קבוצת נשים בתהליך גירושים - מרכז ד"ר טל
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


קבוצת נשים בתהליך גירושים

הליך גירושין הוא תהליך ארוך, מורכב שרובו מונע מרגשות. התהליך אינו קל אף פעם, לא עבור המתגרשים ולא עבור הילדים-וכל זאת מבלי להזכיר את המשפחה הקרובה והמורחבת בנמצאת שם ומושפעת ומשפיעה על התהליך.

אחוז המתגרשים הולך וגדל בכל שכבות ומגזרי האוכלוסייה. אם בעבר התפיסה של גירושין הייתה כמעט של " ייהרג ובל יעבור", היום יש יותר קבלה והבנה שיש נישואין שצריך לסיים אותם בגירושין. במקרים אחרים הסביבה  הקרובה מסרבת לקבל את הפרידה.

גם ליוזם התהליך הגירושין אינו תהליך פשוט, לעיתים אף הוא סובל, נסער ומתקשה לתפקד. הדבר נכון שבעתיים עבור הצד  שאינו יוזם הגירושין.

השפעת גירושין על ילדים

את המורכבות האדירה בדרך כלל מייצגים הילדים. גם כשהגירושין נעשים בהסכמה ובדרך "נקייה" הילדים עדיין סובלים ומתמודדים עם הפרדת המשפחה לשניים, עם מעברים בין בתים, עם סיעוב בקבלת החלטות אפילו הפשוטות ביותר, לעיתים עם בחירת צד. ההורים מצידם צריכים להיות ערניים לתנודות במצב הרוח של הילדים, ככל שהליך הגירושים נמשך יותר, כך לילדים יהיה קשה יותר. והזוג המתגרש צריך להיות מסוגל להתמודד גם עם מגוון רחב של רגשות אצל הילדים-חיוביים ושליליים.

השפעת הגירושין על בני הזוג ועל תפקודם

כאשר הליך הגירושין מורכב ומתמשך והזוג המתגרש מוצף, לעיתים ההצפה החוויות והצורך לשתף ולדבר על זה תופסים את כל עולמם בלי להותיר מקום לתכנים אחרים. אין יכולת להכיל ולראות חלקים גדולים שקורים ומתרחשים מסביב. כאשר יש הרבה מחלוקות  וויכוחים באשר למזונות הילדים וחלוקת רכוש כמו גם לזמני שהייה של הילדים עם כל הורה, יכול להיווצר מצב שאחד ההורים או שניהם לא מתפקדים או שתפקודם יהיה חלקי .

גירושים הם חוויה קשה, טראומתית ולעיתים נחווית כמו התמודדות עם מוות.

לבני הזוג המתגרש הייתה סביבה חברתית אשר חלקה עימם חוויות, טיולים, חגים, שמחות ועצב עם הגירושים הזוג "מתגרש" בעצם גם מהשותפות עם הקרובים אליהם. לפעמים הקרובים בוחרים צד ולעיתים הם מעדיפים להתרחק. עם כל השינויים האלה, עולה תחושה של בדידות כשהרבה מתאים אותה כ "אף אחד לא מבין אותי".  תחושת הבדידות, התלות רק בעצמי וריבוי החזיתות בעקבות הפרידה עשויים להעצים את תחושות החרדה, הספק, הפחד והבלבול

תפקידה של קבוצת נשים הינה לספק מרחב בטוח ותומך לנשים שעברו או עוברות גירושין, לעזור להם לנווט בין הרגשות הקשים המתעוררים בתהליך הזה. קבוצה מציעה תהליך של אמפטיה הבנה ועידוד.

תהליכים מרכזיים בקבוצת נשים:

  1. תמיכה רגשית - ריפוי וצמיחה אישית. בנייה מחדש של חייך לאחר הגירושין והפגת תחושת הבדידות
  2. ידע ושיתוף - קבוצה שבה המשתתפות חולקות ומספקות מידע והדרכה בתהליך  
  3. אסטרטגיות התמודדות - נשוחח על פיתוח אסטרטגיות יעילות לניהול קשיים רגשיים וניהול קשיים עם ביחסים עם אחרים, לרבות בני המשפחה, הילדים ועוד
  4. העצמה - העצמה אישית וקבוצתית, פיתוח קשרים חברתיים חדשים

זוהי הזדמנות ליצור תחושה של שותפות ויציאה מהבדידות. להכיר חברות חדשות, נלמד על עצמנו וסביבתנו נשתף אחת את השנייה באתגרים שלנו ונלמד כיצד להתמודד איתם.  נדבר על אשמה והפחתתה, נדבר על הקשר עם הילדים ושינוי דרכי התמודדות איתם ובעיקר שיפור הקשר עם עצמנו וכל זה ללא ביקורת או שיפוטיות

לפרטים נוספים השאירו פניה או צרו עמנו קשר טלפוני ב- 03-6413483

 


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בטיפול זוגי צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
טיפול ייחודי לנוער במצוקה | לאתר טאלו - טיפול אינטנסיבי לילדים ונוער
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה