שאלות ותשובות על טיפול קבוצתי - הקליניקה במרכז ד"ר טל
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


שאלות ותשובות על טיפול קבוצתי


אנו מזמינים אתכם למגוון סדנאות ממוקדות להתפתחות אישית ורגשית כדי ללמוד יחד איך לצמוח!  מהניסיון שלנו, לסדנאות במרכז ד"ר טל יש ערך מוסף גדול, אנחנו קוראים לו "כח הביחד", שמאפשר לנו להכיר את עצמנו אפילו טוב יותר ולהצליח יותר 
במרכז סדנאות מגוונות, ביניהם: סדנת CBT בהנחיית ד"ר אילן טל, סדנת מיינדפולנס, סדנת שליטה בכעסים, סדנת הורים לילדים עם בעיית מסכים ועוד ועוד. 
אם אתם מחפשים כלים יעילים להתמודדות עם קשיים שאתם חווים ביום-יום ממיטב אנשי המקצוע באופן ממוקד בלי לבזבז זמן - הסדנאות שלנו הם עבורכם!
רוצים לשמור יותר פרטים? להצטרף לאחת מהסדנאות הממוקדות שלנו? השאירו פרטים או התקשרו 03-6413483

 

 1. מהו טיפול קבוצתי?

  טיפול קבוצתי כשמו כן הוא- זהו טיפול פסיכולוגי, הנעשה באופן קבוצתי- כלומר עבור כמה משתתפים (בין 7 ל- 10), ובהנחיית מטפל מומחה אחד או שניים. טיפול קבוצתי יכול להעשות על ידי פסיכולוג, עו"ס קליני, פסיכיאטר או כל מומחה אחר לטיפול נפשי בעל הכשרה בהנחיית קבוצות. הן המטופלים והן המטפלים מחוייבים לשמירה על סודיות לכל אורך הדרך, אשר חשובה לשם יצירת אמון הדדי המאפשר בתורו השגת שינוי ושיפור ההרגשה. מטרת הטיפול הקבוצתי משתנה ונקבעת על פי הרכב הקבוצה והמטרות שחברי הקבוצה שמים לנגד עיניהם. יש קבוצות המיועדות לטיפול בקושי מסויים כמו חרדה, דיכאון וכדומה, ויש בעלות מטרה מופשטת יותר כמו שיפור איכות החיים, הגשמה עצמית ועוד.
   
 2. מדוע כדאי לפנות לטיפול קבוצתי?

  ראשית כל, השיתוף במצוקות, בתחושות ובמחשבות עם אנשים החולקים את אותו הקושי, וכן ההיכרות עם אותם אנשים, הלמידה על ההתמודדות שלהם, והידיעה שאינך היחיד הסובל מאותו קושי, מסייעת בהקלה והפחתת המתח הכרוך בהתמודדות עם הקושי. שנית, יתרון גדול עולה בטיפול קבוצתי בו נוצרים תהליכים ויחסים בין אישיים, המסייעים בדימוי המציאות ובבחינה עצמית של איך היחיד מתמודד בסביבתו הקרובה, מה הוא יכול ללמוד מכך על התנהגותו, איך לשפר ולשנות ואף ליישם את אותן החלטות בקבוצה באופן מיידי ובתמיכה של חברי הקבוצה ואנשי המקצוע. התמיכה הבין אישית הנוצרת בקבוצה גם מסייעת בהפגת הבדידות, חידוש הכוחות ושיפור ההרגשה. מכאן שטיפול קבוצתי יכול לסייע בשני מישורים: הן למידה על העצמי דרך השיקוף שעושה הקבוצה להתנהגות היחיד, והן מקום ליישום החלטות חדשות הנוגעות להתנהגות ובחינת ההצלחה בהן. 
   
 3. למי מיועד טיפול קבוצתי?

  טיפול קבוצתי מיועד לכל מי שחש שהוא יכול להתרם מעבודה קבוצתית, המעוניין לבחון את אופן התנהגותו בחברה, לשמוע אחרים וכן להביע את עצמו או מחפש מקום תומך מבין ומקבל בו יוכל לתרגל מיומנויות חברתיות וליישמם מהר. כמובן שקבוצה טיפולית נבנית על בסיס קושי דומה או מטרה משותפת, ויש לבחור את הקבוצה המתאימה ביותר הן מבחינת מטרה וקשיים דומים והן מבחינת תחושה אישית עם שאר חברי הקבוצה והמטפלים.  
   
 4. אילו טיפולים קבוצתיים קיימים? כמעט על כל קושי רגשי או נפשי המשותף לכמה אנשים, ניתן לעבוד בקבוצה. במרכז לטיפול נפשי ורגשי נפתחות השנה קבוצות לטיפול בחרדה, יחסים בין אישיים, וקבוצה להתמודדות עם פיברומיאלגיה. צרו עמנו קשר לפרטים נוספים או להצטרפות לקבוצה

 


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בטיפול פסיכולוגי צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
טיפול ייחודי לנוער במצוקה | לאתר טאלו - טיפול אינטנסיבי לילדים ונוער
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה