומה חלומות אומרים ...
נשים בעולם המודרני וסטיגמות
טראומה וטיפול בטראומה- האם אפשר וכדאי למחו...
אומנות, ארכיטקטורה ונפש - איך אפשר להציג ק...
על חיוך ואישיות ולמה אנחנו מרגישים מחיובים...
אלכוהול ואלימות כלפי נשים - איך עומס מנטלי...
ד"ר אילן טל מסביר על הקשר בין קפה לבין סוג...
ד"ר אילן טל מסביר על ההשלכות הנפשיות והפיז...
ד"ר טל מסביר למה החל מגיל 35 רבים מוצאים ש...
שרון חזיז משוחחת עם ד"ר אילן טל על הסרטן, ...
שרון פרי משוחחת עם ד"ר אילן טל על התמודדות...
איך תאונת דרכים יכולה להפוך את החיים - ד"ר...
עילי בוטנר משוחח עם ד"ר אילן טל על התמודדו...
עמליה ברנע משוחחת עם ד"ר אילן טל על ההתמוד...
המלחמה של גלית בהפרעת אישיות גבולית - גלית...
יוסי שריד משוחח עם דר אילן טל על החיים אחר...
כשבן משפחה סובל ממחלת נפש ומסרב לקבל עזרה-...
תמרה קלינגון משוחחת עם ד"ר אילן טל על ילדו...
אסתי זקהיים משוחחת בגילוי לב על ילדותה - פ...
להתמודד עם הפרעת אישיות גבולית - יעקב יוסף...
פנינה רוזנבלום משוחחת עם ד"ר אילן טל על הת...
להמשיך אחרי לידה שקטה- שגית ברמי משוחחת עם...
למה חשוב להטעין את הגוף בשינה טובה איך עוש...
למה אנחנו דוחים משימות ואיך אפשר להספיק יו...
בת אל בלן משוחחת עם ד"ר אילן טל על החרדות ...
איך משיגים את האושר - מחקר חדש על התחברות ...
כעס ואלימות בנהיגה - ד"ר אילן טל על איפוק ...
למה פסיכולוגים מתעדים טיפול פסיכולוגי? ד"ר...
ד"ר אילן טל מסביר על המורכבות של יחסי אם-ב...
וויסות קוגניטיבי - איך לשלוט במצב הרוח - ד...
על המאפיינים הפסיכולוגים של כתות - מרין לי...
איך מצליחים לעשות שינוי מהותי מבפנים ואיך ...
שישה טיפים לשינה טובה ולהימנע מבעיות שינה ...
ד"ר אילן טל מסביר על הקשר בין סטרס, לחץ נפ...
שיטות טיפול מהמזרח, מיינדפולנס, סטרס וחרדה
ד"ר אילן טל מסביר למה כולנו עשויים להתפרץ ...
חרבות ברזל - ניטור יום-יומי עם ילדים, למה ...
מה עושה אותנו מאושרים יותר? ד"ר אילן טל על...
על הלגיטימציה לדבר על פגיעה מינית ואיך היא...
איך להתגבר על חרדה מהיריון ולידה - 2 דרכי ...
איך להימנע מדיכאון באמצעות תזונה ואיך לטפל...
איך מצליחים לנהל מערכת יחסים כשבן הזוג נרק...
איך תצליחו לתווך מסרים פמיניסטים בסרטי ילד...
איך תעזרו לילדכם להתמודד טוב יותר עם המצב ...
ד"ר אילן טל מסביר מהי שמחה לאיד ואיך היא ק...
מהי אכילה כפייתית Beinge Eating ואיך היא ש...
מסיכות ולא רק בפורים- איך אנחנו מתנהלים עם...
טיפול רגשי גם לפוליטיקאים - ד"ר אילן טל מס...
איך התעמלות עוזרת לטפל בחרדה -ד"ר אילן טל ...
חרדה חברתית- איך להתחיל להתמודד, על שינוי ...
על דיכאון ובדידות בקרב ניצולי שואה ובגיל ה...
סטרס בחיים המודרניים - איך דביר בנדקט מתמו...
דיכאון אצל סלב - האם שונה מהדיכאון שאנחנו ...
ד"ר אילן טל מסביר על הקשר בין דיכאון אחרי ...
מיזופוניה- ד"ר טל מסביר על הקשר להפרעות קש...
ד"ר טל מסביר איך בכי עוזר לנו להתמודד עם מ...
להפסיק טיפול בציפרלקס- תופעות הלוואי ואיך ...
פוסט טראומה, תנועות עובר וזיכרונות שליליים...
התמודדות של נשים עם סרטן - איך להתמודד עם ...
חדרי הטיפול שלנו במרכז ד"ר טל - טיפול רגש...
מבט מבפנים על חדרי הטיפול שלנו בקליניקה במ...
למה לפנות לטיפול פסיכולוגי אונליין לאחר רי...
רילוקיישן - התמודדות רגשית עם ירידה מהארץ,...
טיפול פסיכולוגי אונליין , טיפול רגשי בסקיי...
למצוא היגיון בבלאגן - ד"ר אילן טל וענבל חז...
דכאון אחרי לידה - בנשים ובגברים - המומחים ...
משבר גיל העמידה - ד"ר אילן טל על משבר גיל ...
4 כלים להתמודדות רגשית בעקבות אירועי ה7.10...
על צרכנות, בריאות והצורך בתחושת שליטה - ד"...
איך להתמודד עם חרדה בעקבות נגיף הקורונה - ...
חרדה של המשפחה מהקורונה - מה להגיד לבן מש...
ד"ר אילן טל ל - YNET בהסבר מקיף על החרדה מ...
ד"ר אילן טל בחדשות 13 על החרדה מקורונה, תח...
קורונה והשבתת בתי הספר - 2 עקרונות חשובים ...
הקורונה והילדים שבבית - ד"ר אילן טל מסביר ...
חרדה מהקורונה - ד"ר אילן טל מסביר ומזכיר ...
אובססיית ניקיון OCD
איך להתמודד עם אי הוודאות של משבר הקורונה ...
משבר הקורונה- 6 טיפים לאדם בבידוד איך להעב...
איך להגיב לילדים ובני-נוער שלא רוצים לפעול...
הילדים בחופש קורונה- ד"ר אילן טל בערוץ 13 ...
משבר הקורונה- המדד לבריאות הנפש שלכם ואיך ...
משבר הקורונה מעלה לחץ אצל כולם- אישי, כלכל...
משבר הקורונה - איך מתמודדים עם החרדה הכלכל...
איך להרגע במציאות של אי-וודאות ומה עושים כ...
אופי, גנטיקה ולידה - ד"ר אילן טל מתייחס לש...
משבר הקורונה, ד"ר אילן טל בערוץ הכנסת על ה...
ד"ר אילן טל במסר הרגעה בערוץ 12- למה החמרת...
ד"ר אילן טל בערוץ 12- בעקרונות CBT ואיך מח...
ד"ר אילן טל במסר חשוב לכל אזרחי מדינה ישרא...
משבר הקורונה - מה להגיד לקרוב משפחה שקשה ל...
משבר הקורונה - ד"ר אילן טל על הדיכאון ביום...
משבר הקורונה - ד"ר אילן טל מסביר איך נולדו...
משבר הקורונה- ד"ר אילן טל מסביר איך לסמוך ...
משבר הקורונה- ד"ר אילן טל מסביר איך לשלוט ...
ד"ר אילן טל עונה לשאלה על חרדות של ילדים ו...
משבר הקורונה- צעירים שלא דואגים ולא רוצים ...
ד"ר אילן טל, ערוץ 12 - למה כולנו קצת על הק...
איך לשמור על הנפש בקורונה, איזה מסכות לבחו...
איך תדעו שאתם בסיכון להתמודדות עם מצב רגשי...
משבר הקורונה מרגיש כמו לחיות בסרט, ד"ר איל...
ד"ר אילן טל בערוץ הכנסת,קורונה - על היתרון...
משבר הקורונה- ד"ר אילן טל איך נהיה מוכנים ...
איך נעזור לעצמנו לפתח חסינות ליום שאחרי הק...
איך מפתחים חוסן נפשי בזמן הקורונה, למה זה ...
פסיכולוגיה ודיגיטל
בושות בווטסאפ והקשר למנגנוני הכחשה- ד"ר אי...
ד"ר אילן טל מסביר למה כל כך הרבה אנשים רוצ...
ההתמודדות של מתמודדי הנפש בקהילה ובכלל בזמ...
כשנוסטלגיה מציפה בנו בושה או תחושות שליליו...
איפור ודימוי גוף - ד"ר אילן טל מסביר על הי...
עצובים ביום ההולדת? ד"ר אילן טל מסביר על ה...
איך יזכרו אתכם אחרי מפגש איתכם ומה תחשבו -...
הכל על פוביות - ד"ר אילן טל מסביר כל מה שא...
כסיסת ציפורניים - למה זה קורה ואיך להתמודד...
ישנים פחות ועצבניים יותר? מה תוכלו לעשות כ...
האם קמצנות היא הפרעה נפשית - ד"ר אילן טל מ...
פרידות והמצב הגופני של גברים - מחקר חדש מג...
איך מוזיקה יכולה להפחית סטרס או אכילה רגשי...
דאגות - איך משפיעה על חיינו ואיך אפשר להפ...
שגרה ומלחמה- שאלות נפוצות
התמודדות עם מציאות משתנה
משבר הקורונה- מה עושים עם הגעגועים של הדור...
6 דרכים להתמודדות עם מחשבות שליליות
על הטיפול בעלות מופחתת במרכז ד"ר טל
משבר הקורונה- איך להתמודד עם הדאגה להורים ...
ד"ר אילן טל מסביר מה אנחנו עושים בטיפול אי...
ד"ר אילן טל על (היעדר) חיבוקים בזמן הקורונ...
חרם גם בקרב מבוגרים- ד"ר אילן טל מסביר על ...
החלמתם מקורונה? ד"ר אילן טל על תחושות הניד...
בידוד- איך להשתחרר מרגשות האשמה והשפעות הב...
השלכות נפשיות של הקורונה- איך מתמודדים עם ...
על הסגר השני, חרדה ודיכאון, הקשר למנהיגות ...
הורמון גדילה גם כשלא חייבים? ד"ר טל על התמ...
סגר 3 - איך לנרמל את הלא נורמלי. ד"ר אילן ...
ד"ר טל מסביר על גיל ההתבגרות המאוחר
ענבל חזקיה מסבירה על התאמת טיפול פסיכולוגי
מהם מבחנים פסיכולוגיים, מהם מבחני אישיות -...
מרין ליבמן מסבירה על דיכאון אצל מתבגרים
ד"ר טל מסביר על אבחון אישיותי וניתוח פסיכו...
מיכל אופיר מסבירה על חרדה וטיפול בחרדה
האלמנטים הפסיכולוגיים של השופינג - ד"ר טל...
גיל המעבר, טיפולי פוריות, תיסמונת קדם וסתי...
טיפול פסיכולוגי באינטרנט? פסיכיאטר באינטרנ...
ד"ר טל מסביר- למה לצפות כשמגיעים לפסיכיאטר...
מה ההבדל בין פסיכיאטר לפסיכולוג ומתי פונים...
מה ההבדל בין פסיכיאטר לפסיכולוג ומתי יש לפ...
איך לטפל בהתמוטטות עצבים ומשבר נפשי - ד"ר ...
מהי הדרכת הורים למתבגרים ובני נוער - הפסיכ...
ד"ר אילן טל מסביר איך להביא חבר קרוב או בן...
פנטזיה ראליזם ופאסימיות? מדוע אנשים פאסימי...
איך אנחנו בוחרים קריירה וזוגיות? ד"ר טל מייעץ
ד"ר אילן טל מסביר על פייסבוק ומשמעותו הנפש...
ד"ר אילן טל מסביר על ההשלכות הרגשיות של פג...
על בעיות תקשורת וחוסר תקשורת אצל גברים, מת...
ד״ר אילן טל מדבר על גיל ההתבגרות השני, על ...
איך לבצע הרפיית נשימות ואיך להתמודד עם חרדות
מרין ליבמן מסבירה מהו הרס עצמי ומה מאפיין ...
עליה בצריכת תרופות פסיכיאטריות בזמן מלחמה ...
לחץ ועומס בעבודה - ממה הם נובעים ואיך להתמ...
המורכבות הרגשית של תהליך הפונדקאות - ד"ר א...
אימון אישי או טיפול פסיכולוגי? טיפול נפשי ...
איך ומתי הורים "מורישים" לילדיהם קשיים נפש...
איך מתמודדים כשבן הזוג סובל ממצוקה נפשית א...
קשיי תקשורת בקרב גברים והשפעתם על הזוגיות ...
על עייפות, תשישות וקשיי שינה המופיעים ממקו...
מהן בעיות בויסות הרגשי ותחושתי וכיצד באים ...
ד"ר טל מסביר על גיל המעבר, מצבי רוח וחוסר ...
איך מחליטים לאיזה טיפול נפשי זקוקים, ד"ר ט...
פוסט טראומה בקרב שבויים - משדר מיוחד עם חז...
מהי פוסט טראומה ואיך אפשר להתמודד איתה - ד...
דיכאון וטיפול בדיכאון בגלל בעיות כספיות ו...
ד"ר טל מסביר על הפרעות שינה וטיפול בהן
ד"ר אילן טל מסביר על פחד מטכנולוגיה
ד"ר אילן טל על הקשר בין צילומי סלפי לאישיו...
על המשמעות הפסיכולוגית של צחוק והומור
האם לטפל בנכדים טוב לבריאות - ד"ר טל מסביר...
השפעת חוויות ילדות על הבגרות
חיפוש מידע רפואי באינטרנט- ד"ר אילן טל מסב...
מלחמת חרבות ברזל - דר טל בראיון חשוב
מלחמת חרבות ברזל - איך לדבר עם הילדים
חרבות ברזל - איזה שיח פנימי חשוב שנעשה עם ...
חרבות ברזל - איך להתמודד עם הצפת רגשות ומה...
איך אפשר לטפל בביטחון עצמי נמוך ומה עושים ...
מהי הערכה עצמית נמוכה - ענבל חזקה חלפון מס...
מהו תהליך אבחון הפרעת קשב וריכוז- על אבחון...
חרבות ברזל - איך נרמל לילדינו את המצב ומה ...
כאבים פסיכוסומטיים - טיפול נפשי בכאב ללא מ...
חרבות ברזל- על בליל התחושות שאנו מרגישים (...
האם אפשר לשכנע כל אדם לרצוח - ד"ר אילן טל ...
סטרס במאה ה-21 - איך לחץ וסטרס משפיעים על ...
על פילטרים באינסטגרם ודיכאון
חרבות ברזל - ד"ר אילן טל עם כל התשובות לשא...
חלופה לאשפוז- טיפול אינטנסיבי יומי ליד הבית
הטיפול היעיל ביותר להתקפי חרדה
מדוע הטיפול היעיל ביותר לחרדה הוא טיפול פס...
חרדה ופחדים ממוות בקרב ילדים ומבוגרים - ד"...
מהן אובססיות ומהו הטיפול היעיל באובססיות ו...
כיצד טיפול פסיכולוגי יכול לסייע בהפחתת מתח...
הטיפול היעיל בסטרס, מתח נפשי ולחצים - ד"ר ...
הפחתת מתחים וסטרס- מהי הדרך הטובה ביותר לה...
זוגיות ואינטימיות - ד"ר אילן טל מסביר מדוע...
כסיסת ציפורניים, חרדה וביטחון עצמי - ד"ר א...
איך לספר לבן משפחה שהוא צריך עזרה נפשית?
רוצים לשמור על בריאות ורווחה נפשית - שמרו ...
על פחד ממחלות, היפוכונדריה והטיפול היעיל ב...
חרדה, אובססיה ו- OCD - מה הקשר ביניהם ומהו...
איך מביאים בן משפחה לטיפול ואיך לגשת לבן מ...
מהן הסיבות הנפוצות לסבול מבעיות שינה ואיך ...
למה יש לנו הכל ואנחנו לא מאושרים - ד"ר טל ...
למה אנשים הולכים לטיפול פסיכולוגי ואיך טיפ...
טיפולים מתקדמים בדיכאון - טיפול קוגניטיבי...
איך דיכאון יכול להמשך שנים, איך לזהות אותו...
מה מיוחד בטיפול קוגניטיבי התנהגותי - CBT -...
אל הורות - ד"ר אילן טל במבט פסיכולוגי על ה...
איך לדעת ולבחור את מסגרת הטיפול המתאימה בי...
טיפול בכאבים כרוניים והפחתת כאבים על ידי ט...
טיפול נפשי בכאבים ועל הקשר בין מצב נפשי לה...
איך להתייחס נכון יותר לכישלונות בחיים
על שקרנות פתלוגית - למה קל וקשה לנו לשקר ו...
על חלומות, פתרון חלומות ומה חלומות אומרים ...
נשים בעולם המודרני וסטיגמות
טראומה וטיפול בטראומה- האם אפשר וכדאי למחו...
אומנות, ארכיטקטורה ונפש - איך אפשר להציג ק...
על חיוך ואישיות ולמה אנחנו מרגישים מחיובים...
אלכוהול ואלימות כלפי נשים - איך עומס מנטלי...
ד"ר אילן טל מסביר על הקשר בין קפה לבין סוג...
ד"ר אילן טל מסביר על ההשלכות הנפשיות והפיז...
ד"ר טל מסביר למה החל מגיל 35 רבים מוצאים ש...
שרון חזיז משוחחת עם ד"ר אילן טל על הסרטן, ...
שרון פרי משוחחת עם ד"ר אילן טל על התמודדות...
איך תאונת דרכים יכולה להפוך את החיים - ד"ר...
עילי בוטנר משוחח עם ד"ר אילן טל על התמודדו...
עמליה ברנע משוחחת עם ד"ר אילן טל על ההתמוד...
המלחמה של גלית בהפרעת אישיות גבולית - גלית...
יוסי שריד משוחח עם דר אילן טל על החיים אחר...
כשבן משפחה סובל ממחלת נפש ומסרב לקבל עזרה-...
תמרה קלינגון משוחחת עם ד"ר אילן טל על ילדו...
אסתי זקהיים משוחחת בגילוי לב על ילדותה - פ...
להתמודד עם הפרעת אישיות גבולית - יעקב יוסף...
פנינה רוזנבלום משוחחת עם ד"ר אילן טל על הת...
להמשיך אחרי לידה שקטה- שגית ברמי משוחחת עם...
למה חשוב להטעין את הגוף בשינה טובה איך עוש...
למה אנחנו דוחים משימות ואיך אפשר להספיק יו...
בת אל בלן משוחחת עם ד"ר אילן טל על החרדות ...
איך משיגים את האושר - מחקר חדש על התחברות ...
כעס ואלימות בנהיגה - ד"ר אילן טל על איפוק ...
למה פסיכולוגים מתעדים טיפול פסיכולוגי? ד"ר...
ד"ר אילן טל מסביר על המורכבות של יחסי אם-ב...
וויסות קוגניטיבי - איך לשלוט במצב הרוח - ד...
על המאפיינים הפסיכולוגים של כתות - מרין לי...
איך מצליחים לעשות שינוי מהותי מבפנים ואיך ...
שישה טיפים לשינה טובה ולהימנע מבעיות שינה ...
ד"ר אילן טל מסביר על הקשר בין סטרס, לחץ נפ...
שיטות טיפול מהמזרח, מיינדפולנס, סטרס וחרדה
ד"ר אילן טל מסביר למה כולנו עשויים להתפרץ ...
חרבות ברזל - ניטור יום-יומי עם ילדים, למה ...
מה עושה אותנו מאושרים יותר? ד"ר אילן טל על...
על הלגיטימציה לדבר על פגיעה מינית ואיך היא...
איך להתגבר על חרדה מהיריון ולידה - 2 דרכי ...
איך להימנע מדיכאון באמצעות תזונה ואיך לטפל...
איך מצליחים לנהל מערכת יחסים כשבן הזוג נרק...
איך תצליחו לתווך מסרים פמיניסטים בסרטי ילד...
איך תעזרו לילדכם להתמודד טוב יותר עם המצב ...
ד"ר אילן טל מסביר מהי שמחה לאיד ואיך היא ק...
מהי אכילה כפייתית Beinge Eating ואיך היא ש...
מסיכות ולא רק בפורים- איך אנחנו מתנהלים עם...
טיפול רגשי גם לפוליטיקאים - ד"ר אילן טל מס...
איך התעמלות עוזרת לטפל בחרדה -ד"ר אילן טל ...
חרדה חברתית- איך להתחיל להתמודד, על שינוי ...
על דיכאון ובדידות בקרב ניצולי שואה ובגיל ה...
סטרס בחיים המודרניים - איך דביר בנדקט מתמו...
דיכאון אצל סלב - האם שונה מהדיכאון שאנחנו ...
ד"ר אילן טל מסביר על הקשר בין דיכאון אחרי ...
מיזופוניה- ד"ר טל מסביר על הקשר להפרעות קש...
ד"ר טל מסביר איך בכי עוזר לנו להתמודד עם מ...
להפסיק טיפול בציפרלקס- תופעות הלוואי ואיך ...
פוסט טראומה, תנועות עובר וזיכרונות שליליים...
התמודדות של נשים עם סרטן - איך להתמודד עם ...
חדרי הטיפול שלנו במרכז ד"ר טל - טיפול רגש...
מבט מבפנים על חדרי הטיפול שלנו בקליניקה במ...
למה לפנות לטיפול פסיכולוגי אונליין לאחר רי...
רילוקיישן - התמודדות רגשית עם ירידה מהארץ,...
טיפול פסיכולוגי אונליין , טיפול רגשי בסקיי...
למצוא היגיון בבלאגן - ד"ר אילן טל וענבל חז...
דכאון אחרי לידה - בנשים ובגברים - המומחים ...
משבר גיל העמידה - ד"ר אילן טל על משבר גיל ...
4 כלים להתמודדות רגשית בעקבות אירועי ה7.10...
על צרכנות, בריאות והצורך בתחושת שליטה - ד"...
איך להתמודד עם חרדה בעקבות נגיף הקורונה - ...
חרדה של המשפחה מהקורונה - מה להגיד לבן מש...
ד"ר אילן טל ל - YNET בהסבר מקיף על החרדה מ...
ד"ר אילן טל בחדשות 13 על החרדה מקורונה, תח...
קורונה והשבתת בתי הספר - 2 עקרונות חשובים ...
הקורונה והילדים שבבית - ד"ר אילן טל מסביר ...
חרדה מהקורונה - ד"ר אילן טל מסביר ומזכיר ...
אובססיית ניקיון OCD
איך להתמודד עם אי הוודאות של משבר הקורונה ...
משבר הקורונה- 6 טיפים לאדם בבידוד איך להעב...
איך להגיב לילדים ובני-נוער שלא רוצים לפעול...
הילדים בחופש קורונה- ד"ר אילן טל בערוץ 13 ...
משבר הקורונה- המדד לבריאות הנפש שלכם ואיך ...
משבר הקורונה מעלה לחץ אצל כולם- אישי, כלכל...
משבר הקורונה - איך מתמודדים עם החרדה הכלכל...
איך להרגע במציאות של אי-וודאות ומה עושים כ...
אופי, גנטיקה ולידה - ד"ר אילן טל מתייחס לש...
משבר הקורונה, ד"ר אילן טל בערוץ הכנסת על ה...
ד"ר אילן טל במסר הרגעה בערוץ 12- למה החמרת...
ד"ר אילן טל בערוץ 12- בעקרונות CBT ואיך מח...
ד"ר אילן טל במסר חשוב לכל אזרחי מדינה ישרא...
משבר הקורונה - מה להגיד לקרוב משפחה שקשה ל...
משבר הקורונה - ד"ר אילן טל על הדיכאון ביום...
משבר הקורונה - ד"ר אילן טל מסביר איך נולדו...
משבר הקורונה- ד"ר אילן טל מסביר איך לסמוך ...
משבר הקורונה- ד"ר אילן טל מסביר איך לשלוט ...
ד"ר אילן טל עונה לשאלה על חרדות של ילדים ו...
משבר הקורונה- צעירים שלא דואגים ולא רוצים ...
ד"ר אילן טל, ערוץ 12 - למה כולנו קצת על הק...
איך לשמור על הנפש בקורונה, איזה מסכות לבחו...
איך תדעו שאתם בסיכון להתמודדות עם מצב רגשי...
משבר הקורונה מרגיש כמו לחיות בסרט, ד"ר איל...
ד"ר אילן טל בערוץ הכנסת,קורונה - על היתרון...
משבר הקורונה- ד"ר אילן טל איך נהיה מוכנים ...
איך נעזור לעצמנו לפתח חסינות ליום שאחרי הק...
איך מפתחים חוסן נפשי בזמן הקורונה, למה זה ...
פסיכולוגיה ודיגיטל
בושות בווטסאפ והקשר למנגנוני הכחשה- ד"ר אי...
ד"ר אילן טל מסביר למה כל כך הרבה אנשים רוצ...
ההתמודדות של מתמודדי הנפש בקהילה ובכלל בזמ...
כשנוסטלגיה מציפה בנו בושה או תחושות שליליו...
איפור ודימוי גוף - ד"ר אילן טל מסביר על הי...
עצובים ביום ההולדת? ד"ר אילן טל מסביר על ה...
איך יזכרו אתכם אחרי מפגש איתכם ומה תחשבו -...
הכל על פוביות - ד"ר אילן טל מסביר כל מה שא...
כסיסת ציפורניים - למה זה קורה ואיך להתמודד...
ישנים פחות ועצבניים יותר? מה תוכלו לעשות כ...
האם קמצנות היא הפרעה נפשית - ד"ר אילן טל מ...
פרידות והמצב הגופני של גברים - מחקר חדש מג...
איך מוזיקה יכולה להפחית סטרס או אכילה רגשי...
דאגות - איך משפיעה על חיינו ואיך אפשר להפ...
שגרה ומלחמה- שאלות נפוצות
התמודדות עם מציאות משתנה
משבר הקורונה- מה עושים עם הגעגועים של הדור...
6 דרכים להתמודדות עם מחשבות שליליות
על הטיפול בעלות מופחתת במרכז ד"ר טל
משבר הקורונה- איך להתמודד עם הדאגה להורים ...
ד"ר אילן טל מסביר מה אנחנו עושים בטיפול אי...
ד"ר אילן טל על (היעדר) חיבוקים בזמן הקורונ...
חרם גם בקרב מבוגרים- ד"ר אילן טל מסביר על ...
החלמתם מקורונה? ד"ר אילן טל על תחושות הניד...
בידוד- איך להשתחרר מרגשות האשמה והשפעות הב...
השלכות נפשיות של הקורונה- איך מתמודדים עם ...
על הסגר השני, חרדה ודיכאון, הקשר למנהיגות ...
הורמון גדילה גם כשלא חייבים? ד"ר טל על התמ...
סגר 3 - איך לנרמל את הלא נורמלי. ד"ר אילן ...

טיפולים מתקדמים

מה עושים במחלקת אשפוז יום?

אשפוז יום מתאים לאנשים שנמצאים במשבר פתאומי, חוסר תפקוד זמני, דיכאון או חרדה, כאשר המט...

קרא עוד
טיפול רגשי

טיפול רגשי הוא טיפול ברגשות האדם או בנפש האדם. במרכז ד"ר טל ניתן למצוא את מיטב המ...

קרא עוד
ההיסטוריה של הטיפול הרגשי

טיפול רגשי כשמו כן הוא זהו טיפול ברגשות של האדם ובמצוקות הנפש שלו. מרכז ד"ר טל מספ...

קרא עוד
פסיכולוגית התפתחותית

פסיכולוג התפתחותי הוא איש מקצוע מתחום בריאות הנפש אשר מומחה להעניק שירותי ייעוץ, אבחון ...

קרא עוד
מה עושים במחלקת אשפוז יום?

אשפוז יום מתאים לאנשים שנמצאים במשבר פתאומי, חוסר תפקוד זמני, דיכאון או חרדה, כאשר המט...

קרא עוד
טיפול רגשי

טיפול רגשי הוא טיפול ברגשות האדם או בנפש האדם. במרכז ד"ר טל ניתן למצוא את מיטב המ...

קרא עוד
ההיסטוריה של הטיפול הרגשי

טיפול רגשי כשמו כן הוא זהו טיפול ברגשות של האדם ובמצוקות הנפש שלו. מרכז ד"ר טל מספ...

קרא עוד
פסיכולוגית התפתחותית

פסיכולוג התפתחותי הוא איש מקצוע מתחום בריאות הנפש אשר מומחה להעניק שירותי ייעוץ, אבחון ...

קרא עוד

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה