פסיכולוג קוגנטיבי - התנהגותי
  חיפוש סגירה 03-6413483אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


טיפול על ידי פסיכולוג קוגנטיבי התנהגותי

הדרך להקלה מהירה - טיפול קוגניטיבי התנהגותי

חרדה חברתית, תחושת דיכאון, חוסר יכולת לקבל החלטות, קושי בפתרון בעיות בחיים, התמודדות עם טראומה ומשברים. כל אלו ועוד הן בעיות בהן ניתן לטפל באמצעות טיפול התנהגותי-קוגניטיבי.
 
אם אחד ממצבים אלה נשמע לך מוכר, יש מקום ודרך לשינוי. פנה בהקדם לקליניקה לקבלת ייעוץ ללא התחייבות, לאבחון והתאמת טיפול מומלץ. 
 

פנו אלינו ונשמח לסייע  | פגישת אבחון ראשונית

 
השיטה הקוגניטיבית-התנהגותית תופסת תאוצה רבה בתחום הפסיכולוגיה והפסיכיאטריה בשנים האחרונות, זאת מכיוון שמדובר בשיטה אפקטיבית המביאה תוצאות במהירות. באמצעות טיפול על ידי פסיכולוג קוגניטיבי-התנהגותי ניתן להתגבר, לעיתים ללא צורך בסיוע נוסף (כדוגמת תרופות), על חרדה (גם קשה) ודיכאון חדש או נמשך.

מהו טיפול קוגניטיבי התנהגותי?

טיפול קוגניטיבי התנהגותי, דהיינו CBT, הינו טיפול קצר מועד (בין 8 ל-16 מפגשים), בו מתמקד המטפל בבעיה ספציפית של המטופל בעזרת כלים מתחום הקוגניציה (המחשבה ) ותחום ההתנהגות (פעולות). 

בבסיס התיאוריה נמצאת ההנחה כי מחשבות (כלומר, החלק הקוגניטיבי) הן שגורמות לרגש שנחווה, כמו דיכאון או חרדה. רגש זה הוא שמשפיע על האופן בו נתנהג ונפעל. הקושי נוצר כאשר הפרשנות שנעשית לאירועים שחווה האדם, מתבססת על ראייה והבנה לא נכונה של המציאות.

כך למשל, בדיכאון הדפוס החשיבתי של האדם הוא דפוס פסימי. הוא רואה את העולם כשחור ואת חייו כחסרי יכולת לשינוי. דפוס מחשבתי זה משפיע כאמור על פעולותיו ובמקרה זה אדם דיכאוני יצמצם את פעילותו וכך תפגע יכולת התפקוד היום-יומית שלו.

הטיפול הקוגניטיבי-התנהגותי משתמש במקור הבעיה - המחשבה - כמנוף לפתרון ושינוי. 

להרחבה נוספת: טיפול קוגניטיבי התנהגותי

שני הכלים העיקריים בהם משתמש המטפל הם
 

  • כלים קוגניטיביים - זיהוי דפוסי המחשבה המוטעים, הגורמים לתחושות של חרדה, דיכאון או כל רגש שלילי אחר, ויישום דפוסי מחשבה חדשים ומועילים. בעזרת הדרכת המטפל, תוכל/י ללמוד מה מוטעה במחשבות שלך, איך להמנע מביקורת עצמית, ואלו מחשבות חדשות ניתן לאמץ.
  • כלים התנהגותיים - אימוץ דפוסי התנהגות חדשים ושבירת דפוסי התנהגות השייכים לחרדה, דיכאון או כל בעיה אחרת כמו הימנעות, דחיינות וכו'. דפוסי ההתנהגות החדשים הם שמובילים להבנה כי אפשר גם אחרת. שינוי דפוסי חשיבה ויישומם מובילים להרגשה טובה יותר ולשיפור איכות החיים.

מה עושה פסיכולוג קוגניטיבי-התנהגותי?

פסיכולוג קוגניטיבי-התנהגותי מטפל במה שקורה כאן ועכשיו. בטיפול לא דנים במה שהיה בעבר או כיצד העבר משפיע עלינו היום. העבודה מתמקדת בהתמודדות מוצלחת עם הקשיים במטרה להביא לרווחה נפשית.
 

כמו כן, במהלך העבודה, הפסיכולוג נותן למטופל משימות עליהן עליו לעבוד בבית על-מנת שהטיפול יתקדם מהר ובצורה הטובה ביותר. בשל האופי המיוחד של טיפול זה נודעת חשיבות רבה לבחירת מטפל עמו נוצר חיבור ראשוני טוב.

בקליניקה במרכז ד"ר טל קיים צוות מומחים מנוסה ומגוון הכולל פסיכולוגים, פסיכיאטרים ועובדים סוציאליים, העוסקים בתחום זה. במידה והחלטת שטיפול זה מתאים עבורך או שיש לך שאלות נוספות, תוכל להתקשר טלפונית עם הקליניקה ונשמח לסייע בייעוץ ובבחירת מטפל מתאים.


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בCBT צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
להרגיש קצת יותר טוב - תוספי התזונה הטבעיים של דר' טל | תוסף התזונה Re-Start Super
| תוסף התזונה Re-Live Super
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה