קואצ'ינג פסיכולוגי: שיטה יעילה ומהירה המשלבת בין פסיכולוגיה לאימון
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


קואצ'ינג פסיכולוגי

***השירות המתואר במאמר זה אינו אינו זמין במרכז לעת עתה***

גישת הקואצ'ינג הפסיכולוגי, Coaching Psychology, הינה גישה חדשה יחסית בעולם הטיפול הרגשי. כשמה כן היא: משלבת בין עולם הפסיכולוגיה לעולם האימון (קואצ'ינג).

השיטה משלבת בין התיאוריה הקלינית והמחקרית של עולם הפסיכולוגיה, בדגש על הבנת המקורות הרגשיים לבין התיאוריה והיישום המעשי של עולם האימון. בכך היא מאפשרת להשיג תוצאות טובות ויעילות בטווח זמן קצר.  

קואצ'ינג פסיכולוגי היא שיטה השואפת להיות שיטה מבוססת מחקר ומדע ואכן היא בעלת יישום יעיל ומוכח.  

על מטרות הקואצ'ינג הפסיכולוגי  

קואצ'ינג פסיכולוגי היא שיטת טיפול קצרת טווח וממוקדת, המתבססת על תובנה מעמיקה של דפוסי רגש, התנהגות וחשיבה נפוצים של האדם.

מטרתה העיקרית של הגישה היא להביא את האדם למיצוי יכולותיו ומימוש שאיפותיו, להתפתחות אישית (אם בפן המקצועי, החברתי, המשפחתי או הזוגי), להגשמה עצמית, לרכישה של מיומנויות שיסייעו לו להיות עצמאי יותר בחייו ולקחת שליטה על החלטותיו ועוד.

השגת מטרות אלו נעשית על ידי שימוש בטכניקות המוכרות מעולם האימון ועל ידי תובנות ושיטות המוכרות מזה שנים רבות מעולם הפסיכולוגיה.

מה בין קואצ'ינג לטיפול - על מיתוסים, דימיון ויישום

נהוג לעשות הבחנה דיכוטומית בין אימון לבין טיפול פסיכולוגי, הבחנה שטומנת בחובה לא מעט מיתוסים מוטעים. מיתוסים נפוצים אודות טיפול פסיכולוגי רואים בו ככזה ה"חופר" בעבר וביחסים עם ההורים ואינו מתמקד במה שקורה לאדם בהווה, בעוד שאימון מתייחס לכאן ועכשיו בלבד, בלי לייחס חשיבות להשלכות של אירועי חיים על התנהגותו של האדם.

מיתוסים נפוצים אודות אימון רואים בו כשיטה שאינה רואה באנשים יישות ייחודית אלא "שבלונות" של התנהגות מוטעית עליה צריך להתאים "שבלונות" תואמות של אימון, בלי התחשבות באני הייחודי של כל אדם.

אלא שגם אלה וגם אלה אינם נכונים באופן מוחלט. הן קואצ'ינג והן טיפול פסיכולוגי רואים באדם יישות מורכבת, אשר אירועים מהעבר משליכים על התנהגותו בהווה ולכן יש לתת לשניהם מקום בטיפול כדי להביא לשינוי המיוחל ולשיפור באיכות חייו.

קואצ'ינג פסיכולוגי היא שיטה הנותנת את המענה לכל אותם צרכים. אנשים רבים מעוניינים לעשות שינוי בחייהם. הם נשבים אחר קסמו של האימון שרבים תולים בו את ההצלחה הגדולה שלהם, את המהפך שחל בחייהם תוך מספר שבועות ואת האנשים החדשים שהם הפכו להיות.

אך מצד שני, הם גם מחפשים מישהו שיקשיב להם, שיישמע אודות אירועי העבר שלהם שגורמים להם להרגיש כפי שהם מרגישים ולהתנהג כפי שהם מתנהגים. אימון פסיכולוגי מאפשר למלא אחר שני הצרכים האלו.

אחד הכלים המשמעותיים השאובים מתוך עולם הפסיכולוגי ומיושמים באופן ייחודי בקואצ'ינג בשיטה של אימון פסיכולוגי הוא שימוש בקשר שנבנה בין המטפל למטופל.

חשיבותו של קשר זה היא הבסיס לטיפול פסיכולוגי ואחד מאבני היסוד של פסיכותרפיה.

הוא מאפשר שיתוף כנה של המטופל בחייו, בירור ואיתור דפוסי מחשבה והתנהגות שגויים, לאור אירועי עבר משמעותיים הבנה אלו מחסומים מונעים מהאדם להשיג מטרות או להגשים את עצמו בהתאם ליכולותיו ובניה של תוכנית טיפולית המתבססת על דפוסים אלו וכוללת דרכים אופרטיביות להביא לשינוי.  

ישנם מקרים בהם יצירת שינוי והשגת מטרות טיפוליות נעשית בצורה הטובה ביותר על ידי טיפול המשלב עבודה של מאמן אישי יחד עם עבודה של פסיכולוג, המשלימים זה את זה. היתרון בגישה זו היא בכך שניתן ליישם באופן מיידי תובנות מעמיקות הנרכשות בטיפול הפסיכולוגי יחד עם כלים ומיומנויות שמספק המאמן.

** במרכזינו עובדים עובדים סוציאליים ופסיכולוגים קליניים, לעת עתה, אין במרכז שירותי קואוצינג**

 


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בטיפול פסיכולוגי צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
טיפול ייחודי לנוער במצוקה | לאתר טאלו - טיפול אינטנסיבי לילדים ונוער
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה