לוסטרל Lustral או Zoloft - תרופות פסיכיאטריות במרכז ד"ר טל
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


לוסטרל Lustral או Zoloft

פעילות רפואית של הלוסטרל

השם המחסרי של התרופה הוא סרטראלין (Sertraline), ושם מסחרי נוסף הוא סרנדה (Serenada) וסרטראלין טבע (Sertraline Teva) או זולופט.

תרופה זאת כלולה בסל הבריאות וניתנת עבור טיפול בדיכאון, הפרעות חרדה ודיכאון המופיע לאחר מצב מאני. לוסטרל או זולופט היא תרופה המתאימה לטיפול בילדים ובמבוגרים כאחד.

התרופה יעילה גם למניעת חזרה של מצבי דיכאון. לתרופה מיעוט בתופעות לוואי יחסית ומומלצת לשימוש בקשישים וחולים לאחר התקף לב או שבץ מוחי.

מינון ואופן שימוש

התרופה מגיעה בעיקר בטבליות של 50 מ"ג ונחשב לתרופה עדינה ומתונה באופן יחסי. התרופה מגיעה להשפעה מלאה לאחר כארבעה שבועות על פי רוב, ואם לא חשתם כל שינוי בהרגשה לאחר כחודשיים מיום התחלת השימוש בתרופה, יש להתייעץ עם הפסיכיאטר המטפל.

לצד היעילות של התרופה חשוב לנו להדגיש כי מחקרים מראים שישנו יתרון בלוט לשילוב בין טיפול תרופתי לבין טיפול רגשי, פסיכולוגי. התמודדות רגשית באמצעות טיפול תרופתי בלבד עשויה להיות מוצלחת, אך לא תמיד מספקת.

 אנו ממליצים בחום שלא לוותר על הסיכוי להתפתחות אישית באמצעות כלים פסיכולוגיים ולהגיע לטיפול שיחתי ככל הניתן. כמו כן, אנו ממליצים לכם, לברר עם קרובי משפחה או חברים על תהליך פסיכולוגי משמעותי שהם עברו כדי להתרשם עד כמה טיפול פסכילוגי ממוקד, מחזק, מקדם, מרגיע, מכיל  ומאפשר יכול לגרום לשינוי משמעותי לחיים. 

תופעות לוואי ועוד כמה נקודות...

תופעות לוואי מוכרות: נדודי שינה, בחילות, בעיות בשפיכה אצל גברים, עייפות ויובש בפה. נשים במהלך הריון צריכות לידע את הרופא / פסיכיאטר לפני התחלת שימוש בתרופה.

כמו כן, נשים מניקות צריכות ליידע את הפסיכיאטר שכן לוסטרל / זולופט עשוי לעבור בזמן ההנקה דרך חלב האם.


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בטיפול פסיכיאטרי צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
תרופות נפוצות
טיפול ייחודי לנוער במצוקה | לאתר טאלו - טיפול אינטנסיבי לילדים ונוער
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה