על שחיקה בעבודה ותסכול: ''יש לי הכל ואני לא מאושרת''
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


שחיקה בעבודה ותסכול: ''יש לי הכל ואני לא מאושרת''

"אני נשואה לאיש שאני אוהבת, הילדים שלי בריאים ומוצלחים, אני הולכת כל יום לעבודה שנותנת לי סיפוק, יש לי חברות נהדרות, אבל אני לא מאושרת. יש לי תחושת עייפות מתמדת  וחוסר חשק,  אני לא נהנית מכל מה שיש לי ומרגישה אשמה על  הפרצוף החמוץ שאני מסתובבת איתו כל היום" . כך שחה לי אחת מהמטופלות שלי בפגישה הראשונה שלנו. 


חיי יום יום או מרדף מתמשך?

לפני שאתם עוברים לקרוא את השורות הבאות עצמו עיניים ונסו להיזכר כמה פעמים במהלך היומיים האחרונים הרגשתם עמוסים, ממהרים, בריצה חסרת נשימה ממקום למקום, כמה פעמים חשתם שלא תצליחו להספיק לעשות חלק גדול מהדברים שאתם צריכים לעשות? כמה אנחנו ממהרים לתפוס את הזמן לפני שיברח ולא נספיק לנקות, לסדר, לנהל, לארגן, לנסוע, לחזור... ואכן, זוהי נחלת רבים. רבים מאיתנו חשים שחיקה בעבודה, או תסכול בעבודה ובחיים בכלל.

אלא שאין זה אומר שזהו גם המצב האידיאלי, ואם נהיה כנים עם עצמנו, אנחנו באמת לא מרגישים טוב עם המציאות הזו. אלא שמציאות זו יכולה להשתנות והרצון להרגיש יותר חופשי ופחות כבול יכול לבוא לידי מימוש. טיפול פסיכולוגי, לסוגיו השונים, מכוון בדיוק לנקודות בחיינו שאנו מעוניינים לשנות ולמימוש העצמי שאנו כה שואפים אליו.

ביומיום אנחנו בריצה מתמדת, לא זוכרים לעצור לרגע, להשתהות ולבדוק מדי פעם עמוק בפנים אם לא הפכנו להיות עבדים של הזמן, של ההישגים, של התכתיבים החברתיים, הססטוס, המעמד?  האם כל מה שאנחנו עושים  וממהרים להשיג באמת גורם לנו אושר? 

לחץ? סטרס? קיראו על התמודדות במצבי לחץ

התמודדות עם פיטורין

שחיקה ותסכול ממסלול החיים

מגיל צעיר אנחנו "מתוכנתים" לרוץ במסלול החיים: גן, בית ספר, צבא, משפחה... אנחנו עושים הרבה מן הבחירות שלנו על פי המקובל, מקבלים החלטות בעזרת סטנדרטים שלא תמיד לוקחים בחשבון את הצרכים האישיים שלנו. לרוב אנחנו אפילו לא מודעים לכך שאנחנו פועלים מתוך לחץ חברתי.

כך יוצא שפעמים רבות אנחנו רודפים אחרי הישג כלשהו בלי לשים לב, פועלים "על אוטומט", לא עוצרים לבדוק אם זה באמת משהו שתורם להנאה שלנו, לאושר שלנו. למעשה, ככל שהפער בין ההישגים שאנחנו שואפים אליהם לבין הרצונות והצרכים הפנימיים הלא מודעים שלנו גדול יותר, כך נרגיש יותר תסכול, שחיקה ובעיקר חוסר הנאה שקשה להסביר אותו, שכן לכאורה יש לנו הכל...

בדידות - ניתן להקל על זה
 

אם נמשיג את המילים תסכול ושחיקה במונחים פסיכולוגיים, נדבר על "קונפליקטים תוך נפשיים". כלומר כוחות חזקים המתקיימים בתוך נפשו של האדם, ופעמים רבות סותרים אחד את השני ויוצרים קונפליקט - מאבק. קונפליקטים  תוך נפשיים אלה גורמים למצב של מתח מתמיד בתוך נפשנו, וככל שהכוחות חזקים ומנוגדים יותר, המתח הפנימי עלול להוביל לתחושות או למצבים של חרדה או דיכאון.

נחזור למטופלת שתיארתי בהתחלה. בעבודה שעשינו במהלך הטיפול דיברנו, בין היתר, על ההקפדה היתרה שלה שביתה יהיה תמיד נקי, מצוחצח ומסודר: כל ערב אחרי שכולם כבר מזמן נכנסו למיטה ושכבו לישון היא עוד בילתה במירוק וסידור ועלתה על יצועה עייפה ושחוקה אחרי יום של ריצות ועבודה בלי הפסקה.

בבדיקה לעומק התגלה כי מחד היא חיה עם סטנדרטים גבוהים של ניקיון ומאידך יש לה צורך פנימי עמוק ולא מודע לביטוי עצמי, שלא בא על סיפוקו בעודה אוחזת בחומרי הניקוי. במהלך הטיפול היא למדה להקשיב לקולות הפנימיים השונים שלה. היא הצליחה לווסת טוב יותר בין הכוחות השונים שנאבקו בתוכה, ולהשיג שליטה טובה יותר על חייה, עם מודעות גבוהה יותר לדברים החשובים לה באמת.

טיפול פסיכולוגי מומלץ בכל שלב בחיים והרבה לפני שמתחילות חרדות או דיכאון. חשוב לדעת שהיכולת להיות קשובים יותר לעצמנו, מאפשרת לנו להקשיב טוב יותר גם לסובבים אותנו ולאנשים המשמעותיים בחיינו, וכן להגיע לסיפוק ותחושת אושר ושלמות גבוהה יותר בכל תחומי החיים.

צוות המטפלים והפסיכולוגים בקליניקה יישמח לסייע לך לצאת מהמציאות הקבועה של מרדף אחרי משהו וחוסר אושר למרות שכביכול אין סיבה לכך. התקשר/י בכל עת ונתאים לך את הטיפול והמטפל המתאים ביותר עבורך, שיסייעו לך בשיפור איכות החיים והשבת האושר לחייך. ליצירת קשר עימנו.


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בטיפול פסיכולוגי צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
טיפול ייחודי לנוער במצוקה | לאתר טאלו - טיפול אינטנסיבי לילדים ונוער
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה