פסיכולוגים מומלצים | כיצד לבחור פסיכולוג מומלץ - מרכז ד"ר טל
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


פסיכולוגים מומלצים במרכז ד''ר טל

לאחר התלבטות, או אולי לאחר תהליך ארוך ומאמצים רבים במהלכם הרגשת כי הניסיונות לפתור את בעיותיך הרגשיות הגיעו למבוי סתום, החלטת לפנות לעזרה מקצועית.

החלטה זו יכולה להיות מלווה בהתלבטות וחשש נוספים, ישנו מגוון רחב של שיטות טיפול וסוגי מטפלים, ולא כל מה שעבד אצל מכרים יעבוד בהכרח גם אצלי.

במרכז ד"ר טל מועסקים פסיכולוגים מומלצים, בעלי ניסיון וותק רב שנים, שיוכלו להתאים, לטפל, ולסייע לך בכל עת.

 חייג/י אלינו לשיחה אישית: 03-6413483

כיצד לבחור פסיכולוג מומלץ?

טיפול פסיכולוגי הוא בראשונה מפגש בין שני אנשים. השינוי המיוחל מתאפשר תוך יצירת קשרי אמון עם המטפל.

בניגוד לאנשי מקצוע אחרים, הפסיכולוג עובר עם המטופל מעין מסע משותף ולכן חשוב להרגיש כי ניתן לסמוך עליו. חשוב להרגיש שהמטפל מזהה מי אני, מתעניין בי, ומבין אותי.

כמו בכל תחום מקצועיות היא חשובה, כאשר בתחום בריאות הנפש מקצועיות צריכה להוות תנאי הכרחי, בייחוד לאור ריבוי טיפולים שאינם מקצועיים.

יש מגוון רחב של בעיות אשר בגינם פונים אל הפסיכולוג, ועל כן חשוב שיהיה מנוסה. מומלץ לחפש מטפל עם תואר שני טיפולי לפחות.

ההכשרה הארוכה של פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים בעלי תואר שני מבטיחה כי אתה מגיע למטפל עם ניסיון תיאורטי ומקצועי רחב שהתנסה בטיפול עם מגוון של אנשים.

שיטת טיפול מומלצת – איך יודעים?

הפסיכולוגיה כיום מציעה מגוון רחב של שיטות טיפול כאשר חלק מסוגי הטיפול נמצאו יעילים מבחינה מחקרית לקשיים מסוימים.

טיפול בחרדה לדוגמה מומלץ לטפל בשיטה התנהגותית-קוגניטיבית, היפנוזה נמצאה יעילה לטיפול בכאבים, וטיפול דינמי יעיל בקשיים זוגיים.

יחד עם זאת, כל אדם הוא עולם ומלואו ולכל אחד מאפיינים אישיותיים היכולים להשפיע על התגובתיות לשיטת הטיפול, ולכן מומלץ ללכת למטפל המכיר את שיטות הטיפול השונות.

מי יכול לסייע לי בתהליך?

המחקרים העדכניים ביותר בתחום בריאות הנפש מראים כי התאמת מטפל ושיטת טיפול לצרכים האישיים של כל אחד ואחת הם תנאים מקדימים הכרחיים להצלחת טיפול פסיכולוגי.

לא ניתן למצוא את כל המרכיבים המתאימים לכל אדם אצל מטפל אחד, ועל כן מרכז ד"ר טל הוא מרכז טיפול רב-תחומי המאגד פסיכולוגים מומלצים בעלי הכשרה וניסיון, כאשר לכל מטפל התמחות וניסיון בקשיים רגשיים ספציפיים.

כל אדם אשר מגיע אלינו נפגש לשיחת אבחון עם אחד מאנשי הצוות, ורק לאחר הבנת צרכיו האישיים מותאמת לו שיטת טיפול ומטפל המתאימים במיוחד עבורו. לכל מטופל מותאם מטפל באופן אישי בהתאם לסיבת הפנייה.

 

איך יודעים שהטיפול עובד?

פעמים רבות אנשים חושבים או מרגישים שהטיפול הרגשי עובד פחות טוב משציפו או אפילו לא עובד בכלל. התחושה הזו עשויה לנבוע מהמצב הרגשי שמלווה אותם לפני או אחרי הפגישה, בעקבות תכנים שעלו בפגישות עם הפסיכולוג וגרמו למצוקה, קושי או כאב רגשי או כאשר הם מחפשים פתרון מוחלט ומהיר לקושי בגינו הגיעו. בפועל, טיפול רגשי או פסיכולוגי איננו פתרון קסם לכל המצוקות וודאי לא בטווח זמן קצר. יחד עם זאת, ישנם דרכים שונות וסימנים אותם תוכלו לזהות שמעידים על כך שלטיפול הרגשי שלכם יש השפעה על חייכם לטובה.

הדרך הראשונה לבחון זאת היא לבדוק עם עצמכם האם אתם מצפים לפגישה השבועית, האם אתם חושבים על מה תדברו או מצפים לפגישה כדי להעלות נושא שחשוב לכם. אם כן, נראה שהכלי העיקרי של פסיכותרפיה שהוא - דיבור - מסייע לכם בהקלה על הדברים שאת חווים ביום יום ויש השפעה של הטיפול על מצבכם הרגשי.

כמו כן, תוכלו לבחון האם אתם מרגישים שאתם חווים פחות מחשבות טורדניות מאשר קודם לכן; מרגישים פחות כועסים, פחות מאשימים אחרים בקשיים שלכם ומסתכלים יותר פנימה; אם אתם מרגישים שהיום יום שלכם מתעסק בהווה שלכם ופחות בעבר, בתחושת החמצה, כאב או מצוקה לגבי העבר שלכם;  אם אתם מרגישים שאתם מצליחים להינות יותר מדברים יום-יומיים או דברים שכבר הפסיקו להסב לכם הנאה; אם אתם מזהים שינוי במוטיבציה שלכם לעשות משהו עבור עצמכם. וכדומה.

ואם בכל זאת אתם מרגישים שאף אחד מהנ"ל לא מתקיים אצלכם, רגע לפני שאתם מפסיקים את הטיפול אנחנו ממליצים לשוחח על כך עם המטפל שלכם ולבחון יחד מהם הקריטריונים בטיפול שלכם לכך שהטיפול מצליח ואיך תוכלו לראות את זה באופן בהיר יותר.

 

מה מותר ומה אסור בטיפול פסיכולוגי?

מה אסור בטיפול מתייחס בעצם לגדרים של טיפול פסיכולוגי אשר מוגדרים בחוק סביב כללי או חוקי האתיקה של הפסיכולוגים. כללים אלו מתייחסים בין השאר לחובה של המטפל לשמור על דיסקרטיות התכנים העולים בטיפול, סודיות, שמירה על טובת המטופל, איסור לנצל לרעה כספית או פיזית את המטופל.

מה מותר בטיפול היא שאלה שהתשובה עליה היא - כמעט הכל. מותר להביע קשיים, מחשבות, מצוקות או מחשבות בכל דרך ששומרת על המטופל והמטפל (אפשר להביע כעס למשל אך להמנע מאלימות כלפי המטפל).

 

טיפול פסיכולוגי בתקופת הקורונה?

משבר הקורונה, שהפך למשבר מתמשך עם הזמן, הביא עמו התמודדויות רגשיות חדשות או החמרה של מצוקות רגשיות קיימות; חרדות כלכליות, חרדת בריאות, אובססיות ו OCD, קשיים בתוך המשפחה, הסתגרות ודיכאון בקרב בני נוער ומבוגרים ועוד.

הטיפול הפסיכולוגי נחשב לאחד מהצרכים החיוניים בתקופה זו ואכן מרפאות רבות ממשיכות לפעול, לרבות השירות הציבורי והפרטי, גם בעתות סגר. הטיפול בתקופת הקורונה מתבצע הן פרונטלית והן באמצעות טיפול אונליין (באמצעות תוכנות כמו סקייפ או ZOOM), בהתאם לצורך ולאפשרות באותה עת. טיפול אונליין הינו טיפול פסיכולוגי מקצועי לכל דבר ויש אך מחקרים המראים שטיפול אונליין יעיל ובעל יתרונות שאין בטיפול פרונטלי. עוד על יתרונות הטיפול אונליין תוכלו לקרוא כאן טיפול פסיכולוגי באמצעות שיחת וידאו

מהניסיון שלנו, ההסתגלות וההתרגלות לטיפול אונליין היא מהירה וניתן להגיע לאותן איכויות טיפול, כמו הטיפול הפרונטלי. טיפול אונליין מתבצע על ידי כל אנשי המקצוע, לרבות פסיכיאטרים, פסיכולוגים, פסיכותרפיסטיים כמו גם או מטפלים בילדים, בהתאם לצרכים וליכולות הספציפיות של האדם. עוד על תמיכה רגשית בזמן הקורונה תוכלו לקרוא כאן התמודדות רגשית בזמן קורונה

ניתן לסווג פסיכולוגים מומלצים במרכז בהתאם לשיטת הטיפול בה הם מתמחים:

טיפול דינמי: טיפול פסיכולוגי המסייע למטופל להתמודד עם קשיים מתוך היכרות מעמיקה עם דפוסי האישיות ונטיות לבו.

טיפול דינמי יכול לסייע בכל מטרה, ובעיקר בהתמודדות עם משברים ממושכים כמו פרידה או אבל, וכאשר הקושי הוא מופשט וכללי כמו חוסר סיפוק בחיים, קשיים במערכות יחסים, בעיות בדימוי העצמי, חוסר ביטחון ועוד.


טיפול התנהגותי קוגניטיבי (CBT):  במידה מסוימת, בבסיס שיטת טיפול זו עומדת ההנחה כי "מחשבה בוראת מציאות".

התנהגות ודפוסי מחשבה יכולים להתפתח למצוקות שונות כמו חרדה, דיכאון או פוביות. מטרת הטיפול לסייע למטופל לשנות דפוסי חשיבה והתנהגות המקשים על תפקודו.
 

טיפול קצר מועד: התערבות קצרה לצורך סיוע והכוונה שנועדו להתגבר על קושי ממוקד. יכול להיות לפי שיטת טיפול דינמית או קוגניטיבית כאשר משך הטיפול מוגדר מראש.


טיפול בילדים טיפול המשלב הדרכת הורים וטיפול באמצעות משחק, טיפול דיאדי ועוד. היחידה לטיפול בילדים ונוער כוללת גם את יחידת האבחונים שלנו, בה עורכים אבחונים פסיכולוגיים מכל הסוגים, לרבות אבחוני קשב וריכוז, אבחון פסיכודידקטי, פסיכודיאגנוסטי ועוד.


טיפול בהתמכרויות: הפסיכותרפיסטים ביחידה בעל ניסיון של שנים רבות בתחום ההתמכרויות.

הטיפול מתבסס, בין השאר, על שיטת 12 הצעדים ומלווה את המטופל בתהליך השמירה על החיים הנקיים הנעשה ללא מסגרת אשפוזית.


היפנוזה ומיינדפולנס: כלים פסיכולוגים היכולים להיות משולבים עם שיטות טיפול אחרות או לשמש כלי מרכזי בטיפול. ניתן להיעזר בשיטות טיפול אלו להקלה על כאב, טיפול בסימנים גופניים בעלי מקור נפשי, חרדה, וגמילה מהרגלים.

טיפול זוגי ומשפחתי: טיפול מערכתי במשפחה או טיפול לבני זוג המעוניינים לשפר את הקשר בניהם.  

טיפול בהפרעות אכילה: טיפול המשלב עבודה עם דיאטנית קלינית ויישום שיטות טיפול כמו CBT וטיפול משפחתי. 


במרכז ד"ר טל אנו מציעים גם טיפול בקשיים אישיותיים, בניהן הפרעת אישיות גבולית, טיפול בפוסט טראומה, טיפול ל OCD, טיפול פסיכולוגי להפרעות קשב וריכוז, טיפול בהתקפי זעם ועוד.

הטיפולים ניתנים על ידי מבחר פסיכולוגים מומלצים בעברית, אנגלית ובשפה הרוסית.

לקבלת רשימה של פסיכולוגים מומלצים באחת הקליניקות שלנו ברחבי הארץ, אל תהססו ליצור קשר טלפוני ולהתייעץ איתנו.


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בטיפול פסיכולוגי צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
טיפול ייחודי לנוער במצוקה | לאתר טאלו - טיפול אינטנסיבי לילדים ונוער
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה