תוכנית לשילוב מקצועי ומוצלח של ילדים על הספקטרום האוטיסטי
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


תוכנית ''שילוב בשקט נפשי''

שילוב ילדים על הספקטרום האוטיסטי במסגרת רגילה הינו תהליך חשוב לאין ערוך ולעיתים הוא משנה לחלוטין את החוויה של הילדות בבית הספר.

אנו יודעים כי הדרך שבה ישתלב הילד תקבע גם עד כמה הוא יצליח בעתיד ועד כמה יחוש נוח עם בני הכיתה מבחינה חברתית.

החינוך לקבלת האחר, השונה, לא רק כרעיון ובתיאוריה אלא בשטח קורה בפועל בגני הילדים ובבתי הספר, בשילוב יחידני ובכיתות קטנות בתוך בתי ספר רגילים. המגמה מבורכת וחשובה, אולם יישומה בשטח עדיין לצערנו לוקה בחסר.

הורים כמנהלי השילוב של הילד

כל הורה רוצה שהשילוב של הילד שלו יהיה מוצלח ובפועל הורים רבים הופכים להיות מתאמי שילוב הדואגים לקשר בין המטפל הרגשי לבין המשלבת (סייעת) ולבין בית הספר או הגן כדי שהתהליך יצליח. כשברור לכולם, שבלי תיאום, השילוב יעיל פחות.

לאנשי ההוראה המשלבים חסר ידע מתאים, החזקה והדרכה רלוונטית לאורך הדרך. בנוסף, קיים חסר במשלבים/ות מקצועים/ות והדרכה שלהם.

כמו כן, מערכי הטיפול קיימים אך מפוזרים ושוב נאלצים ההורים לקחת את תפקיד מנהלי השילוב של הילד, להיות בקשר עם מוסדות החינוך, המשלבות/ים, להתרוצץ בין מטפלים, ולתאם ישיבות צוות רב מקצועיות. כל זאת, כאשר קיימים ילדים נוספים בבית, זוגיות, קריירה ותחומי עניין ותחביבים שחשוב לפתח.

תוכנית "שילוב בשקט נפשי" מאפשרת להורים להיות חופשיים מהתיאומים המטרטרים של השילוב ולהתפנות לבנם או ביתם.

תוכנית מקצועית לשילוב יעיל ומוצלח

אנו נערוך עבורכם את הטיפול בילד, את הדרכת הורים, את הדרכת המשלבת, את הקשר עם בית הספר ואת התאום המלא בין כל הגורמים, כשהכל מרוכז תחת קורת גג אחת. למעשה, פרט להגעה לטיפול ולהדרכת הורים, שאר השילוב מנוהל על ידי אנשי המקצוע שלנו, ומשאיר אתכם חופשיים.

חבילות השילוב כוללות:

  • תהליך היכרות מעמיק עם הילד ומשפחתו הכולל פגישה עם ההורים והילד ואינטגרציה של כל המידע לשם בניית תוכנית שילוב שנתית מלאה ואינטגרטיבית
  • טיפול רגשי לילד
  • הדרכת הורים
  • הערכת היכולות והקשיים של הילד במסגרת החינוכית ובקרה על יישום תוכנית השילוב כולל קבלת דווחי שילוב יום יומיים מהמשלבות וליווי שוטף על בסיס יום יומי
  • קיום פגישת הדרכה קבועה עם המשלבת
  • שמירה על קשר שוטף עם הצוות במסגרת החינוכית כולל קיום פגישות סדירות לאורך השנה לצרכי הדרכה ו/או העברת מידע אודות תפקוד הילד
  • קיום ישיבות צוות אינטגרטיביות קבועות עם כל הצוות הטיפולי והחינוכי המטפל בילד

אנשי הצוות בתוכניות השילוב שלנו

תכניות השילוב מנוהלות, נבנות, מודרכות וניתנות על ידי מיטב המומחים בתחום הפרעות התקשורת, בעלי ידע ונסיון גם בתחום הטיפול והאבחון הפסיכולוגי וגם בתחום תיאום השילוב אל מול מוסדות החינוך.

קרן דאון - פסיכולוגית קלינית מומחית מדריכה, פסיכולוגית ראשית בגני התקשורת תל השומר, דוקטורנטית באוניברסיטה העברית בירושלים, מרצה בבי"ס להפרעות בתקשורת, אוניברסיטת ת"א. מומחית בטיפול בילדים, נוער ומבוגרים והדרכת הורים.

רינת אריאלי - עובדת סוציאלית קלינית עם התמחות בתחום הטיפול המשפחתי, מדריכה, עו"ס בגני התקשורת בתל השומר, מנחת קבוצות טיפוליות לפיתוח כישורים חברתיים, מומחית בטיפול בילדים, נוער, מבוגרים והדרכת הורים.

ד"ר אילן טל -  פסיכיאטר מומחה, מנהל הקליניקה לתמיכה רגשית ונפשית במרכז ד"ר טל, מומחה באבחון וייעוץ פסיכיאטרי. כמוכן, מומחה בייעוץ והדרכת הורים לילדים הנמצאים על הספקטרום.
 

ביחד, ילד הורים ומטפלים נגרום לשילוב להצליח


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בטיפול בילדים ונוער צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
טיפול ייחודי לנוער במצוקה | לאתר טאלו - טיפול אינטנסיבי לילדים ונוער
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה