שאלות ותשובות על טיפול משפחתי - הקליניקה במרכז ד"ר טל
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


שאלות ותשובות על טיפול משפחתי

 1. מתי מומלץ להגיע לטיפול משפחתי?

  הצורך בטיפול משפחתי יכול לעלות מסיבות שונות. באופן כללי מומלץ לפנות לטיפול משפחתי כאשר חשים כי יש מקום לשיפור השיח המשפחתי והאווירה המשפחתית בכלל או כאשר עולות בעיות ספציפיות אצל אחד מבני המשפחה: למשל בעיות הרטבה אצל ילדים קטנים, בעיות של גיל ההתבגרות, קושי בהצבת גבולות של ההורים או קשיים רגשיים כמו דיכאון, לחץ או חרדה. יש הפונים לטיפול משפחתי בעת שינוי הצפוי בהרכב המשפחתי - לקראת הורות, בעת תהליכי אימוץ ופונדקאות או לאחר עזיבת הילדם את הבית. מצבי משבר כמו שכול, ניצול מיני, מחלה של אחד מבני המשפחה וכדומה, גם הם מעלים את הצורך לפנות לטיפול משפחתי.
   
 2. מה ההבדל בין טיפול זוגי לטיפול משפחתי?

  טיפול זוגי לרוב ממוקד יותר בהורים ובקשיים העולים בתוך הזוגיות עצמה. לעומת זאת טיפול משפחתי עוסק במשפחה כולה: ביחסים בין ההורים לילדים, בין הורה אחד לילד מסויים או לכל הילדים או בין הילדים לעצמם ולכן רחב יותר מבחינת ההרכב האנושי. כמובן, שגם בטיפול משפחתי עשויים לעלות קשיים הקשורים בזוגיות עצמה וכן בטיפול זוגי עשויים לעלות קשיים הקשורים בשאר בני המשפחה, שכן כל אחד מהנ"ל באופן טבעי משפיע על האחר.
   
 3. האם טיפול משפחתי חייב לכלול את כל בני המשפחה?

  לא תמיד ולא בהכרח. יש טיפולים המחייבים מפגש כולל של כל בני המשפחה, יש פעמים שהטיפול אמנם מתייחס להתמודדות עם אחד הילדים או כולם, אך נעשה רק בנוכחות ההורים ויש פעמים שרק הורה אחד יגיע לטיפול. למעשה, הטיפול המשפחתי מבחינה זו הינו דינמי וכל הרכב קיים אפשרי ולגיטימי.
   
 4. מהי מטרת הטיפול המשפחתי?

  בראש ובראשונה מסגרת הטיפול המשפחתי מאפשרת לבני המשפחה לעלות תכנים המטרידים את בני המשפחה שלעיתים קשה להעלותם בבית או ללא תיווך של איש מקצוע. מטרת הטיפול היא להפחית את כמות הקונפליקטים המשפחתיים ואת החיכוכים המאפיינים את בני המשפחה, לסייע במתן כלים להתמודדות עמם ובהמשך לנסות למנוע אותם, ללמוד לקבל, להבין ולהכיל אחד את השני וליצור אווירה נעימה ורגועה יותר במשפחה. טיפול משפחתי יכול להיות להעשות לאורך זמן או לזמן קצר, באופן ממוקד בהתאם לבעיה הספציפית בגינה פנתה המשפחה. פנו אלינו בכל עת, אם אתם חווים קושי בגיבוש המשפחה סביב נושא מסויים או אם ברצונכם לשפר את האווירה המשפחתית בביתכם, ונשמח לסייע.

סרטונים בנושא
הצוות המומחה בטיפול פסיכולוגי צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
טיפול ייחודי לנוער במצוקה | לאתר טאלו - טיפול אינטנסיבי לילדים ונוער
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה