שאלות ותשובות על טיפול זוגי - הקליניקה במרכז ד"ר טל
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


שאלות ותשובות על טיפול זוגי

 1. מתי מומלץ להגיע לטיפול זוגי?

  יש הפונים לטיפול זוגי כאשר ישנו משבר ספציפי בקשר (נישואים טריים, הולדת ילדים, פיטורין של אחד מבני הזוג ועוד) או מתוך רצון כללי להיטיב עם הזוגיות, ללמוד איך לשפר את חיי הזוגיות, להכיר טוב יותר את האחר וללמוד איך למנוע קשיים וקונפליקטים עתידיים בזוגיות. חשוב לציין, כי הצורך בטיפול הינו אישי ומשתנה מזוג לזוג, אך כל סיבה לפנייה לטיפול היא לגיטימית. מעל הכל עומד הניסיון לשמור על הזוגיות שאופן שיביא לשביעות הרצון של שני בני הזוג. בקליניקה לטיפול נפשי ורגשי תוכלו להיעזר באנשי מקצוע המתמחים בטיפול זוגי בכל מטרה בה אתם חשים צורך בסיוע מקצועי חיצוני. פנו אלינו בכל עת ונשמח לסייע.
   
 2. למי מיועד טיפול זוגי?

  בניגוד לדעה הרווחת, טיפול זוגי אינו מיועד רק עבור זוגות נשואים. למעשה כל זוג, החווה קושי מסויים בחיי הזוגיות או מעוניין לשפר את השיח בתוך הזוגיות ואת איכות חיי הזוגיות שלו באופן כללי, יכול להגיע לטיפול זוגי. בקליניקה לטיפול נפשי ורגשי במרכז ד"ר טל אנו מציעים טיפול זוגי עבור זוגות נשואים, זוגות שאינם נשואים, זוגות חד מיניים, הורים לילדים, זוגות לקראת הורות, זוגות בתהליכי אימוץ או פונדקאות ועוד.
   
 3. מהי מטרת הטיפול הזוגי?

  שוב, התשובה לכך טמונה במטרה לשמה הזוג הגיע. באופן כללי תפקידו של המטפל הזוגי הינו ללוות כל אחד מבני הזוג ואת הזוג יחד בתהליך הרגשי הכרוך בטיפול זוגי. מטרת הטיפול עצמו היא העלאת התכנים המעוררים מחלוקת, קושי רגשי או מצוקה אצל בני הזוג או אצל אחד מהם, זיהוי מחלקות וקונפליקטים, מקורותיהם והדרכים להתמודד עמם ולמנוע אותם בעתיד, בניית שיח נכון ובריא בין בני הזוג, מציאת הדרכים לשיפור איכות חיי הזוגיות ועוד. 
   
 4. מה ההבדל בין טיפול זוגי לטיפול משפחתי?

  ההבדל העיקרי בין טיפול זוגי למשפחתי הוא בהרכב האנושי - טיפול משפחתי נעשה בד"כ כאשר עולה קושי מסויים אצל אחד מילדי המשפחה (קושי חברתי, התנהגותי, קושי בהצבת גבולות, הרטבה ועוד) ומערב לעיתים את הילדים ולעתים את ההורים בלבד, בעוד שטיפול זוגי ממוקד בזוג עצמו וקשייו. כמובן שבטיפול משפחתי עשויים לעלות תכנים הקשורים לזוגיות עצמה ולהשפעתה על הילד או הילדים ובהקבלה בטיפול זוגי עשויים לעלות תכנים הקשורים לילדים והשפעתם על הזוגיות. החשוב מכל הוא המודעות לקשיים, התמודדות עמם ופניה לסיוע מקצועי בעת הצורך.

סרטונים בנושא
הצוות המומחה בטיפול זוגי צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
טיפול ייחודי לנוער במצוקה | לאתר טאלו - טיפול אינטנסיבי לילדים ונוער
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה