פסיכותרפיה בחיפה – טיפול פסיכותרפי בקליניקה במרכז ד"ר טל בעיר חיפה
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


פסיכותרפיה חיפה

פסיכותרפיה משמעה טיפול רגשי, או בתרגום המילה מיוונית המשמעות היא טיפול (תרפיה) לנפש (פסיכו).  

הנפש מתייחסת למכלול הרגשות, מחשבות, דמיונות, חלומות וזיכרונות מודעים או בלתי מודעים, כאשר הרעיון שניתן לטפל בה צמח בעולם המערבי בסוף המאה ה-19 מתוך מפגש עם עולם הרפואה.

כפי שהגוף עלול לסבול מכאב או מחלה, כך גם הנפש עשויה לסבול או לחוות קשיים שהן המקבילים הנפשיים למחלות גופניות, כאשר ניתן לתת למצוקות אלו הקלה באמצעות טיפול.

הטיפול נעשה באמצעים המאפשרים חיבור לנפש כמו יצירת יחסי אמון עם המטפל, הקשבה ואי שיפוטיות.

 חייג/י עכשיו לייעוץ ראשוני:  03-6413483

הכלי המרכזי בפסיכותרפיה נעשה באמצעות שיחה המאפשרת שיתוף הליכים רגשיים ונפשיים והבנתם. מטרת השיחה להעלות תכנים נפשיים שקשה למטופל להתמודד עמם לבד.

הפסיכותרפיה מתאימה לכל מי שמעוניין להכיר יותר טוב את עצמו ולהבין מהם גורמי החוסן שלו, כיצד הוא יכול להגשים משאלות לב ואיפה הוא מתקשה.

טיפול באמצעות פסיכותרפיה מתאים גם להתמודדות עם מגוון קשיים רגשיים כמו חרדה, דיכאון, משברי חיים, טראומה ועוד. כאשר לעיתים הטיפול נעשה באמצעות פסיכותרפיה ממוקדת, בין אם באמצעות  טיפול קוגנטיבי התנהגותי (CBT), פסיכותרפיה דינמית ממוקדת או פסיכותרפיה דינמית ארוכת טווח, באמצעות פסיכותרפיה דינמית

בנוסף, טיפול באמצעות פסיכותרפיה מסייע בטיפול וגמילה מהתמכרויות, בין אם התמכרויות לחומרים (אלכוהול, סמים, סמי פיצוציות כמו גם התמכרות לסיגריות) ובין אם התמכרויות להתנהגויות כמו הימורים, קניות, אינטרנט וכדומה.

מטרת הפסיכותרפיה היא לאפשר לאדם לייצר שינוי בחייו ולכן מרבית הטיפולים מתחילים כאשר מתעורר משבר נפשי או תחושה של תקיעות.

הקשר הטיפולי הנרקם במהלך הפסיכותרפיה מתבסס על אמון כאשר המטפל מתמקד בעולמו הנפשי של המטופל באופן לא שיפוטי.

כל אלו יוצרים חוויה שמישהו רואה ומבין אותי, חוויה המאפשרת העצמה ושינוי.

פסיכותרפיה, טיפול פסיכולוגי וטיפול פסיכיאטרי

טיפול פסיכולוגי הוא טיפול רגשי הניתן בידי מטפל שעבר הסמכה של תואר שני לפחות בפסיכולוגיה טיפולית.

השימוש הוא בעקרונות זהים לפסיכותרפיה תוך יישום תיאוריות פסיכולוגיות להבנת הנפש וטיפול בה.

העיסוק בפסיכותרפיה מותר גם לעובדים סוציאליים בעלי תואר שני טיפולי. פסיכיאטר הוא רופא עם מומחיות לטיפול בנפש הרשאי לטפל בפסיכותרפיה במידה ועבר הסמכה לטיפול זה.

פסיכותרפיה בחיפה

בקליניקה בחיפה מועסקים מטפלים בעלי הכשרה מתאימה, ניסיון ויכולת סיוע, שעל פי החוק רשאים לעסוק בפסיכותרפיה ובעלי תואר שני טיפולי והסמכה לטיפול בפסיכותרפיה.

הטיפולים בחיפה מותאמים לכל גיל וניתן להיעזר בהם בכל עת לפי הצורך. קיימים מגוון של שיטות טיפול, ועל מנת להתאים את שיטת הטיפול והמטפל המתאים לכל מטופל הקליניקה בחיפה היא רב מקצועית ומעסיקה פסיכיאטרים ופסיכותרפיסטים בעלי התמחויות ייחודיות.

צוות המומחים המוביל העוסק בפסיכותרפיה בסניףחיפה מורכב מאנשי טיפול מקצועיים, אשר נבחרו בקפידה על ידי ד"ר אילן טל, מנהל המרכז. המטפלים עובדים יחד זה עם זה בשיתוף פעולה מלא ונמצאים בקשר הדוק עם ד"ר טל להתייעצות, ליווי והדרכה מקצועית. בנוסף, עוברים המטפלים במרכז הכשרות וקורסים מקצועיים שונים. 
 

הקליניקה לתושבי הצפון, נמצאתברחוב שדרות מוריה 128 (מתחת ל AMPM) - ליחצו כאן למפת הגעה

צוות הקליניקה בחיפה לרשותך. נשמח לסייע לך!


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה