פסיכולוגים מומלצים במרכז ד"ר טל – כיצד לבחור פסיכולוג מומלץ לטיפול אישי?
  חיפוש סגירה 03-6413483אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


פסיכולוגים מומלצים במרכז ד''ר טל

לאחר התלבטות, או אולי לאחר תהליך ארוך ומאמצים רבים במהלכם הרגשת כי הניסיונות לפתור את בעיותיך הרגשיות הגיעו למבוי סתום, החלטת לפנות לעזרה מקצועית.

החלטה זו יכולה להיות מלווה בהתלבטות וחשש נוספים, ישנו מגוון רחב של שיטות טיפול וסוגי מטפלים, ולא כל מה שעבד אצל מכרים יעבוד בהכרח גם אצלי.

במרכז ד"ר טל מועסקים פסיכולוגים מומלצים, בעלי ניסיון וותק רב שנים, שיוכלו להתאים, לטפל, ולסייע לך בכל עת.

 חייג/י אלינו לשיחה אישית: 03-6413483

כיצד לבחור פסיכולוג מומלץ?

טיפול פסיכולוגי הוא בראשונה מפגש בין שני אנשים. השינוי המיוחל מתאפשר תוך יצירת קשרי אמון עם המטפל.

בניגוד לאנשי מקצוע אחרים, הפסיכולוג עובר עם המטופל מעין מסע משותף ולכן חשוב להרגיש כי ניתן לסמוך עליו. חשוב להרגיש שהמטפל מזהה מי אני, מתעניין בי, ומבין אותי.

כמו בכל תחום מקצועיות היא חשובה, כאשר בתחום בריאות הנפש מקצועיות צריכה להוות תנאי הכרחי, בייחוד לאור ריבוי טיפולים שאינם מקצועיים.

יש מגוון רחב של בעיות אשר בגינם פונים אל הפסיכולוג, ועל כן חשוב שיהיה מנוסה. מומלץ לחפש מטפל עם תואר שני טיפולי לפחות.

ההכשרה הארוכה של פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים בעלי תואר שני מבטיחה כי אתה מגיע למטפל עם ניסיון תיאורטי ומקצועי רחב שהתנסה בטיפול עם מגוון של אנשים.

שיטת טיפול מומלצת – איך יודעים?

הפסיכולוגיה כיום מציעה מגוון רחב של שיטות טיפול כאשר חלק מסוגי הטיפול נמצאו יעילים מבחינה מחקרית לקשיים מסוימים.

טיפול בחרדה לדוגמה מומלץ לטפל בשיטה התנהגותית-קוגניטיבית, היפנוזה נמצאה יעילה לטיפול בכאבים, וטיפול דינמי יעיל בקשיים זוגיים.

יחד עם זאת, כל אדם הוא עולם ומלואו ולכל אחד מאפיינים אישיותיים היכולים להשפיע על התגובתיות לשיטת הטיפול, ולכן מומלץ ללכת למטפל המכיר את שיטות הטיפול השונות.

מי יכול לסייע לי בתהליך?

המחקרים העדכניים ביותר בתחום בריאות הנפש מראים כי התאמת מטפל ושיטת טיפול לצרכים האישיים של כל אחד ואחת הם תנאים מקדימים הכרחיים להצלחת טיפול פסיכולוגי.

לא ניתן למצוא את כל המרכיבים המתאימים לכל אדם אצל מטפל אחד, ועל כן מרכז ד"ר טל הוא מרכז טיפול רב-תחומי המאגד פסיכולוגים מומלצים בעלי הכשרה וניסיון, כאשר לכל מטפל התמחות וניסיון בקשיים רגשיים ספציפיים.

כל אדם אשר מגיע אלינו נפגש לשיחת אבחון עם אחד מאנשי הצוות, ורק לאחר הבנת צרכיו האישיים מותאמת לו שיטת טיפול ומטפל המתאימים במיוחד עבורו. לכל מטופל מותאם מטפל באופן אישי בהתאם לסיבת הפנייה.

ניתן לסווג פסיכולוגים מומלצים במרכז בהתאם לשיטת הטיפול בה הם מתמחים:

טיפול דינמי: טיפול פסיכולוגי המסייע למטופל להתמודד עם קשיים מתוך היכרות מעמיקה עם דפוסי האישיות ונטיות לבו.

טיפול דינמי יכול לסייע בכל מטרה, ובעיקר בהתמודדות עם משברים ממושכים כמו פרידה או אבל, וכאשר הקושי הוא מופשט וכללי כמו חוסר סיפוק בחיים, קשיים במערכות יחסים, בעיות בדימוי העצמי, חוסר ביטחון ועוד.

חלק מהפסיכולוגים והפסיכותרפיסטים המומלצים במרכז לטיפול דינמי הם ענבל חזקיה, מיכל אופיר, שירי פינס, איריס הוד, נעם קרבלניר סוננברג, קרן מרקוס, ד"ר אסף רום, בועז שמיר, מירב ברט, טלי שחר ועוד..

טיפול התנהגותי קוגניטיבי (CBT):  במידה מסוימת, בבסיס שיטת טיפול זו עומדת ההנחה כי "מחשבה בוראת מציאות".

התנהגות ודפוסי מחשבה יכולים להתפתח למצוקות שונות כמו חרדה, דיכאון או פוביות. מטרת הטיפול לסייע למטופל לשנות דפוסי חשיבה והתנהגות המקשים על תפקודו.

חלק מהפסיכולוגים והפסיכותרפיסטים המומלצים במרכז לשיטת טיפול זו הם דנה פולק, עדינה עירון, זיו אבן-זהב, גלית סבג, שירן נחום, נעם קרבאל, טל רחמים.

פסיכולוגיות ופסיכותרפיסטיות מומלצות שמשלבות CBT עם ביו-פידבק הן עדינה עירון ואנה קוסנר 

טיפול קצר מועד: התערבות קצרה לצורך סיוע והכוונה שנועדו להתגבר על קושי ממוקד. יכול להיות לפי שיטת טיפול דינמית או קוגניטיבית כאשר משך הטיפול מוגדר מראש.

בין מטפלות במרכז המתמחות בשיטת טיפול זו הן ענבל חלפון, מיכל אופיר ואיריס הוד.

טיפול בילדים טיפול המשלב הדרכת הורים וטיפול באמצעות משחק. בין הפסיכולוגים והפסיכותרפיסטים המומלצים לילדים הם ד"ר דורית בן-עמי, נעם קרבל, טל רחמים, אפרת בשן, דנה פולק, טלי שחר ומירב ברט 

פסיכולוגיות מומלצות לטיפול בגיל הרך הן טלי לניר וטלי שחר. פסיכולוגית לילדים המתמחה באבחונים פסיכודידקטים ורגשיים ובטיפול בילדים בעת גירושין היא מרין ליבמן.

טיפול בהתמכרויות: הפסיכותרפיסטים ביחידה בעל ניסיון של שנים רבות בתחום ההתמכרויות.

הטיפול מתבסס, בין השאר, על שיטת 12 הצעדים ומלווה את המטופל בתהליך השמירה על החיים הנקיים הנעשה ללא מסגרת אשפוזית.

המעגל הקרוב של המטופל  שותף לטיפול ומקבל הדרכה ותמיכה. המטפלים המומלצים הם אינה ארצי, סלבה קוברדינסקי, מיכל אינס, נעמי סגל,  רונית שריג ורחל שפי.

היפנוזה ומיינדפולנס: כלים פסיכולוגים היכולים להיות משולבים עם שיטות טיפול אחרות או לשמש כלי מרכזי בטיפול. ניתן להיעזר בשיטות טיפול אלו להקלה על כאב, טיפול בסימנים גופניים בעלי מקור נפשי, חרדה, וגמילה מהרגלים.

פסיכולוג מומלץ להיפנוזה הוא ניר סוננברג בעל התמחות בפסיכולוגיה רפואית. קרן מרקוס וניר סוננברג ודנה פולק הם פסיכולוגים המתמחים בשיטת טיפול של "מיינדפולנס".

טיפול זוגי ומשפחתי: טיפול מערכתי במשפחה או טיפול לבני זוג המעוניינים לשפר את הקשר בניהם. פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים מומלצים הם נורית בן-ארצי, שירי פינס, איריס הוד 

טיפול בהפרעות אכילה: טיפול המשלב עבודה עם דיאטנית קלינית ויישום שיטות טיפול כמו CBT וטיפול משפחתי. פסיכולוגיות ופסיכותרפיסטיות מומלצות הן מיכל אופיר, שירי פינס ו-איריס הוד 


במרכז ד"ר טל אנו מציעים גם טיפול בקשיים אישיותיים, בניהן הפרעת אישיות גבולית, טיפול בפוסט טראומה, טיפול ל OCD, טיפול פסיכולוגי להפרעות קשב וריכוז, טיפול בהתקפי זעם ועוד.

הטיפולים ניתנים על ידי מבחר פסיכולוגים מומלצים בעברית, אנגלית, צרפתית ובשפה הרוסית.

לקבלת רשימה של פסיכולוגים מומלצים באחת הקליניקות שלנו ברחבי הארץ, אל תהססו ליצור קשר טלפוני ולהתייעץ איתנו.


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה