פסיכולוג ילדים בחיפה | פסיכולוג ילדים בצפון – מרכז ד''ר טל
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


פסיכולוג ילדים בחיפה ובצפון – מרכז ד''ר טל

כל הורה היה מעדיף לחסוך את מירב הסבל מילדיו, אך ילדים גדלים בתוך מעגלים רבים המשפיעים על חייהם והתמודדות עם קשיים היא חלק מעולמם.

עיכוב התפתחותי, התנהגויות בלתי צפויות, כניסה למערכת חינוכית או יצירת קשרים חברתיים יכולים לעורר קשיים הסתגלותיים אצל ילדים ולגרום להורים להיות מוטרדים.

בנוסף לכך, ילדים תלויים בהוריהם וחיים במסגרת משפחתית לכן משבר של אחד מבני המשפחה עלול להשפיע גם עליהם, בוודאי כאשר בין ההורים לבין עצמם יש משבר.

השפעות חברתיות כמו מצב בטחוני בלתי יציב גם עלול לחדור את מעטפת ההגנה של ההורים והילדים כאשר ערבוב של מציאות ודמיון עלולים לעורר אצל הילדים פחדים מוגברים.  

כיצד מזהים שהילד במצוקה?

קשה להבין דרך שיחה עם ילד רך כי הוא נמצא במצוקה. היכולת המילולית של ילדים אינה מפותחת והם מתקשים לדבר באופן גלוי על בעיותיהם, אך יאותתו על מצוקה בדרכים עקיפות.

ביטויי אלימות, מחלות שחוזרות על עצמן, קושי להיפרד מההורים, הסתגרות או בכי שיוצא משליטה לנוכח תסכולים קטנים יכולים לסמן שילד זקוק לעזרה.

ליעוץ ראשוני חייג/י: 03-6413483

חזרה להתנהגויות מגיל צעיר יותר כמו הרטבה, מציצת אצבע ועוד יכולים להוות סימני מצוקה. פעמים רבות סימני המצוקה "קלים" יותר כמו נסיגה בלימודים, ריבים עם בני המשפחה, חזרה על משחקים באופן חוזר, הצמדות לאחד ההורים או למשחק או לבובה או שמיכה ועוד.

גם כאשר עולה ההכרה שילד זקוק לטיפול, לא פשוט להביא זאת לכדי צעד מעשי, שהרי זו החלטה לא פשוטה ולא תמיד שני ההורים מסכימים שהילד צריך טיפול.

הורים רבים חוששים מתיוג שלילי של הילד שעלול להשפיע על עתידו, וחוששים שהתייעצות עם פסיכולוג תגרום לילד להרגיש פגום ותפחית את בטחונו העצמי. פעמים רבות, הטיפול דווקא מחזק את הילד ואת ביטחונו.

פסיכולוג ילדים בצפון ובחיפה

פסיכולוג לילדים מתמחה בטיפול רגשי המותאם לגילו של הילד ונעשה בשיחה או  במשחק המאפשר לבטא מחשבות, רגשות חששות וכעסים. פעמים רבות הטיפול נעשה באופן חוויתי כך שהילד מרגיש שמדובר בסוג של "חוג".

את הטיפול בילד מלווה הדרכה הורית אשר מספקת להורים את הכלים הדרושים להם כדי לסייע לילד להתגבר על קשייו מחוץ למסגרת הטיפולית, ומסייעת להורים בסוגיות הוריות אחרות שהם מעלים. כך, ההורים מקבלים הדרכה מה לעשות כשהילד מתנהג בצורה כזו או אחרת.

פעמים רבות ההורים חוששים כי עצם כך שהילד בטיפול עלול להיוודע ברבים. הפסיכולוג מחויב על פי חוק לשמור על סודיות מטופליו ואינו רשאי להעביר פרטים על הילד ללא הסכמה חתומה של הוריו.

קל וחומר לילד המטופל במסגרת פרטית. עוד חשוב לציין כי, בעיקר בילדים צעירים, לפעמים אין צורך כלל בטיפול בילד ומספיקה הדרכת הורים כדי לפתור את הבעיה שממנה סובל הילד.

קשיים רגשיים יכולים להשפיע לשלילה על השתלבות הילדים במסגרות ובמקרים מסוימים ליצור עיכובים התפתחותיים, ועל כן אם יש ספק- אז אין ספק.

אם אתם חוששים שיש קושי עם הילד, מומלץ להביאו לבוא ולהתייעץ, ובמידת הצורך בלבד להביא את הילד לטיפול.

לעיתים מספר פגישות לא רב של ההורים או הילד עם הפסיכולוג יכולים לפתור בעיה שנמשכה זמן רב.

פסיכולוג ילדים בחיפה במרכז ד"ר טל 

  • הצוות במרכז ד"ר טל בחיפה הוא רב מקצועי. המטפלים בעלי תואר שני ומעלה בתחום הטיפול הנפשי, כאשר לכל מטפל התמחות בשיטת טיפול ייחודית.
  • צוות המומחים המוביל בסניף חיפה מורכב מאנשי טיפול מקצועיים, אשר נבחרו בקפידה על ידי ד"ר אילן טל, מנהל המרכז. המטפלים עובדים יחד זה עם זה בשיתוף פעולה מלא ונמצאים בקשר הדוק עם ד"ר טל להתייעצות, ליווי והדרכה מקצועית. בנוסף, עוברים המטפלים במרכז הכשרות וקורסים מקצועיים שונים. 
  • פסיכולוג הילדים במרכז עובד בשיתוף עם שאר הצוות המקצועי מתוך מטרה להתאים לילד את שיטת הטיפול המתאימה עבורו.
  • המרכז בחיפה פרטי ובנוי כקליניקה אינטימית (לתמונות לחץ כאן) על מנת לשמור על פרטיות המטופלים ולאפשר אווירה נעימה ואישית.
  • הקליניקה נמצאת ברחוב שדרות מוריה 128 (מתחת ל AMPM) ומאפשרת לתושבי חיפה והצפון לקבל עבור ילדיהם את הטיפול המקצועי ביותר סמוך לביתם.  

צוות הקליניקה בחיפה לרשותך. נשמח לסייע לך!


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה