פורום בריאות הנפש - ייעוץ פסיכולוגי / פסיכיאטרי אונליין
  חיפוש סגירה 03-6413483אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה

פורום לייעוץ פסיכיאטרי ופסיכולוגי אונליין
 
נושא / מחבר תאריך
מודעות מוזרה לאצבעות ביד וברגל מודעות מוזרה לאצבעות ביד וברגל 21/09/2020 19:24
מחבר: חסוי
תאריך ושעה: 21/09/2020 19:24 סגור
בן 27, מעולם לא אובחנתי בבעיות או לקחתי כדורים

מזה שבועיים, התחלתי לפתח מודעות מוזרה לאצבעות או יותר נכון לרווח שבין האצבעות בעיקר ביד ימין וברגל ימין

אני כל הזמן מרגיש כמו מעין צורך לפרוס את האצבעות ביד או ברגל ככה שיהיה מרחק גדול יותר בין האצבעות והן לא יגעו אחת בשנייה, כאילו מפריע לי שהאצבעות דבוקות ביחד כל הזמן ואני מודע לזה


אני יודע, זאת כנראה תלונה ממש מוזרה
אבל זה כבר מתחיל להציק כי אני לא מצליח להשתחרר מזה, חבר אמר לי שאולי זה סוג של OCD
ובגלל זה אני כאן
מה דעתך?
פיצול אישיות. איך זה מתחיל? (אנשים שיודעים מוזמנים להגיב) פיצול אישיות. איך זה מתחיל? (אנש... 20/09/2020 13:53
מחבר: אם נה
תאריך ושעה: 20/09/2020 13:53 סגור
אני פוחדת שנתחיל לי פיצול אישיות ואני לא יודעת. עברתי הרבה טראומות קשות בחיי, מגיל 3 ועד לפני שנה. עוברת הרבה ניתוקים.
אני עם אישיות גבולית, וכמו כל גבולי אני מרגישה שיש מישהי בתוכי. אני מכירה אותה.
אבל זה לא פיצול אישיות.
בחודשים האחרונים הבן זוג שלי אמר לי כמה פעמים שהוא שמע אותי בקול אחר, פנים אחרות... פעם אחת אמרתי שקוראים לי קרן, פעם אחת דיברתי (חדשניות בודדות) כמו ילדה קטנה בת 4 בערך.

חוץ מזה הוא לא דיווח לי על עוד דבר חשוד... אבל הוא כן הכניס אותי לטיפול כמה ימים אחרי ששמע את הקול של הילדה הקטנה, כמו שהוא אומר.
אני בקשר יומיומי עם המשפחה שלי (5 אחים והורים), מדברים בטלפון ונפגשים. אני מתקשה להאמין שאם היה לי פיצול אישיות מישהו מהם לא היה רואה את זה.

זה יכול להתפתח ככה??
האם יכול להיות שהוצאתי קול של ילדה בלי לישם לב ושהוא מתבלבל?
יכול להיות שאמרתי שאני קרן תוך כדי שינה?

גם המטפל שלי מנסה להסביר לי שבארוע הטראומתי אני לא התעלפתי, אלה נכנסתי לניתוקים (הארוע היה לפני שנה).
ועכשיו אני בחרדות שזה מתחיל ואין לי שליטה, וזה יקרה, וזהו הלך עלי.

אני בחרדות פוחדת מזה.
האם זה קורה ככה??
אני בטיפול (עברתי רק 2פגישות)

אני פוחדת
סבל גדול מכדורים. סבל גדול מכדורים. 15/09/2020 22:31
מחבר: דור
תאריך ושעה: 15/09/2020 22:31 סגור
שלום וברכה אני בן 21 מטופל מלפני כשלשה חדשים בחצי אריפליי בעקבות מחשבות שוא , והטיפול היה מעולה , לפני כחדשים עליתי לכדור שלם [כמובן בהמלצת הרופא] ואז התחילו כאבים בחזה שהמשיכו במשך כשבוע , לאחר שבוע ירדתי לחצי ועדיין המשיכו הכאבים [אולי בגלל שעוד לא פגה השפעת השלם] ואז הפסקתי לגמרי עם זה והתחלתי עם חצי פריזמה , ומאז אני ממש מדוכא מאוד וכיו'ב , לפני כשבוע התחלתי עם סרוקל , כל הזמן עייף , וגם ההרגשה לא השתפרה.
השאלה היא האם שייך לחזור כעת לחצי אריפליי, ולהפסיק עם הסרוקל?
נ ב לצערי הרופא שלי ממש לא זמין בתקופה זו.
סבל נורא סבל נורא 15/09/2020 21:54
מחבר: טל
תאריך ושעה: 15/09/2020 21:54 סגור
שלום רב, אמא שלי סובלת מדכאון כבר שנים רבות אך הייתה מאוזנת בעזרת כדורים. בשנתיים האחרונות חלה התדרדרות משמעותית, סבל נוראי, החליפה המון כדורים פסיכטאריים אך ללא הואיל. נראה כאילו הדיכאון עמיד. היא ממש סובלת, דכאון, חדרה, כאבים, עצבים, אי שקט, הכל מהכל.
יש לציין שהיא התאשפזה כבר פעמיים למשך חודשיים בכל פעם. באשפוז השני היה ניכר שיפור, אך מהר מאוד חזר מצב דיכאוני קשה.
המשפחה מתפרקת. לא ניתן להמשיך במצב הזה. פשוט סבל נורא.
מה עושים במצב כזה בו הדיכאון עמיד??
תודה.
ברינטליקס ברינטליקס 13/09/2020 00:45
מחבר: לולו
תאריך ושעה: 13/09/2020 00:45 סגור
היי, אני בת 23, לקחתי המון זמן סרנדה 200 מ"ג וכשהתחילו לחזור דכאונות רשמו לי ברינטליקס לשילוב עם הסרנדה. כעת אני על 100 מ"ג סרנדה ו-10 מ"ג ברינטליקס. בלי קשר להפרעות דכאון, אני סובלת מבעיות ונדודי שינה מאז שאני זוכרת את עצמי.
בערך מאז שהתחלתי עם הברינטליקס, נדודי השינה נעלמו ונהיו לי בעיות שינה לכיוון ההפוך. כשאני ערה אני מתפקדת בסדר אבל עייפה תמיד, וכשאני ישנה אני פשוט לא מפסיקה לישון. שנ"צ תמיד ייגמר באמצע הלילה. אני ישנה מלא שעות ואני כבר מגעילה את עצמי עם השיגרה הזאת. התהייה שלי אם ברינטליקס קשור לזה וזו תופעה שקשורה אליו או שזה סתם צירוף מקרים? תודה רבה.
חייבת פסיכולוג דחוף חייבת פסיכולוג דחוף 12/09/2020 14:57
מחבר: רות
תאריך ושעה: 12/09/2020 14:57 סגור
הייתי במשרד הבריאות, וגם דרך הקופת חולים שלי אצל פסיכיאטרים ממיינים שהמליצו לי על טיפולים פסיכולוגיים (זה חינם דרך הקופה) אבל הרשימת המתנה היא 8 חודשים!!! אני במצב ממש ממש לא טוב, אני בדכאון מתמשך כבר חצי שנה מאז שיצאתי מזוגיות של 4 שנים, אני מובטלת כבר המון זמן, ואני עם כדורים נוגדי דכאון (brintellix) ועדיין המצב לא טוב. אני לא יודעת מה לעשות, ואני לא מסוגלת להמשיך לחכות. והמצב הכלכלי שלי אינו מאפשר לי ללכת לפסיכולוג בתשלום. אני חייבת שיחות. האם יש אופציה נוספת?
פסיכולוג קליני פרטי שבר אותי לרסיסים פסיכולוג קליני פרטי שבר אותי לרס... 10/09/2020 16:36
מחבר: א
תאריך ושעה: 10/09/2020 16:36 סגור
הפסיכולוג צעק עלי שאני חייב למות מוות מוות מוות מוות תמות כבר איך אתה חי בכלל אתה לא בן אדם צעק איך לעבוד על רופאים להוציא מרשמים להרבה תרופות ולבלוע הכל אחרי כ6 פגישות 45 דקות כל פגישה התקשר לעובדת שיקום בטוח לאומי והיא צעקה שחייב לבלוע יותר מידי כדורים ואיך למות בתלייה
פסיכולוג קליני פרטי שבר אותי לרסיסים פסיכולוג קליני פרטי שבר אותי לרס... 10/09/2020 16:36
מחבר: א
תאריך ושעה: 10/09/2020 16:36 סגור
הפסיכולוג צעק עלי שאני חייב למות מוות מוות מוות מוות תמות כבר איך אתה חי בכלל אתה לא בן אדם צעק איך לעבוד על רופאים להוציא מרשמים להרבה תרופות ולבלוע הכל אחרי כ6 פגישות 45 דקות כל פגישה התקשר לעובדת שיקום בטוח לאומי והיא צעקה שחייב לבלוע יותר מידי כדורים ואיך למות בתלייה
מחשבות לא ברורות על החיים. מחשבות לא ברורות על החיים. 10/09/2020 14:07
מחבר: בדוי
תאריך ושעה: 10/09/2020 14:07 סגור
שלום למומחים,אני בן 27 ללא עבר של מחלות פסיכיאטריות למיניהן במשפחה או על עצמי אדם שמח חברותי שנהנה מהחיים בעל מוטיבציה גדולה להצליח מה שכן עברתי תקופות מאוד קשות כמו כל בן אדם ואחת מהסיבות הייתה שהייה ארוכה מאוד מחוץ לארץ וריחוק מהמשפחה וגם טראומה כתוצאה מעישון גראס.
בשנתיים האחרונות בערך התחילו לי מחשבות נוראיות שאני לא מצליח לצאת מהן וכתוצאה מכך אני מרגיש שנדפק לי כל התפקוד היומי,שמחת חיים והמוטיבציה שהייתה לי לפני כן.
עולות בי אפילו מחשבות מאוד מוזרות של "מה אנחנו עושים כאן" ואני מרגיש שאני מחפש תשובה לשאלה שאין לה תשובה חד משמעית.
התחלתי להסתכל על אנשים בצורה שונה ולנסות להבין דברים שבעבר לא עלו לי בכלל במחשבות. (אפילו על המשפחה שלי)
הבטחון העצמי ירד,כמו כן גם הערך עצמי ולפעמים אני מרגיש ממש חוסר הזדהות עם עצמי עד כדי כך שאני מרגיש שיש בתוכי אדם אחר שרוצה להשתחרר מהגוף שלי.
נפגשתי כמה פעמים עם פסיכולוג והדברים שהוא נתן לי עזרו לי או גרמו לי להרגיש טוב רק לכמה ימים לאחר מכן ולא יותר מזה.

מה מומלץ לעשות ? האם אלו מחשבות נורמליות שכל אדם עובר או שזה רק אצלי? אני שוקל ללכת לפסיכיאטר אבל מצד אחד לא רוצה לבזבז המון כסף כמו כן גם לא מעוניין לקבל טיפול בתרופות שכבר לקחתי בעבר ולא עזרו לי יותר מדי.
אני ממש מרגיש את החיים שלי מתפרקים וקשה לי מאוד להרים את עצמי.
לוריבן לוריבן 10/09/2020 12:05
מחבר: אביעד
תאריך ושעה: 10/09/2020 12:05 סגור
אני סובל מחרדה מתח ודכאון - כל הכדורים לא עוזרים [ניסיתי הכל].
הדבר היחידי שעוזר לי זה לוריבן.
הבעיה שאני מפחד מהתמכרות
אנפרניל 225mg + רספירדל 4 mg אנפרניל 225mg + רספירדל 4 mg 09/09/2020 20:23
מחבר: ss
תאריך ושעה: 09/09/2020 20:23 סגור
שלום רב אני בן 28 מתמודד כבר 8 שנים עם OCD מחשבתי קשה לאחר PTSD שהתפרץ לאחר הצבא . במשך 8 שנים ניסיתי להבין וללמוד מה יעזור לי להמשיך עם החיים וכמעט ללא הצלחה ,ניסיתי מספר רב של תרופות לייצב את מצבי ולהתחיל להכניס מחשבה חופשית אחת לראש, הOCD שהיה בלתי נסבל לא הירפה ממני .בשנתיים האחרונות התחלתי לקחת 225MG אנפרניל ,לראשונה התחילה הקלה משמעותית בטרוף המחשבות על על PTSD שעברתי והצלחתי לחשוב גם על משהו אחר למספר ימים . אך עם הזמן היו התפרצויות קשות של לופים בלתי נסבלים שלא פעם חשבתי להתאבד בגלל עוצמת המחשבות והקצב שלהם לכן נתנו לי רספירדל עם הזמן גם 1 MG לא עזר ונאלצתי לעלות ל 4 MG היום יש לי ימים יותר קלים ,אך המחיר הוא שאני מרגיש שבשנה האחרונה יש לי בעיה בשרירים הם מתעייפים ממש מהר ובצורה לא תקינה ,כשאני נמצא בתנוחה כל שהיא שהגוף צריך לשמור על סטטיות ,השרירים מתעייפים תוך מספר שניות ואני מרגיש שנדרש מאמץ לא תקין כדי להישאר באותה תנוחה השרירים רועדים ואינם מצליחים לבצע את עבודתם זה קורה בכל פעילות הליכה פשוטה , הפסקתי לשחק בכל משחק הפסקתי ללכת לחדר כושר הפסקתי לשחות הפסקתי לרכב על אופניים החיים שלי מוגבלים יותר ויותר . הכדורים הפסיכיאטרים גורמים לי לעליה במשקל למרות שאני שומר על תפריט דיאטה ללא גלוטן וסוכר עליתי כ 12 ק"ג מה שמקשה עלי לנשום לפעמים מגביר את חוסר הבטחון העצמי שלי ומרחיק אותי מהחברה ומזוגיות . אני מתוסכל מאוד אני רק בן 28 ומתנהג כמו זקן ( יש לציין שעברתי בשנה האחרונה ברור מקיף אצל נוירולוגית, EMG קשה פעמים ,ואורתופדים ונמצא רק ב L 5 קצת שינויים שלפי הרופאים לא היו אמורים לגרום לכך, שהרגל שלי אחרי רבע שעה הליכה אני אתחיל לצלוע השריר נתפס ,מתקשה ואי אפשר להמשיך ללכת לא יכול עמוד וחייב לשבת לנוח . אפילו באכילת פירות וירקות כמו גזר הלסת מתעייפת .שאלתי את הפסיכיאטר שלי כבר שנה למה זה קורה לי הוא אמר שזה כנראה התרופות אך אינו יודע למה להחליף והציעה לשלוח בדיקת רוק לחו"ל לראות התאמת תרופות ,הבדיקה לא היתה חד משמעית לגבי התרופות היא קבעה שאנפרניל מתאים לא מושלם אבל מתאים . אני מבקש עזרה האם נתקלתם בבעיה הזאת של השרירים האם הרספירדל עושה לי נעילה כימית ומקבע את השרירים שלי ואני צריך להחליף אותו ?או האם זה האנפרניל ?מבקש מאוד עזרה האם נתקלתם בבעיה הספציפית הזאת ? למי לפנות ? כל יום מכביד עלי יותר ומגביל אותי יותר ויותר תודה מראש לכל מי שיעזור לי .
פריזמה 20מג , חודשיים פריזמה 20מג , חודשיים 09/09/2020 12:25
מחבר: אלי
תאריך ושעה: 09/09/2020 12:25 סגור
שלום אני לוקח פריזמה 20מג בבוקר במשך 8 שבועות , אחרי השבוע השישי הרגשתי שיפור דיי משמעותי ,אבל לאחר שבוע נפילה שוב לא משפיע , והחרדה אצלי התחזקה במצב שאני יושב בבית ומטפטף מבית השחי , כולל שלשולים , וחוזר אנרגיה , להמשיך לקחת 20 ולהמתין?
שימוש בלוסטרל לבת 67 שימוש בלוסטרל לבת 67 08/09/2020 22:32
מחבר: לי
תאריך ושעה: 08/09/2020 22:32 סגור
שלום רב לכם,
אמא שלי בת 67 קיבלה לוסטרל, לוקחת אותו כבר חודשיים. הסיפור התחיל בגלל עומס רגשי, דיכאון אומללות, בדידות חרדה ולחץ בגלל הקורונה ובגלל שנעצרו החיים הרגילים. בנוסף גם שגרת החיים האישיים זוגיים חא משהו, והכל התנקז למצב נפשי ירוד ביותר. המצב כרגע: הלוסטרל לא ממש עוזר, עדיין בכי ואומללות, התפרצויות של בכי, מר גורלי ועולמי אכזר, "אף אחד לא מטפל בי"...כולם עסוקים רק בעצמם", כעס נוראי על זה שהכרחנו" אותה, הילדים, לקחת את הכדור הזה. ( כמובן בהנחיית רופא).
היא כרגע רוצה לרדת לחצי כדור בטענה שהוא לא עוזר לה וגורם לה לכאבי ראש תופת.
מצב ממש לא נעים, לראות את אמא שלך במצב כזה ירוד פשוט מתסכל.
האם להפסיק את הכדור...לרדת לחצי?
האם צריכה עדיין את הכדור?
האם להחליף לרסיטל? ( כמו שהרופא המליץ)?
מאד אובדת עצות. מנסה לעזור לה, לא ממש הולך לי.
אודה לתשובותכם והתייחסותכם
לי.
שילוב של ציפרלקס ווולבוטרין שילוב של ציפרלקס ווולבוטרין 01/09/2020 16:36
מחבר: נ
תאריך ושעה: 01/09/2020 16:36 סגור
שלום
אני לוקח ציפרלקס כבר כמה חודשים ובחודש האחרון העלתי ל20 מ״ג
אני לא מרגיש שיפור בדיכאון, מחשבות אובדניות תנודתיות במצב הרוח
הפסיכיאטר שלי המליץ להוסיף וולבוטרין 150 מ״ג
השאלה שלי אם זה שילוב שהוא נכון, אני קראתי הרבה של קוקטיילים של תרופות שיכולות להיות ממש מסוכנות ולהחמיר את המצב הנפשי שלי
ובנוסף, כדאי לקחת ישר כדור שלם? או לחלק אותו לכמה ימים הראשונים?
תודה רבה
RE: שילוב של ציפרלקס ווולבוטרין RE: שילוב של ציפרלקס ווולבוטרין 08/09/2020 22:24
מחבר: Drilantal
תאריך ושעה: 08/09/2020 22:24 סגור
וולבוטרין אי אפשר לחתוך. קשה להעריך כאן מה נכון מבחינה תרופתית, עקרונית אפשר לשלב בין התרופות
תופעות לוואי של אלטרולט תופעות לוואי של אלטרולט 06/09/2020 13:36
מחבר: ליאת
תאריך ושעה: 06/09/2020 13:36 סגור
שלום רב,
בעלי אובחן עם פיברומיאלגיה.
הרופא ( ראומטולוג) נתן לו אלטרולט, 10 מ"ג. הוא לוקח כבר חודש וחצי כשהכאב לא השתפר, כמו כן יש לו תחושה של חולשת שרירים כללית, עייפות ואפילו דיכאון .
האם יכול להיות שהכדור לא מתאים? מה לעשות?
RE: תופעות לוואי של אלטרולט RE: תופעות לוואי של אלטרולט 08/09/2020 22:24
מחבר: Drilantal
תאריך ושעה: 08/09/2020 22:24 סגור
שווה לבדוק גם עם פסיכיאטר, בעיקר בכל מה שקשור לדיכאון
סרנדה והנקה סרנדה והנקה 02/09/2020 20:56
מחבר: אפרת
תאריך ושעה: 02/09/2020 20:56 סגור
במשך ההריון וההנקה נטלתי סרנדה. כעת הפסקתי להניק והתינוק שלי לא שקט. האם ייתכן כי זה קשור? יכול להיות שעובר גמילה?
RE: סרנדה והנקה RE: סרנדה והנקה 08/09/2020 22:24
מחבר: Drilantal
תאריך ושעה: 08/09/2020 22:24 סגור
יתכן, אמור לעבור תוך כמה ימים
זיפרקסה ולוטב זיפרקסה ולוטב 08/09/2020 18:52
מחבר: קטי
תאריך ושעה: 08/09/2020 18:52 סגור
מה היתרונות של זיפרקסה מסיסה ולוטב על פני זיפרקסה רגילה. האם אפקט ההשפעה שלה יותר מהיר?
RE: זיפרקסה ולוטב RE: זיפרקסה ולוטב 08/09/2020 22:23
מחבר: Drilantal
תאריך ושעה: 08/09/2020 22:23 סגור
לא מהותית
שאלה שאלה 02/09/2020 22:28
מחבר: סבל אני
תאריך ושעה: 02/09/2020 22:28 סגור
שלום רב
אני סובלת מאוסידי ,ואני מבוגרת ולא שומעת טוב.לא עוזבת אדם שדיברתי איתו ולא הבנתי מה הוא אמר.כל הזמן מה אמרת? טוב אני לא שומעת טוב יש ירידה בת 57.אם אדם פוגע בי בעגלה בסופר .אם נהג נוסע לידי פיזית ממש מרחק של חצי מטר.אני מחזירה אם אני יכולה .כלומר קוראת לו אם אני מכירה אותו מספרת לו סתם סיפור אומרת לו רגע ונוסעת לידו קרוב ברכב .עד כדי כך .האם זו מחלת נפש או הפרעה אישית פסיכולוגית.ממש מחזירה כמעט כל דבר בעיה רצינית תודה
RE: שאלה RE: שאלה 08/09/2020 19:48
מחבר: ענבל חזקיה - פסיכולוגית קלינית
תאריך ושעה: 08/09/2020 19:48 סגור
שלום לך,
נשמע שכדאי לעשות בדיקה פסיכוגריאטרית ולבחון מה שייך לOCD ,מה שייך לבעיית השמיעה ואם יש דברים נוספים.
בברכה ענבל חזקיה
הזיות במשך שלושה ימים הזיות במשך שלושה ימים 03/09/2020 10:36
מחבר: אני
תאריך ושעה: 03/09/2020 10:36 סגור
שלום רב,

בן 40 סבלתי מהזיות במשך שלושה ימים ,כעת כבר 4 ימים ללא הזיות .אין עבר רפואי פסיכיאטרי ובריא בד"כ. רופא המשפחה סבור שהתייבשתי והמליץ על מנוחה ובדיקות דם. האם דרושה התייחסות נוספת?
RE: הזיות במשך שלושה ימים RE: הזיות במשך שלושה ימים 08/09/2020 19:47
מחבר: ענבל חזקיה - פסיכולוגית קלינית
תאריך ושעה: 08/09/2020 19:47 סגור
שלום לך,
אם אין עבר פסיכיאטרי, ואם לא לקחת סמים או חומרים פסיכואקטיביים (לא התייחסת לכך), והכל כבר עבר - אז לך עם המלצת רופא המשפחה, ואם תחזור לא להרגיש טוב תיבדק שוב.
בברכה, ענבל חזקיה
סובלת מדיכאון קל סובלת מדיכאון קל 03/09/2020 18:02
מחבר: דליה
תאריך ושעה: 03/09/2020 18:02 סגור
רציתי לשאול איזה טיפול ללא כדורים יכול להתאים לדיכאון? יש לי דיכאון קל אבל אני מחפשת טיפול בלי כדורים. אודה לכם על המענה.

תודה,
RE: סובלת מדיכאון קל RE: סובלת מדיכאון קל 08/09/2020 19:33
מחבר: ענבל חזקיה - פסיכולוגית קלינית
תאריך ושעה: 08/09/2020 19:33 סגור
שלום לך,
יש טיפולים פסיכולוגיים רבים לא תרופתיים לדכאון - דינמי, CBT, מיינדפולנס ועוד. פני לייעוץ ונשמח להתאים לך טיפול.
בברכה, ענבל חזקיה
1 2 3 4
...
151 >
עמוד

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה