פסיכיאטר ילדים - טיפול פסיכיאטרי לילדים

   חיפוש סגירה 1800-100-172

פסיכיאטר ילדים ונוער - הקליניקה לתמיכה רגשית ונפשית במרכז ד''ר טל

שמת לב לאחרונה כי משהו השתנה אצל ילדך: ההתנהגות, אופן הדיבור, הוא כבר לא עוסק בתחביבים שאהב בעבר, סביבתו החברתית השתנתה - כמו כל הורה, דאגה עלתה בלבך. לא תמיד הילד או בן הנוער מרגיש נוח לשתף ברגשותיו דווקא את הוריו ולא תמיד ההורים יודעים איך לעזור לילדם.
 
מי שיכול לסייע במקרה זה הוא פסיכיאטר ילדים ונוער. במפגש עם ילד או בן נוער תפקידו של פסיכיאטר הוא לתת הערכה מקיפה, המספקת תמונה כוללת על הילד ובעיותיו ולבסוף מתייחסת לאפשרויות הטיפול.

אם נתקלת בשינוי כזה או אחר אצל ילדך הדבר החשוב הראשון שיש לעשות הוא לפנות לאיש מקצועי שיוכל לכוון אותך ואת ילדך לדרך ההמשך, בקליניקה תוכל למצוא פסיכיאטרים המתמחים בטיפול בילדים ונוער שיוכלו לסייע לך במטרה זו.
 
פסיכיאטר הוא בראש ובראשונה רופא, אשר התמחה בפסיכיאטריה. הוא יכול לעסוק בתחום המבוגרים (18 ומעלה) בתחום הילדים והנוער (18 ומטה) או שניהם. תהליך ההתמחות של פסיכיאטר ילדים ונוער אורך מספר שנים, וכולל הערכה וטיפול בילדים במסגרות שונות.
 
אחד החששות הראשונים שעולים כששומעים על מפגש עם פסיכיאטר הוא האפשרות לטיפול בתרופות. חשוב לדעת שטיפול בתרופות הינו אפשרות אחת מיני רבות לסייע לילדים והוריהם, ובמקרים רבים אין בו צורך.

מגוון אפשרויות טיפול - איך תדע/י מה מתאים לילדך?

במהלך התמחותו נחשף הפסיכיאטר למגוון הטיפולים הקיים כולל טיפולים שניתנים לרוב על ידי פסיכולוגים: הדרכת הורים, טיפולים קוגניטיביים-התנהגותיים, התערבויות משפחתיות, הוראה מתקנת ועוד.

חשיפה זו מאפשרת לפסיכיאטר לאמץ מבט מערכתי שלם על טיפול בבעיות עם ילדים ובני נוער - יתרון משמעותי בפניה דווקא אליו.
 
כשפונים לפסיכיאטר לשם הערכה, מתקיים מפגש שלו עם המשפחה והילד, במהלכה הוא בודק מה הקשיים הקיימים ועורך תכנית טיפול מתאימה יחד עם ההורים.

לעיתים אפילו אין צורך בבדיקת הילד אלא במפגש עם ההורים בלבד - תלוי בגיל הילד ובבעיות מהן הוא סובל.

התכנית שנבנית כוללת את כל אפשרויות הטיפול המתאימות לסוג הבעיה, לילד ולמשפחתו וכן נשללות אפשריות טיפול שאינן מתאימות. במהלך בניית התוכנית מתייעץ הפסיכיאטר עם גורמים מקצועיים אחרים וכן מפגיש ביניהם לבין המשפחה.
 
פסיכיאטר ילדים יכול לבצע בעצמו חלק מהטיפולים או להפנות את הילד לטיפול לאנשי טיפול נוספים (פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ועוד). טיפול תרופתי יכול להתבצע רק על ידו.

בכל המקרים בהם מטפל בילד או בנער יותר מאיש טיפול אחד, הקשר בין המטפלים הוא חשוב ביותר לשם התקדמות.

גם לאחר גיבוש התכנית הטיפולית, הפסיכיאטר מזמין את ההורים או הילד למעקב תקופתי בכדי לוודא כי אכן הטיפול מניב פירות ומסייע לילד בבעיותיו.

הפניה לפסיכיאטר היא קריטית לפני התחלת טיפול כלשהו. קיימות אין סוף אפשרויות טיפול לילדים ונוער וההורים יכולים בקלות להתבלבל ולשלוח את ילדם לטיפול שאינו מועיל.

פסיכיאטר מכיר את יעילות הטיפולים השונים ויכול להפנות לגורמים מקצועיים שאותם הוא מכיר. לכן, המלצתו תהווה את הפתרון הטוב ביותר עבור הבעיה.

בקליניקה שלנו תוכל/י למצוא צוות מומחים לטיפול בילדים ונוער ובפגישה עם אחד מהם תוכל/י לבנות תוכנית טיפולית המתאימה ביותר עבור ילדך.מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר


אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה