איך לשפר את מצב הרוח באמצעות תוספי תזונה ושינוי תזונתי
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


תוספי תזונה והשפעות תזונה על המצב הנפשי

שתי תופעות מעניינות ומנוגדות מאפיינות את העולם המודרני בעשורים האחרונים: מחד, העולם הופך תעשייתי יותר ויותר, מה שמתבטא בטכנולוגיה מתקדמת, רפואה מתקדמת וחקר ענף אודות גוף האדם ובפרט על המח המאפשרים להתמודד עם מחלות שלא היה להן מרפא בעבר.

לצד אלו, העולם התעשייתי הוא גם עולם בו המזון הוא מעובד יותר ויותר ובכך מאבד מערכיו התזונתיים.

על מזון תעשייתי והשפעתו על הגוף

מקומם של המרכיבים המעובדים/המתועשים, בין אם במזון, בין אם בתרופות או תכשירים אחרים שאנו צורכים או חושפים את גופנו אליהם, תופס מקום נרחב בחיי היום יום של אנשים רבים.

מאידך ובמקביל, יותר ויותר אנשים מכירים היום בחסרונותיו של העידן המודרני, מודעות אשר מעלה חזרה את קרנו של הטבע הפשוט, כביכול, של כל אותם רכיבים שתמיד היו סביבנו ויכולים להחליף או לספק מענה בריא ונכון יותר לגופנו מאשר זה הנפוץ כיום.

כאמור, בעשורים האחרונים המזון שסביבנו הופך מעובד יותר ויותר וכולל חומרים משמרים שונים ותוספות שאינן בהכרח בריאות לגוף אדם ובאופן ספציפי לפעילות הנוירולוגית, כלומר פעילותו התקינה של המח.

תזונה טבעית ושימוש בתוספי תזונה ידועים היום ככאלה המחזירים את הגוף לאיזון נכון יותר, יכולים להביא לשיפור התחושה הכללית, יכולים להאיץ תהליכי החלמה ועוד.


 


סדרת תוספי התזונה של ד"ר אילן טל - כמו "מולטי-ויטמין" לשקט נפשי.
 
סדרת המוצרים שלנו מתאימה למי שמחפש להפחית מתח, להרגיש עם יותר אנרגיה ושמחה במהלך היום או להצליח להוריד הילוך בערב ולהשתחרר מלחצים. התוספים שלנו מורכבים מפורמולת  צמחים וויטמינים ומבוססים על תמצית הזעפרן אשר נמצא במינון כפול מאשר בתוספים אחרים. לפרטים נוספים לחצו על התמונה או כאן

 

תזונה טבעית ושימוש בתוספי תזונה ידועים ככאלה היכולים לשפר או להביא לשיפור מצבים של אסטמה, אלרגיות ומחלות עור, החלמה מפציעות, לרבות פציעות ספורט, שיפור ביצועים מוחיים שונים, לרבות שיפור ביכולות הזיכרון, חיזוק הגוף, טיפול במחלות לב ומחלות כלי דם, טיפול בכיבים ודלקות, הפחתת רמות כולסטרול ועוד.
 

כך למשל, ידוע כי דיאטה המורכבת משמני דגים, אגוזים, דגנים מלאים, קטניות וסיבים תזונתיים היא הבסיס לחיזוק המערכות הגופניות לרבות מערכת החיסון והמערכת הנוירולוגית .

מינרלים וויטמנים הם אבני היסוד של תזונת האדם ו"החמצן" של הפעילות המוחית שלנו. חוסר/עודף עשויים לפגוע באיזון הביוכימי בגוף ולכך יכולות להיות השלכות רבות, גופניות ורגשיות כאחד.

קראו על: איך לטפל בדיכאון וחרדה באמצעות תזונה נכונה

נפש בריאה בגוף בריא

ידועה האמרה כי גוף בריא בנפש בריאה - ולא רק כקלישאה, אלא גם באופן מוכח מדעית. מחקרים מהשנים האחרונות מראים כי פעמים רבות מחלות כרוניות מלוות גם במצבים רגשיים שונים כמו חרדה או דיכאון.

 

כמו כן, ידוע כי אנשים הסובלים מקשיים רגשיים שונים מתלוננים רבות על מיחושים גופניים, חולשה וכדומה. למעשה, ישנה קורלציה גבוהה בין מצבים רגשיים לבין חולשה, עייפות, ירידה בתפקוד המערכת החיסונית וכאמור מחלות כרוניות ושאינן כרוניות.

כיום, מחקרים גם מראים, שישנה חשיבות לדיאטה מותאמת אישית ולשימוש בתוספי תזונה לא רק לשיפור המצב הגופני ולריפוי מחלות אלא גם לשיפור מצב הרוח והמצב הרגשי הכללי של האדם. 

מחקרים מעידים כיום כי לתזונה מאוזנת ושימוש בתוספי תזונה יש חשיבות הן ברמת המניעה של קשיים רגשיים או החרפתם והן בשיפור מצבים רגשיים שונים, לרבות מצבי רוח.

דיכאון, עיכוב אלצהיימר, פיברומיאלגיה, תסמונת המעי הרגיז, סכיזופרניה, פוסט טראומה, לחץ וסטרס הם חלק מקשיים רגשיים שאיזון תזונתי יכול להקל על התמודדות עמם או אף למנוע את החמרתם.

בפגישת האבחון עם פסיכיאטר מומחה, משוחח הפסיכיאטר עם המטופל על מצבו הרגשי ועורך אבחנה רפואית מלאה.

יחד עם זאת, תשאול נוסף אודות ההרכב התזונתי של האדם יכול להוסיף פן חשוב לאבחנה. בירור מקיף זה, יכול לאפשר לבנות תוכנית טיפולית ספציפית לכל מטופל ומותאמת אישית לאורח חייו ולמצבו הרגשי.

ישנם מקרים בהם יומלץ על שינוי תזונתי בלבד או בשילוב עם טיפול מתאים בשיחות, במקרים אחרים, תוספי תזונה ניתנים במקביל לטיפול תרופתי פסיכיאטרי על מנת לנסות ולחזק את יעילות התרופה.

התוכנית המותאמת לכל אדם יכולה לתת מענה הן להקלה על העומס הרגשי ותחושת המועקה, נותנת צוהר למניעה של החמרת המצב הרגשי, מאפשרת לבנות אורח חיים בריא יותר - גופנית ורגשית ובעיקר להביא לאיכות חיים גבוהה לאורך זמן.


סרטונים בנושא
הצוות המומחה במרכז ד"ר טל צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
טיפול ייחודי לנוער במצוקה | לאתר טאלו - טיפול אינטנסיבי לילדים ונוער
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה