טיפול פסיכולוגי במתבגרים - פסיכולוג בני נוער
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


טיפול במתבגרים - פסיכולוג בני נוער

גיל ההתבגרות, זאת כבר יודעים רבים מאיתנו, הוא אחד הגילאים הקשים ביותר שעובר אדם בהתפתחותו המוקדמת - הן בשל האתגרים הקשים שמציב גיל זה בפני המתבגר, והן בשל הקושי הנגרם לסביבתו.

במקרים רבים, קיים מעגל היזון חוזר חיובי בין מצוקותיו של המתבגר וקשייה של הסביבה: מצוקת המתבגר גורמת לתגובות של דאגה, התגוננות או חרדה מצד הסביבה, תגובותיה של הסביבה מעצימות את מצוקת המתבגר וזאת בתורה מגבירה עוד יותר את החרדה של הסביבה ואת תגובותיה השליליות.

אילו אתגרים מציב גיל ההתבגרות בפני המתבגר?

גיל ההתבגרות מציב בפני הילד מספר שאלות ואתגרים לא פשוטים:

ההתפתחות הגופנית והמיניות של גיל ההתבגרות גורמת למתח רב, חרדה ואשמה, סביב ההתמודדות עם מיניות והגדרה מינית. קיראו על מיניות אצל ילדים ונוער.

הצורך הגובר בהשתייכות לקבוצה ובהכרה חברתית גורם למאמצים מוגברים בתחום החברתי, ולתחושות גוברות של קושי בפני כל סיבה - חיצונית, התנהגותית או פנימית - לחוסר הסתגלות חברתית.

ההתפתחות הקוגניטיבית המוגברת גורמת לשאלות מורכבות בנושא הזהות העצמית וטיב החיים בעולם, אך האימפולסיביות הטבעית לגיל מקשה על פתרון אמיתי של השאלות ודוחפת את המתבגר לתסכול ותחושת חוסר סיפוק מן הנורמות החברתיות הקיימות.

ואם לא די בכך, הרי שהדרישות האקדמיות המוגברות והשלכותיהן כלפי עתיד המתבגר גורמות ללחץ ותסכול, וחוסר פניות מספקת להתמודדות ראויה.

הקושי בהתמודדות עם האתגרים הרבים וטיבם הקיומי גורמים למתח רב, שהוא גורם סיכון משמעותי לפיתוח הפרעות חרדה ודיכאון מסוגים שונים, הפרעות אכילה, התמכרות לחומרים כמו אלכוהול וסמים ועוד.

הורים למתבגרים? 20 השאלות שלא כדאי שתשאלו אותם - אפרת פיינשטיין בכתבה שפורסמה ב- YNET

ההתנהגות האופיינית למתבגרים, הסתרת המידע מן ההורים וההתנהגות המרדנית - עלולה להסתיר מן הסביבה את הסימפטומים, ובהיעדר טיפול אף להחמיר את המצב.

קיראו אודות דיכאון אצל מתבגרים.

טיפול פסיכולוגי למתבגרים - דרך התמודדות מיטבית

איך נזהה קשיים רגשיים העוברים על בני נוער?

כל שינוי חד בהתנהגותו של המתבגר, הסתגרות, ירידה חברתית (לדוגמה, ילד שהיה רגיל לבלות שעות רבות בשיחות טלפון וחדל מכך, או שהפסיק בבת אחת לצאת עם חברים בערבים), ירידה בלימודים, ירידה או עלייה חדה במשקל - משמש כסימן אזהרה, שצריך לגרום לסביבתו של המתבגר לעמוד על המשמר - ליזום איתו תקשורת, ואם יש צורך - להפנות אותו לקבלת טיפול במתבגרים.

 

טיפול פסיכולוגי במתבגרים מכוון במיוחד לצרכיו הייחודיים של הגיל, ועשוי לסייע למתבגר להתמודד טוב יותר עם האתגרים הרבים והמצוקות המכבידות עליו.


בנוסף, גורם חיצוני למערכת המשפחתית עשוי להקל על המתבגר את השיתוף במצוקותיו ואת גילוי הלב, שהופך להיות מורכב יותר עם התפתחות הקונפליקטים האופייניים לגיל בין התבגר לסביבתו.

בקליניקה אנו מציעים טיפול פסיכולוגי מותאם למתבגרים, הניתן על ידי פסיכולוג שזהו תחום עיסוקו. הטיפול העשוי להקל את ההתמודדות הן למתבגר והן למשפחתו, ובעיקר - למנוע ההתדרדרות במצב.


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בטיפול בילדים ונוער צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
טיפול ייחודי לנוער במצוקה | לאתר טאלו - טיפול אינטנסיבי לילדים ונוער
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה