סוגי תרופות לחרדה ודיכאון | תרופה לדיכאון | תרופות לחרדה– מרכז ד"ר טל
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


לדעת יותר על סוגי התרופות לחרדה ודיכאון

תרופות לדיכאון וחרדה נכללות תחת קטגוריה אחת הן משום שהמחקר מעיד על מנגנונים דומים הגורמים להופעת דיכאון וחרדה והן משום שרבים הסובלים מדיכאון עלולים לחוות גם סימנים של חרדה ולהיפך.

כמו כן המחקר והניסיון של רופאים ופסיכיאטרים מעיד כי פעמים רבות תרופות המשמשות לדיכאון יעילות גם בקרב הסובלים מחרדה.

בהקשר של חרדה ראוי לציין כי קיימים סוגים שונים של הפרעות חרדה, הנעים בין התקף חרדה לחרדה מוכללת, לפוביות ספציפיות וכן הפרעות אובססיביות קומפלסיביות נכנסות תחת מטריה זו.

בכל מקרה כאשר עולה שאלה ספציפית בדבר התאמת תרופה המיועדת לטיפול בחרדה עבור סוג ספציפי של חרדה מומלץ להתייעץ עם פסיכיאטר.


סדרת תוספי התזונה של ד"ר אילן טל - כמו "מולטי-ויטמין" לשקט נפשי.

סדרת המוצרים שלנו מתאימה למי שמחפש להפחית מתח, להרגיש עם יותר אנרגיה ושמחה במהלך היום או להצליח להוריד הילוך בערב ולהשתחרר מלחצים. התוספים שלנו מורכבים מפורמולת  צמחים וויטמינים ומבוססים על תמצית הזעפרן אשר נמצא במינון כפול מאשר בתוספים אחרים. לפרטים נוספים לחצו על התמונה או כאן


 


תרופות לחרדה ודיכאון מתבססות על שינוי במנגנונים מוחיים הקשורים במוליכים העצביים המכונים סרטונין ונוראפנפרין, המכונה גם נוראדרנלין. הפרעות חרדה נמצאו גם קשורות למוליכך העצבי המכונה גאבא.

צוות המרכז מבקש להבהיר שבכל המחקרים שנערכו בתחום בריאות הנפש קיים יתרון ברור לטיפול משולב פסיכולוגי, שיחתי יחד עם טיפול תרופתי. אומנם קיימת נטייה כללית באוכלוסיה להסתפק רק בטיפול תרופתי ולעיתים זה אכן פתרון טוב אך פעמים רבות הוא אינו פתרון מספק ואנו ממליצים בחום שלא לוותר על הסיכוי להתפתחות אישית באמצעות כלים פסיכולוגיים ולהגיע לטיפול שיחתי ככל הניתן.

אתם מוזמנים לברר עם קרובי משפחה או חברים על תהליך פסיכולוגי משמעותי שהם עברו כדי להתרשם עד כמה טיפול פסיכולוגי ממוקד, מחזק, מקדם, מרגיע, מכיל  ומאפשר יכול לגרום לשינוי משמעותי לחיים. נשמח גם אנחנו לעזור לכם בכך ולסייע. 

תרופות לדיכאון

תרופות ותיקות יותר מתבססות על פעילות הסרטונין בלבד ומכונות SSRI - Selective Serotonine Reuptake Inhibitor.

אחד מתפקידיו של הסרטונין קשור ברגשות ובעיקר במצב רוח, דיכאון או חרדה עלולים להופיע כאשר יש בעיה רגולציה של שחרור סרטונין ולכן מרבית התרופות פועלות על מניעת ספיגה חוזרת של סרטונין ובכך משנה את פעולתו בגוף.

תרופות מהדור החדש פועלות באופן דומה לתרופות הותיקות אלא שהן משפיעות על שני חומרים במוח: סרטונין ונוראפנפרין ולכן שייכות לתרופות המכונות SNRI כלומר Serotonin-Norepinephrine Reuptake Inhibitor.

תרופות טריציקליות נחשבות תרופות מהדור הישן יותר, להם תופעות לוואי רבות וקשות. בדרך כלל הן ניתנו לאנשים הסובלים מדיכאון חוזר שהגיבו טוב לתרופות אלו.

תרופות לחרדה

תרופות לטיפול בחרדה מתחלקות גם הן לכמה סוגים. כך קיימות תרופות הנחשבות מסורתיות יותר ושייכות למשפחת הבנזודיאזפינים ומשמשות להרגעה, בעיקר בטווח הקצר.

תרופות חדשות יותר מתבססות כאמור על פעילות הסרטונין SSRI ולהן השפעה ממושכת יותר והם נמצאו יעילות לטיפול בסוגי חרדה שונים.

סוגי הטיפולים התרופתיים הקיימים:


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה