מהו מבחן MOXO וכיצד הוא מסייע לאבחון הפרעות קשב וריכוז
 חיפוש סגירה 03-6413483
אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה


מבחן MOXO לאבחון הפרעות קשב וריכוז

כיום, כולם כבר מודעים לכך שסביבת החיים שלנו היא עמוסה באופן כמעט תמידי בגירויים: עבודה על מחשב, הטלפון החכם שתמיד ברקע, טלוויזיה, רעשי התחבורה, פרסומות רחוב ועוד.

כל אלו מקשים על היכולת להישאר קשוב ומרוכז במשימה אחת לאורך זמן. מבחן MOXO  נועד, בין השאר, למדוד את היכולת של האדם בביצוע מטלות הדורשות קשב תוך התייחסות לגירויים רבים סביבו.

מהו מבחן MOXO?

מבחן MOXO  הוא כלי עזר באבחון הפרעות קשב וריכוז. המבחן נעשה באופן ממוחשב ונועד לסייע ולהשלים את האבחון הרפואי והתאמת הטיפול להפרעות קשב וריכוז. חשוב לדעת כי, מבחינה מדעית, מבחן זה נמצא תקף ומהימן.

למעשה המבחן בוחן את יכולות הקשב של הנבדק באמצעות בחינת התגובה שלו למסיחים חזותיים ושמיעתיים, בתוך הדמיה של סביבת המציאות היומיומית.

יכולות הקשב נבחנות במבדק בשלוש קטגוריות נפרדות התואמות לקטגוריות הפסיכיאטריות לאבחון ההפרעה: קשב, היפראקטיביות ו- אימפולסיביות.

המבדק גם מאפשר לבחון ערך נוסף: תזמון ויכולת לבצע משימה בזמן מוגדר. דרך בחינת כל קטגוריה בנפרד ניתן לאתר את הקשים הייחודיים של כל נבדק, ולבחון את מידת החומרה של כל אחד מתחומי הקושי הנ"ל.

תוצאות הנבדק כוללות גם דו"ח התפתחותי המשווה את יכולתו של הנבדק ליכולותיהם של נבדקים אחרים התואמים לו מבחינת מגדר וגיל, ובכך המבחן מסוגל לאתר עיכובים התפתחותיים.

לא רק מבחן ממוחשב - על חשיבות האבחון פסיכיאטרי

מבדק MOXO הוא כלי עזר העומד בסטנדרטים מדעים, ומסייע באבחון קשב וריכוז, אך יחד עם זאת אינו נועד להחליף את האבחון הרפואי להפרעה.

האבחון הרפואי, הנעשה על ידי פסיכיאטר מומחה, מאפשר לקבל מענה על מגוון רחב של שאלות אודות התנהגותו של הנבדק, מאפשר להתרשם פנים מול פנים, באופן בלתי אמצעי מהאדם עצמו, ולמעשה לקבל תמונה רחבה וכוללת ההכרחית לתהליך האבחון. 

יתרונות המבחן

ככלי הנלווה לאבחון הפסיכיאטרי, המבחן מאפשר לראות בצורה פשוטה, מספרית וגרפית את מאפייני הפרעת הקשב והריכוז (במידה וקיימת) ומידת חומרתם, כאשר התוצאות מתקבלות באופן מידי.

כאמור, המבחן מדמה את סביבתו הטבעית של הנבדק ובכך מאפשר לבחון את יכולתו בסביבה דומה למציאות.

כמו כן, מבחן המוקסו בוחן באופן נפרד את היכולות של הנבדק בארבעת המאפיינים הקשורים לאבחון הפרעות הקשב, ובכך נותן תמונה מדוייקת ואישית על קשייו של כל אדם ואדם.

 

יתרון בולט נוסף למבחן מוקסו הוא בהתאמת טיפול תרופתי מיטבי. במהלך המבחן עוברים מספר משימות הבוחנות את יכולת הקשב, ובסיום המבחן הראשון ניתן ליטול תרופה ולעבור שנית את המבחן.

הפערים בין התוצאות מאפשרים לאתר את התרופה והמינון המינימלי המומלץ לכל נבדק.

הפרעת קשב וריכוז מתבטאת בעיקר בקושי לבצע מטלות. מבחן ה MOXO בוחן קושי זה ומאתר את המדדים הקשביים היכולים להקשות על ביצוע משימות.

ניתן לבצע את המבדק במרכז ד"ר טל לשם השלמת האבחון פסיכיאטרי או להרחבת תוצאות האבחון הפסיכיאטרי, וכן לשם התאמת הטיפול התרופתי המיטבי.

 חייג/י אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני: 03-6413483  

 


סרטונים בנושא
הצוות המומחה בהפרעות קשב וריכוז צוות מומחים מקצועי - מותאם אליך אישית
תרופות נפוצות
טיפול ייחודי לנוער במצוקה | לאתר טאלו - טיפול אינטנסיבי לילדים ונוער
מתעניין בטיפול אישי? צוות המומחים שלנו ישמח לעזור צור קשר

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה