חולי פיברומיאלגיה: התרופות שיקלו עליכם
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


תרופות העוזרות לחולים בפיברומיאלגיה

טיפול בפיברומיאלגיה הוא טיפול הנועד לסייע בהקלה על הכאבים ועל הסימפטומים האחרים הנלווים לתופעה, ולא על טיפול המביא לריפוי מלא.

טיפול תרופתי בפיברומיאלגיה הוא טיפול המכוון להתמודדות עם כמה תחומים: תרופות נוגדות דיכאון, תרופות להרגעה (תרופות של השראת שינה), תרופות  לשיכוך כאבים, במקרים מסויימים תרופות נוגדות אפליפסיה וטיפול נקודתי בנקודות כאס ספציפיות. 

חשוב לציין כי תרופות נוגדות דיכאון אינן מיועדות כטיפול נפשי בלבד. נמצא כי טיפול בנוגדי דיכאון המעלים את רמת הסרטונין משפרים לא רק את מצב הרוח אלא גם מקלה על הכאבים ומפחיתה מתחושת העייפות הכרונית.

קראו עוד על אבחון וטיפול בפיברומיאלגיה

שילוב טיפול תרופתי עם טיפולים נוספים

למרות הדמיון בין פיברומיאלגיה למחלות ריאומטיות, נמצא כי תרופות אנטי דלקתיות, בהן משתמשים פעמים רבות במחלות ריאומטיות וכן משככי כאבים נרקוטיים אינם מסייעים לחולים בפיברומיאלגיה.

מכאן שהטיפול התרופתי הוא טיפול משולב, המתואם לעוצמת הכאב ולסימפטומים השונים מהם סובל החולה. כאמור, לא תמיד תרופות שנועדו לטיפול בכאבים ריאומטיים מסייעים לחולים בפיברומיאלגיה לכן חשוב שהטיפול יינתן על ידי איש מקצוע מומחה ומנוסה בתחום זה.

בנוסף, נמצא כי טיפול משלים משמעותי לטיפול התרופתי הינו טיפול רגשי, המסייע בהתמודדות היום יומית עם ההפרעה, בסימפטומים הרגשיים המאפיינים אותה כמו חרדה ודיכאון, בחזרה לפעילות במעגלי חיים שונים ומתוך מטרה לשפר את איכות החיים הרגשית לצד ולמרות הכאב הפיזי.

להלן התרופות המוכרות ביותר לטיפול בחולי פיברומיאלגיה:


מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה