חלופת אשפוז פסיכיאטרי - מרכז ד"ר טל
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


חלופת אשפוז פסיכיאטרי - צעד קדימה

היחידה האינטנסיבית במרכז ד"ר טל, הכוללת את תוכנית צעד קדימה, היא אפשרות פרטית לחלופה לאשפוז יום במסגרת של טיפול אינטנסיבי 

היחידה האינטנסיבית מציעה טיפול מרוכז שמטרתו לסייע לאנשים להתמודד ואף לצאת ממשברי חיים רגשיים ומביסים שפוקדים אותם. המסגרת מסייעת בחזרה לחיים עצמאיים, המלווים בתפקוד תקין, במסגרת יכולותיו. התוכנית נתפרת באופן ספציפי לכל אחת ואחד.

מטרת התוכנית ביחידה האינטנסיבית המהווה חלופה לאשפוז פסיכיאטרי

מטרת היחידה האינטנסיבית היא להעניק טיפול מערכתי ואינטנסיבי במקום פרטי במסגרת סביבה מוכרת ובטוחה. סדר היום האינטנסיבי המועבר על ידי הצוות המקצועי במרכז, מסייע לצאת מאותם משברי חיים באמצעות טיפול אמבולטורי.

מסגרת חלופת אשפוז פסיכיאטרי

 

למי מיועדת המסגרת של היחידה האינטנסיבית כחלופה לאשפוז יום פסיכיאטרי

חלק מהאנשים המגיעים אלינו מעוניינים להשתמש במסגרת כדי לקצר את זמן ההתמודדות עם משבר או כדי לנצל את המשבר לשינוי חיובי. אנו מסייעים לאנשים הנמצאים במצבי חיים משבריים וסובלים מדיכאון, חרדה, אבל, פוסט טראומה ועוד. חלקם נמצאים לפני מסגרת אשפוז או אחרי אשפוז וחלקם זקוקים למעטפת טיפולית, מחזיקה ואנטנסיבית.

על אנשי הטיפול בתכנית והתכנית:

המערך כולל צוות רב מערכתי של אנשי טיפול מהצוות המוביל של המרכז. פסיכאטרים מומחים ולהם ניסיון רב בטיפול במצבים משבריים, פסיכותרפיסטיים מומחים, פסיכולוגיים קליניים ואנשי מקצוע נוספים כמו אנשי שיקום מקצועי או ליווי.

הצוות פועל בשיתוף פעולה מלא זה עם זה, עם גורמי הטיפול המפנים ועם הפונה ובני משפחתו. העבודה בצוות רב מערכתי מאפשרת לאנשי הטיפול להכיר לעומק את המצבים המיוחדים איתם אנשים מגיעים, את בני המשפחה והמעגלים סביבם, לאתר את צרכי הטיפול ולגבש תכנית טיפולית מדוייקת ככל האפשר למטופל. הכל במטרה לסייע לאדם ולבני משפחתו להכיר בקשיים, להבינם ולאפשר לטיפול לסייע בדרכי ההתמודדות. תוכנית הטיפול הנבנית מותאמת לצרכיו הייחודיים ולמטרות הטיפוליות של כל אחד ואחת באופן ספציפי.

חשיבות מעורבות המשפחה בטיפול

מחקרים רבים מדגישים שלסביבה משפחתית תומכת ומכילה שמלווה את תהליך הטיפול הנפשי, תוצאות טובות ומהירות יותר בשיפור מצבו הרגשי של האדם. מסגרת 'צעד קדימה' עובדת מתוך הבנה כי למעורבות המשפחה בטיפול ביקירה, ישנה חשיבות גדולה בתהליך ההבראה. בני המשפחה הם אלה המכירים את האדם טוב מכולם ויודעים כיצד הוא מתנהג, איך הוא מגיב, מה נעים לו ומה לא מתאים לו.

 

ביחידה האינטנסיבית אנו משלבים התערבויות משפחתיות שנותנות מענה גם לבני המשפחה המתמודדים עם מצב משברי אף הם. בנוסף, בני המשפחה, משתתפים בקבוצת סיוע ותמיכה שאנו עורכים במסגרת התכנית. העובדה שהמשפחה מעורבת בכל אחד מהשלבים, מעודכנת ומהווה חלק בלתי נפרד ממסגרת הטיפול, מאפשרת ואף עוזרת למטופל לצאת מהמצב המשברי שאליו נקלע, כאשר היא מסייעת בד בבד לצוות הטיפולי במעקב אחר הנדרש בטיפול.

על התכנית:

תוכנית 'צעד קדימה' מתקיימת בתל אביב, ברמת אביב (סמוך לאוניברסיטת תל-אביב), בתדירות משתנה, משעות הבוקר ועד שעות הצהריים. התוכנית כוללת לפי הצורך; מעקב פסיכיאטרי, טיפול פרטני פעמיים בשבוע, התערבות משפחתית, טיפולים קבוצתיים שונים לפי נושאים, השמה תעסוקתית, חדר כושר ואימוני כושר.

במהלך יום פעילות,  אנו מתרגלים טכניקות התנהגותיות, קוגניטיביות ורגשיות מגוונות אשר מסייעות להבין את הקשיים. לעיתים עוסקים גם בהתעמלות, כישורי חיים ועוד. מלבד טיפול נפשי, התוכנית כוללת גם פעילות בחדר כושר המונחית על ידי מאמן כושר.

העזרה המקצועית הניתנת במסגרת הטיפול של מרכז ד"ר טל מוליכה שלב אחר שלב, בקצב הנכון והמתאים לו, עד לחזרה לשגרה.

למרכז שלושה מאפיינים ייחודיים. ראשית אנו מלווים כל מטופל ומשפחה באופן אישי ומתאימים להם תוכנית המתאימה לצרכיהם הייחודים, למטרות הטיפוליות הנכונות עבורם. שנית, אנחנו מקפידים לעבוד עם סביבת המטופל גם כן - כלומר עם משפחתו, ושלישית אנו עובדים בצוות מתוך הבנה שביחד כוחנו גדול מהכוח של כל אחד בנפרד.

חלופה לאשפוז פסיכיאטרי 

לעיתים במצבי משבר או בהתמודדות עם מצב רגשי מסויים עולה המלצה על טיפול באמצעות אשפוז. אשפוז פסיכיאטרי, באופן טבעי, עשוי לעורר חשש או רתיעה, הגם שהוא מומלץ כדרך הן להמנע מהדרדרות נוספת במצבו הרגשי של האדם והן במטרה להעניק טיפול אינטנסיבי יותר ולאפשר שיקום וחזרה לתפקוד.  ישנן מסגרות אשפוזיות שונות, סגורות או פתוחות בבתי חולים או במרפאות בקהילה. 
 
למסגרות אשפוז יום למשל ישנו יתרון כאשר נדרשת מסגרת בה לאדם תהיה השגחה ותעסוקה רציפה רוב שעות היום.
 
יחד עם זאת לעיתים המסגרת האשפוז הקהילתית איננה מתאימה לאדם והוא זקוק למסגרת שתאפשר לו להמשיך עד כמה שאפשר בשגרת יומו במקביל לטיפול אינטנסיבי
לצורך כך הקמנו את היחידה האינטנסיבית שלנו: מסגרת שמאפשרת הן שמירה על שגרה תוך כדי שילוב של תוכנית טיפול אינטנסיבית מתוך מטרה לצאת מהמשבר, להשתקם ולחזור לתפקוד.
 

פנו אלינו בכל עת, לכל שאלה ונשמח לסייע.

 

מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה