רווקות מאוחרת - טיפול פסיכולוגי יכול לסייע!
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


מעל 30 ועדיין רווק? לא עוד!

רווקות מאוחרת  

בשנים האחרונות הולכת ומתרחבת התופעה של רווקות מאוחרת. אנשים בגילאי 30 ומעלה, מוצאים עצמם בסיטואציה בה כולם מסביבם מסתדרים כבתיבת נוח, זוגות זוגות, מתחתנים, מקימים משפחות ורק הם נשארים מאחור, לבד.

הם יפים, אינטליגנטים, בעלי תארים אקדמיים, נושאים במשרות מכובדות, מעגל החברים שלהם רחב, אבל בכל זאת, במישור הזוגי משהו תקוע. לא הולך.

הם יוצאים לדייטים ולפעמים אפילו יוצאים עם מישהו או מישהי לתקופה של מספר שבועות, אבל לא מצליחים לייצר או לשמר קשר זוגי משמעותי לאורך זמן.

היעדר קשר זוגי מעורר קשיים בכמה רמות. מעבר לבדידות, הקשה כשלעצמה, עולות גם שאלות בנוגע לדימוי העצמי, "מה לא בסדר בי? מה אין לי שיש לכולם?".

הסביבה אף היא פעמים רבות לא תורמת למורל ומשדרת מסרים מאשימים לעבר הרווק/ה: "אתה בררן מדי", "את לא מוכנה להתפשר", "הדרישות שלך גבוהות מדי". מסרים אלה לא רק מלחיצים, אלא גם מבלבלים.

מתעוררות שאלות כמו: "האם עליי להתפשר על מישהי לא חכמה, לא יפה?", "האם אני צריכה לנסות בכוח להיות עם מישהו רק כי הוא בסדר, אבל אני לא מתלהבת ממנו?".

למרות שהאשמות אלו של הסביבה מגיעות ממקום של רצון טוב, פעמים רבות הן פוגעות מאד ומנמיכות עוד יותר את הדימוי העצמי. 

לעיתים אנשים מוצאים עצמם נכנסים למעגל סגור של יצירת קשר וכשלונו, החוזרים על עצמם פעם אחר פעם ומעוררים תסכול, תחושת ייאוש והרגשה ש"לי זה כנראה לא נועד לקרות", "אין לי מזל", "זה הגורל שלי" וכו'.

איך ובמה טיפול פסיכולוגי יכול לעזור?

טיפול פסיכולוגי יכול לתרום בהגברת המודעות לסיבות המשפיעות על הקושי ליצור ולשמר קשר זוגי.

 

הקשיים יכולים להיות במישור הבין אישי:

אנשים מרגישים שאינם מצליחים להעביר בפגישה (דייט) את עצמם כפי שהיו מעוניינים, ובפועל יוצרים רושם מטעה, לא כפי שהם באמת.

למשל, אדם חסר בטחון ומשום כך מנסה להרשים ולמצוא חן במיוחד, באופן שגורם לו לדבר יותר מדי, להיראות נלהב מדי והרושם שיוצר הוא של אדם המלא בעצמו, רושם הפוך ממה שהוא מרגיש.

קושי אחר יכול להיות במישור האישי: 

יש לנו מערכת של ציפיות, צרכים ורצונות מקשר זוגי. חלק מהציפיות האלה הן ברמה המודעת: מראה חיצוני, רמת השכלה, תחומי עניין ועוד. אולם, חלק מהציפיות אינן מודעות. הן נובעות מצרכים אישיים ועמוקים שלנו, שלרוב מושפעים מהמודל הזוגי של ההורים שלנו או מהאופן בו ההורים התייחסו אלינו.

למשל, מי שגדל בצל הורים ביקורתיים, יהיה מאד רגיש לכל הערה שתזוהה בה נימת ביקורת, גם אם לא נאמרה בפועל מתוך עמדה ביקורתית. 

טיפול פסיכולוגי יכול לסייע בהעלאת הצרכים והציפיות שלנו למודעות, באופן שנוכל לזהות בזמן אמת איזה רגש מתעורר בנו, מה הוא מזכיר לנו ונבין מדוע אנחנו מגיבים בדרך מסויימת. בנוסף, הוא יכול לסייע לנו לאתר דפוסי התנהגות, אשר משדרים לזולת מסר הפוך מזה שאנחנו רוצים. 

חשוב לציין, כי טיפול פסיכולוגי אינו מבטיח מציאת בן או בת זוג, אולם פעמים רבות הגברת המודעות לעצמנו, ולמסרים שאנו משדרים, מובילה לשינוי התנהגותי, אשר פותח אפשרות כזו. 


   
מחפש בת זוג ולא מוצא? רוצה לעבוד על עצמך? לחץ כאן לקבלת יעוץ 


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה