טיפול בחרדות | שיטות טיפול בחרדה - להחזיר שקט נפשי
 חיפוש סגירה 03-6413483אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


איך מטפלים בחרדות? | טיפול בחרדות

שיטות טיפול בחרדות

מיחושים גופניים, מתח, לחץ, כאבי ראש, מחשבות מדאיגות וטורדניות וכן פחד מתמיד מפני אסון קרב ובא הם חלק ממגון הסימפטומים שאנו יכולים לחוות כחלק מהפרעת חרדה.

חלק מהאנשים הסובלים מחרדה מפגינים התנהגות קפדנית במיוחד, זהירה, אשר יתרונותיה ניכרים בעיקר במקום העבודה כאשר הם נחשבים לעובדים הדייקנים והאחראים של המקום. אלא שבכל מה שאינו קשור לעבודה, חייהם של הסובלים מחרדה מתאפיינים באי-שקט נפשי ובתחושת כבדות ועייפות. 

תחושות אלו נוטות להתגבר עם הזמן ולהתפשט למרבית תחומי החיים. בלא טיפול מתאים עלולה להופיע התנהגות של הימנעות, שגורמת לאדם אט אט להתנתק מאירועים וממצבים שונים בחייו.

מכאן, שמרגע שמופיעים סימנים של הפרעת חרדה, התפתחות ההפרעה יכולה להיות ככדור שלג שיש לעצרו בזמן, טרם ייצא משליטה. פניה לפסיכולוג או פסיכיאטר תאפשר עצירת ההידרדרות על ידי אבחון וטיפול מתאימים.


סדרת תוספי התזונה של ד"ר אילן טל - כמו "מולטי-ויטמין" לשקט נפשי.

סדרת המוצרים שלנו מתאימה למי שמחפש להפחית מתח, להרגיש עם יותר אנרגיה ושמחה במהלך היום או להצליח להוריד הילוך בערב ולהשתחרר מלחצים. התוספים שלנו מורכבים מפורמולת  צמחים וויטמינים ומבוססים על תמצית הזעפרן אשר נמצא במינון כפול מאשר בתוספים אחרים. לפרטים נוספים לחצו על התמונה או כאן


 

קיימים מספר טיפולים אפשריים לטיפול בהפרעות חרדה:

 • טיפולים תרופתיים.
   
 • טיפול קוגניטיבי התנהגותי- טיפול יעיל ביותר, אשר הינו טיפול ממוקד, קצר מועד- כלומר, הוא מוגבל בזמן. במהלך הטיפול לומד המטופל מהן המחשבות שמטרידות אותו ומעוררות חרדה, מהם המצבים המכניסים אותו ללחץ, כך שבהדרגה הוא לומד לצפות מצבים אלו במהירות. המטרה היא לצפות מצבים אלו מראש ועיל ידי כלים שנרכשים במהלך הטיפול להצליח גם לנטרל את החרדה שמלווה אותם בדרך כלל. במקרים רבים הטיפול מתנהל בכתב, במחברת, שאחר כך נשארת אצל המטופל והוא יכול לשוב לעיין בה. זאת מכיוון שלמעשה המטופל נדרש להמשיך ולנטרל את המחשבות הטורדניות גם לאחר שהטיפול מסתיים, על מנת שמה שהוא השיג בטיפול ימשיך ויתקיים לטווח זמן ארוך.

  לטיפול זה שני חסרונות. ראשית, הוא דורש מהמטופל יכולת השקעה רבה, עבודה; אינטנסיבית עצמאית בין הפגישות ויכולת התמודדות עם הגורמים המעוררים את החרדה. שנית, הוא אינו מתייחס לעולם הרגשי של המטופל. חרדה שמקורה רגשי, עמוק יותר, עלולה שלא להגיב לטיפול זה.
 
 • טיפול פסיכולוגיטיפול בשיחות, אשר אינו מוגבל בזמן וגם אינו מתמקד רק בבעיה עצמה, אלא במכלול חייו, רגשותיו, חוויותיו של האדם. הוא מסייע במיוחד כאשר המתח והלחץ קשורים לעניין רגשי - כמו בעיות בעבודה או בקשר הזוגי.

  בטיפול הפסיכולוגי המטופל והמטפל לומדים לאט לאט להבין את הלחץ, מגלים בהדרגה את מגוון הרגשות הנמצאים בבסיס החוויה האישית של המטופל וכן את הגורמים הרגשיים והאישיותיים הקשורים בהופעת החרדה. כך למשל, חרדה שנובעת מהפחד לעשות טעות במקום העבודה היא שונה מחרדה שנובעת מפחד להיפגע בקשר. בטיפול זה, מתהווה לאורך הזמן תחושת בטחון בין המטפל למטופל, אשר תורמת לתחושת הביטחון של האדם בעצמו ובעולם.
   
 • ביופידבק - בביופידבק המטופל לומד טכניקות הרגעה בעזרת שימוש במחשב. המטופל לומד לעקוב אחר התגבות הפיזיולוגיות שלו המופיעות בשעת לחץ ובשעת רוגע (קצב לב, הזעה וסימנים פיזיולוגיים אחרים). בהמשך, השימוש במחשב מסייע גם בלמידת שיטות להרפיית מתח השרירים והגוף. לרוב לימוד ותרגול הרפיות נעשה גם במהלכו של הטיפול הקוגניטיבי ההתנהגותי, אך ללא שימוש במחשב.

   

בקליניקה אנו מעניקים תמיכה טיפולית בשילוב של השיטה ההתנהגותית קוגניטיבית (כולל לימודי הרפיות אשר מדמות טיפול בביופידבק) , בשיטה הפסיכולוגית הדינמית ובמידת הצורך בשיטה התרופתית או באמצעות היפנוזה.

תוכל לפנות לקליניקה בכל עת על מנת לשמוע עוד על שיטות הטיפול וכן אם ברצונך לקבוע פגישת אבחון והתאמת טיפול.


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה