פסיכיאטר ילדים - טיפול פסיכיאטרי לילדים
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


פסיכיאטר ילדים ונוער - הקליניקה לתמיכה רגשית ונפשית במרכז ד''ר טל

שמת לב לאחרונה כי משהו השתנה אצל ילדך: ההתנהגות, אופן הדיבור, הוא כבר לא עוסק בתחביבים שאהב בעבר, סביבתו החברתית השתנתה - כמו כל הורה, דאגה עלתה בלבך. לא תמיד הילד או בן הנוער מרגיש נוח לשתף ברגשותיו דווקא את הוריו ולא תמיד ההורים יודעים איך לעזור לילדם.
 
מי שיכול לסייע במקרה זה הוא פסיכיאטר ילדים ונוער. במפגש עם ילד או בן נוער תפקידו של פסיכיאטר הוא לתת הערכה מקיפה, המספקת תמונה כוללת על הילד ובעיותיו ולבסוף מתייחסת לאפשרויות הטיפול.

אם נתקלת בשינוי כזה או אחר אצל ילדך הדבר החשוב הראשון שיש לעשות הוא לפנות לאיש מקצועי שיוכל לכוון אותך ואת ילדך לדרך ההמשך, בקליניקה תוכל למצוא פסיכיאטרים המתמחים בטיפול בילדים ונוער שיוכלו לסייע לך במטרה זו.
 
פסיכיאטר הוא בראש ובראשונה רופא, אשר התמחה בפסיכיאטריה. הוא יכול לעסוק בתחום המבוגרים (18 ומעלה) בתחום הילדים והנוער (18 ומטה) או שניהם. תהליך ההתמחות של פסיכיאטר ילדים ונוער אורך מספר שנים, וכולל הערכה וטיפול בילדים במסגרות שונות.
 
אחד החששות הראשונים שעולים כששומעים על מפגש עם פסיכיאטר הוא האפשרות לטיפול בתרופות. חשוב לדעת שטיפול בתרופות הינו אפשרות אחת מיני רבות לסייע לילדים והוריהם, ובמקרים רבים אין בו צורך.

מגוון אפשרויות טיפול - איך תדע/י מה מתאים לילדך?

במהלך התמחותו נחשף הפסיכיאטר למגוון הטיפולים הקיים כולל טיפולים שניתנים לרוב על ידי פסיכולוגים: הדרכת הורים, טיפולים קוגניטיביים-התנהגותיים, התערבויות משפחתיות, הוראה מתקנת ועוד.

קראו עוד על טיפול CBT בילדים 

חשיפה זו מאפשרת לפסיכיאטר לאמץ מבט מערכתי שלם על טיפול בבעיות עם ילדים ובני נוער - יתרון משמעותי בפניה דווקא אליו.
 
כשפונים לפסיכיאטר לשם הערכה, מתקיים מפגש שלו עם המשפחה והילד, במהלכה הוא בודק מה הקשיים הקיימים ועורך תכנית טיפול מתאימה יחד עם ההורים.

התכנית שנבנית כוללת את כל אפשרויות הטיפול המתאימות לסוג הבעיה, לילד ולמשפחתו וכן נשללות אפשריות טיפול שאינן מתאימות. במהלך בניית התוכנית מתייעץ הפסיכיאטר עם גורמים מקצועיים אחרים וכן מפגיש ביניהם לבין המשפחה.
 
פסיכיאטר ילדים יכול לבצע בעצמו חלק מהטיפולים או להפנות את הילד לטיפול לאנשי טיפול נוספים (פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ועוד). טיפול תרופתי יכול להתבצע רק על ידו.

בכל המקרים בהם מטפל בילד או בנער יותר מאיש טיפול אחד, הקשר בין המטפלים הוא חשוב ביותר לשם השגת המטרות הטיפוליות והקלה על מצוקת הילד מהר ככל הניתן.

גם לאחר גיבוש התכנית הטיפולית, הפסיכיאטר מזמין את ההורים או הילד למעקב תקופתי בכדי לוודא כי אכן הטיפול מניב פירות ומסייע לילד בבעיותיו.

לא רק תרופות - שילוב טיפול פסיכיאטרי וטיפול פסיכולוגי 

בניגוד למה שרבים חושבים פסיכיאטר איננו ממליץ רק על טיפול תרופתי. במרכז ד"ר טל הפסיכיאטרים המומחים בילדים ונוער מאמינים ופועלים על פי מחקרים המעידים כי הדרך הטובה ביותר להקל על מצוקות רגשיות בילדות היא באמצעות שילוב של מגוון שיטות טיפול 

גם אם תחליטו לבסוף כי הנכם מעוניינים בטיפול תרופתי חשוב לזכור כי שילוב של טיפול רגשי יחד עם טיפול תרופתי מוכח כדרך הטובה ביותר להתגבר על מצוקות רגשיות בגיל הילדות. 

בקליניקה שלנו תוכלו למצוא מגוון רחב של טיפולים רגשיים החל מטיפול דיאדי, דרך טיפול במשחק, פסיכודרמה, הדרכת הורים וכלה בטיפול ממוקד בשיטת CBT או בשיטת המיינדפולנס. 

שיתוף הפעולה בין אנשי המקצוע, העובדים יחד תחת קורת גג אחד הוא שיאפשר את התקדמות הטיפול בהקדם. 

לחצו כאן לקריאה נוספת אודות שיטות הטיפול בילדים במרכז ד"ר טל

הפניה לפסיכיאטר היא קריטית לפני התחלת טיפול כלשהו. קיימות אפשרויות רבות לטיפול לילדים ונוער וההורים יכולים בקלות להתבלבל ולשלוח את ילדם לטיפול שאינו מועיל מבלי שהתכוונו לכך. 

פסיכיאטר ילדים ונוער מכיר את יעילות הטיפולים השונים ויכול להפנות לגורמים מקצועיים שאותם הוא מכיר. לכן, המלצתו תהווה את הפתרון הטוב ביותר עבור הבעיה.

בקליניקה שלנו תוכל/י למצוא צוות מומחים לטיפול בילדים ונוער ובפגישה עם אחד מהם תוכל/י לבנות תוכנית טיפולית המתאימה ביותר עבור ילדך.


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה