פסיכיאטר מתבגרים ובני נוער - מרכז ד"ר טל

   חיפוש סגירה 1800-100-172

פסיכיאטר מתבגרים ובני נוער

טיפול פסיכיאטרי במתבגרים

לפעמים את/ה רואה שקשה לה או לו, הילדים המתבגרים שלך. הם מסתגרים בחדר או נעדרים הרבה מהבית, אוכלים הרבה או אוכלים מעט מידי ובעיקר לא מדברים איתך או משתפים במה שקורה להם בחיים. גיל ההתבגרות מתאפיין בכל אלו, אך מתי ההתנהגות הרגילה של גיל זה מתחלפת במצוקה אמיתית שמצריכה טיפול? מתי תופעות טבעיות הופכות לבעיות פתלוגיות?

חרדה הקשורה להופעה החיצונית, הנפוצה בעיקר אצל בנות, עלולה להפוך הפרעות אכילה, קושי להתמודד עם דרישות המערכת הלימודית, בעיקר אצל בנים, עלולה לקבל ביטוי של הפרעת התנהגות. קושי להתמודד עם כשלונות חברתיים, אהבה נכזבת או קונפליקטים משפחתיים - עלולות להתפתח לחרדה או דיכאון.

אם זיהית אחד מהסימנים הללו אצל ילדך חשוב מאוד לפנות לייעוץ והכוונה בהקדם האפשרי לשם מציאת טיפול מתאים ומניעת הדרדרות. מצוקות אלה דורשות לרוב התערבות פסיכיאטרית, או פסיכולוגית עם מעקב פסיכיאטרי.

הצוות המצועי של הקליניקה מומחה בטיפול בבעיות כגון אלו ויוכל לסייע לך גם בקושי הטמון בהבאת המתבגר אל הקליניקה. בקליניקה תוכל/י לקבל הכוונה איך לסייע למתבגר בבעיותיו וכן תמיכה והדרכה בהתמודדות שלך עם מצוקותיו.

לתמיכה וייעוץ בשיחה אישית חייג/י: 1800-100-172

הורים מתקשים לעיתים לפרש היטב את מצוקותיו של המתבגר, במקרים קיצוניים אפילו תסמינים ברורים של חרדה או דיכאון אינם די, בכדי לשכנע את ההורים בנחיצותו של טיפול - בעיקר עקב החשש מן הסטיגמה החברתית שעלולה להיווצר לנער. קיראו אודות דיכאון אצל מתבגרים.

אך חשוב לדעת בעיה לא מטופלת בגיל ההתבגרות עלולה להתפתח למצוקה חמורה בהרבה מזה בבגרות! מצוקה שעלולה לפגוע באופן משמעותי באיכות חייו ובעיסוקו העתידיים של המתבגר.

בעיות התנהגות עלולות להפוך להתנהגות עבריינית. שימוש בסמים בהתבגרות עלול לגרום להתמכרות ארוכת טווח או לסכיזופרניה. חרדה עלולה להפוך להרגל שני שלא ניתן יהיה להתגבר עליו, מצב רוח ירוד עלול להתפתח לדיכאון חוזר, והפרעת אכילה עלולה להפוך כרונית ומסכנת חיים.

מכאן ניתן להבין שטיפול מקצועי במצוקות ההתבגרות אינו מותרות, אלא פעמים רבות הינו צורך הכרחי.

טיפול פסיכיאטרי המותאם לגילו ולצרכיו הנפשיים והרפואיים של המתבגר עשוי לסייע בשני מישורים: בטווח הקצר - טיפול בבעיה הספציפית והתמודדות בבית הספר ובחברה ובטווח הארוך - מניעת הדרדרות והשלמת תהליך הבגרות באופן יציב ושלם. 

 

בקליניקה לתמיכה רגשית ונפשית במרכז ד"ר טל קיים צוות מקצועי המומחה לטיפול בבעיות של נוער ומתבגרים. אם גם את/ה הורה מודאג המתלבט אם ילדך זקוק לסיוע נפשי, הצוות מוכן תמיד לענות לשאלות ולהציע סיוע רגשי המתאים למשפחתך. הקליניקה מאפשרת קבלת ייעוץ על ידי פסיכולוג או פסיכיאטר שעשוי להוות את הפתרון הן למצוקותיו של ילדך המתבגר והן לקשייך כהורה.סרטונים בנושא
הצוות המומחה בטיפול פסיכיאטרי צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר


אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה