שאלות ותשובות על הדרכת הורים - הקליניקה במרכז ד"ר טל
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


שאלות ותשובות על הדרכת הורים

 1. מהי הדרכת הורים ומה מטרותיה?

  מטרתה של הדרכת הורים, הניתנת על ידי איש מקצוע, פסיכולוג או פסיכיאטר, היא להעניק להורים ידע וכלים להתמודדות עם הקמת המשפחה או במהלך חיי המשפחה, לגבי גידול ילדים באופן כללי וכן במקרה של קשיים ספציפיים. במסגרת הדרכת הורים איש המקצוע מלווה את ההורים ואת המשפחה בכלל לאורך זמן, ומעניק תמיכה, סיוע, הדרכה וליווי מקצועיים ואישיים גם יחד. 
   

 2. באילו מקרים מומלץ לפנות להדרכת הורים?

  קיימים מגוון מצבים בהם מומלץ לפנות להדרכת הורים. יש הפונים להדרכת הורים על מנת לקבל סיוע להתמודד עם בעיה ספציפית של אחד או יותר מילדיהם כמו הרטבה, חרדה, הפרעות אכילה, סמים ואלכוהול בגיל ההתבגרות ועוד. אחרים פונים להדרכת הורים כאשר נולד תינוק במשפחה או אפילו לפני הולדתו על מנת לקבל ידע שחסר להם על שלבי התפתחותו ובכלל להכין את עצמם להתמודדות עם גידול ילדים. יש הורים שזקוקים לעזרה ביישום הידע, והמרתו לכדי פעולה ויש הזקוקים לחיזוק בטחונם כהורים, המעניקים טיפול מיטיב ואופטימלי לילדם. כמובן שכל צורך אישי- ספציפי אחר של הורה, שאינו מצויין כאן הוא לגיטימי וחשוב. תוכלו לפנות אלינו בכל עת לשם התייעצות ראשונית או קביעת פגישה עם אחד מאנשי הצוות שלנו שעוסקים בהדרכת הורים ובטיפול בילדים ובני נוער.
   

 3. למי מיועדת הדרכת הורים?

  הדרכת הורים יכולה להעשות בשיתוף הילד בחלק מהפגישות או כולן, יכולה להעשות עבור ההורים בלבד, עבור הורה אחד מהשניים, או בפגישות נפרדות לכל הורה, וכן יכולה להנתן במקרים של הורים גרושים או במשפחות חד הוריות.

   

 4. לאלו גילאים של ילדים פונה הדרכת הורים?

  כאמור הדרכת הורים יכולה גם להתבצע לפני הלידה עבור הורים המעוניינים להכין עצמם ולרכוש ידע וכלי התנהגות טרם הקמת משפחה, ולכן אין גיל מינימלי עבורו ניתנת הדרכת הורים. הדרכת הורים ניתנת גם בגיל הרך ובגילאי בית הספר, וכמובן בגיל ההתבגרות הסוער המצריך הכוונה וידע ייחודיים.


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בטיפול בילדים ונוער צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
טיפול ייחודי לנוער במצוקה | לאתר טאלו - טיפול אינטנסיבי לילדים ונוער
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה