שאלות ותשובות על הקליניקה שלנו - מרכז ד"ר טל
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


שאלות ותשובות על מרכז ד"ר טל

 1. אלו סוגי טיפולים קיימים במרכז?

  מרכז ד"ר טל הינו מרכז רב מקצועי ולכן הוא כולל מטפלים מגישות טיפוליות רבות ושונות זו מזו וכן מטפלים המומחים להתמודדות עם קשיים ספציפיים. המנהל המקצועי ומייסד המרכז הינו ד"ר אילן טל, פסיכיאטר ישראלי מוכר, אשר גישתו היא התאמת הטיפול ספציפית למטופל, וכל זאת בכנות ובגובה העיניים.

  המרכז מציע טיפולים פסיכיאטרים וטיפולים פסיכולוגים שונים לילדים ומבוגרים ולהלן רשימה חלקית שלהם: טיפול פרטני ופסיכותרפיה, טיפול זוגי, טיפול משפחתי, טיפול בילדים ובני נוער, טיפול בילדים בגיל הרך, הדרכת הורים, טיפול ביופידבק, טיפול נוירופידבק, טיפולי היפנוזה, טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT), טיפול בבני הגיל השלישי על ידי פסיכוגריאטר, טיפול בהפרעות אכילה, טיפול בהתמכרויות ועוד.

  יש לציין כי מטפלים רבים של המרכז עורכים טיפולים אינטגרטיביים העושים שימוש בכלים שונים במהלך הטיפול, כך מטפלים רבים עורכים טיפולים פרטניים על ידי שימוש בתובנות מהטיפול הדינמי, בכלים מה- CBT, בטכניקות של הרפיה, בעקרונות של שיטת המיינדפולנס ועוד.

  התקשרו אלינו למידע נוסף: 03-6413483
   

 2. האם מטפלי המרכז יכולים לתת מרשם תרופתי?

  טיפול תרופתי להתמודדות עם קשיים רגשיים ניתן בדרך כלל במצבי חרדה, דיכאון, פוביות למיניהן ולעיתים עבור הסובלים מ- OCD. תרופות אלו יכולות להינתן גם על ידי רופא המשפחה, אך במרכז אנו מאמינים שיש לערוך אבחון מקיף והתייעצות עם פסיכיאטר מומחה, כאשר מעוניינים להתחיל טיפול תרופתי.

  פסיכיאטר הינו רופא מומחה לבריאות הנפש ופגישה אחת או שתיים עמו מסייעות לבחון האם אכן הקשיים נובעים ממקור רגשי (לעיתים קשיים גופניים משפיעים על המצב הנפשי ונדרש טיפול מורכב יותר) ומהי התרופה המתאימה ביותר לאור אותם קשיים.

  מעבר לאבחנה, הפסיכיאטרים במרכז מאמינים שבמקרים רבים טיפול נפשי תומך (ולפעמים טיפול נפשי בלבד) הם אבן יסוד חשובה בהתמודדות עם הקושי ובשיפור התחושה. לכן, יחד עם המטופל הפסיכיאטרים שוקלים גם אפשרות זו. כמו כן, במרכז אנו עורכים פגישות מעקב סדורות על מנת לבחון האם נדרשים שינויים במינון, סוג הטיפול ועוד.
   
 3. האם טיפול תרופתי הינו חובה?

  בהחלט לא. רוב המטופלים שלנו אינם נוטלים תרופות, ואנשי המקצוע שלנו אף מעדיפים לסייע לאלו הרוצים בכך, לממש את מקסימום הפוטנציאל שלהם בלי עזרה כימית. מצד שני, יש כאלה המקבלים רק טיפול תרופתי, שכן הם מעוניינים לטפל בבעיותיהם בדרך שאינה פסיכולוגית. אנו מקבלים בברכה את כל סוגי האנשים, ומנסים להתאים את עצמנו להעדפותיהם של הפונים אלינו, כל עוד הדבר מתיישב עם האמת המקצועית שלנו.

  כמו כן, במקרים מסויימים אנו ממליצים על נטילת תוספים טבעיים. עליהם תוכלו לקרוא בהרחבה כאן
   
 4. אלו אבחונים המרכז עורך?

  המרכז מציע מספר סוגים של אבחונים, לילדים ולמבוגרים כאחד. הפסיכיאטרים במרכז עורכים אבחונים לאיתור בעיות קשב וריכוז, הן בקרב ילדים והן בקרב מבוגרים, וכן עורכים חוות דעות פסיכיאטריות לגופים משפטיים וממשלתיים שונים.

  עבור ילדים נערכים במרכז אבחונים פסיכולוגים ו- אבחונים פסיכודידקטיים, על ידי פסיכולוגים, הנותנים תמונה על מצבו הרגשי והלימודי של הילד. במסגרת זו אנו עורכים גם אבחונים לשם קביעת השמה והתאמה למסגרות חינוכיות שונות. בנוסף, נערכים במרכז גם אבחונים להערכת היתכנותן של הפרעות על הספקטרום האוטיסטי ואבחון התפתחותי לגיל הרך (0-6). כמו כן, במרכז נערכים אבחוני קשב וריכוז, לרבות מבחנים רלוונטים כגון מבחן BRC
   
 5. האם אפשר לעבור בין סוגי טיפולים במרכז?

  אין סיבה שלא, ואכן לעיתים ישנם מקרים בהם עבור הפונה יהיה זה הטוב ביותר לעבור לסוג טיפול אחר. דוגמא מעין זו יכולה לעלות כאשר אדם מתחיל טיפול פרטני ובמהלך הטיפול עולות תובנות המעידות על הצורך לפנות לטיפול זוגי במקביל או במקום הטיפול הפרטני.

  במהלך הטיפול משוחחים המטפל והמטופל על צרכי המטופל, הדרכים המיטיבות עבורו להתמודדות עם הקשיים שחווה ולשיפור איכות חייו. בחירת סוג הטיפול המתאים ביותר גם הוא חלק מאותו שיח טיפולי. 
   
 6. אם אני לא מתחבר למטפל - האם אפשר לעבור בין מטפלים?

  בדומה למעבר בין סוגי טיפול גם במענה על שאלה זו צרכי המטופל ורצונו האישי הינו במרכז. אך יותר מכך, הקשר הטיפולי הנרקם בין המטפל למטופל הינו קריטי עבור הצלחת הטיפול ולכן כאשר יש חיבור בין המטפל למטופל, או תחושה של "קליק" ישנו גם בסיס לקיומו של קשר טיפול יעיל ומיטיב.
   
 7. האם בטיפול מוכרחים לדבר על העבר?

  לא. אמנם, גישות טיפוליות רבות גורסות כי המקור לדפוסי התנהגות, לדפוסי חשיבה ולקשיים שאנו חווים בהווה, תלויים בחוויות ילדות ובמאפייני הקשר עם הדמויות המטפלות שלנו, לרוב דמויות ההורים. מסיבה זו בטיפולים רבים נערכות שיחות לבירור אותם מרכיבים על מנת למצוא את הדרך הטובה ביותר לסייע למטופל.

  יחד עם זאת, מטופלים רבים המגיעים לטיפול מעוניינים לשוחח על המעסיק אותם בהווה, ההתמודדויות והקשיים שלהם ביום יום. אנו מאמינים כי גם דרך עבודה ושיחה על היום-יום, אפשר לקדם אנשים למקום טוב יותר. גם באמצעות התמקדות בהווה, ניתן לערוך היכרות פנימית של המטופל את עצמו, את כוחותיו ואת האפשרויות שבידו להתמודד עם קשייו בהווה. 
   
 8. כמה פגישות נדרשות בטיפול?

  כאמור, המרכז עורך טיפולים ואבחונים שונים. באשר לאבחונים, כל אבחון אורך מספר קבוע, יחסית, של פגישות הנע בין 2 ל-3 פגישות  (באופן ממוקד יותר, ניתן לקרוא על הליכי אבחון פסיכולוגי שונים באתר). באשר לפגישות טיפוליות, אנו עורכים הבחנה גסה בין טיפול קצר מועד לבין טיפול ארוך מועד. כך למשך, טיפול CBT בהגדרתו הינו טיפול קצר מועד האורך בין 8 ל- 16 פגישות.

  כמו כן, לעיתים אנשים הפונים אלינו זקוקים לייעוץ ממוקד בתחום מסוים (למשל ייעוץ זוגי, ייעוץ תעסוקתי או גם ייעוץ אחר ממוקד בעיה) ואנו שמחים לסייע להם בכך. במקרים אחרים, נדרשים טיפולים ארוכים יותר, אשר קשה להגדיר כמה זמן בדיוק יארכו. זמן הטיפול הנדרש הוא נושא שאפשר ורצוי להעלות בשיחות עם המטפל, שכן הוא תלוי הקושי, סוג הטיפול הנדרש, רצונו ואופיו של המטופל.  
   
 9. למה לבוא דווקא למרכז?

  ראשית, המרכז שלנו פועל ברוח התקופה, כך שהוא מכבד כל הפונה באשר הוא ומנסה להתאים לו תשובה אמיתית ובגובה העיניים. שנית, מרכז ד"ר טל הינו מרכז רב מקצועי באמת. הכוונה היא לכך שבמרכז קבוצה של אנשי טיפול מקצועיים, כל אחד בתחומו שלו, אשר עובדים יחד בשיתוף פעולה, על מנת להעניק לכל אחד מהפונים אלינו את הטיפול המתאים ביותר עבורו. צוות הקליניקה, יחד עם ד"ר אילן טל, מאמינים כין אין שיטה טיפולית אחת המתאימה לכולם ולכל אחד מתאימה שיטת טיפול אחרת וכן סוג אחר של מטפל.

  זאת ועוד, אנשים רבים פונים אלינו כשהם סובלים ממצוקה או מתחושת חוסר שביעות רצון מחייהם, אך אינם בדיוק יודעים למה. אנו מסייעים להם להתבונן על חייהם באופן שיסייע להבין מה בדיוק מקשה עליהם ואיך הם יכולים לעשות שינוי. הפונים אלינו לא רק שמקבלים הכוונה לטיפול הטוב ביותר עבורם, אלא גם נחשפים לאווירה של קליניקה ייחודית, פרטית הפועלת באופן מקצועי ובאווירה נעימה, חמה ומקדמת.
   
 10. האם קופות חולים משתתפות בתשלום עבור הטיפול במרכז?

  קופות החולים מאוחדת ולאומית משתתפות באופן חלקי בתשלום פגישות עם חלק ממטפלי המרכז, כל אחת על פי הסדריה.
   
 11. איפה נמצא המרכז ואיך אפשר לקבוע פגישה?

  למרכז ד"ר טל שני סניפים סניף תל אביב וסניף חיפה - לרשותך הוראות הגעה ומפות לקליניקות שלנו. ניתן לקבוע פגישות למטפלים בשני הסניפים, לשמוע מידע על הטיפולים והמטפלים השונים וכן לקבוע פגישת ייעוץ.
   

מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה