פורום בריאות הנפש - ייעוץ פסיכולוגי / פסיכיאטרי אונליין | עמוד 126

חיפוש סגירה 1800-100-172

אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה

פורום לייעוץ פסיכיאטרי ופסיכולוגי אונליין

נושא / מחבר תאריך
פחד קהל - איך מתגברים עליו? פחד קהל - איך מתגברים עליו? 12/07/2011 09:48
מחבר: מיקי
תאריך ושעה: 12/07/2011 09:48 סגור
רציתי לדעת אילו שיטות טיפול אתם מציעים נגד פחד קהל? אני בן 34 נשוי ואז לילדה, עובד בחברת הייטק בהרצליה ולא מסוגל לעמוד ולדבר מול אנשים בגלל פחד קהל שאני סובל ממנו מילדות. כל הגוף שלי הופך מים (זיעה במפלים) ואני מגמגם ולא מסוגל להרים את הראש ולהסתכל על אנשים שאליהם אני מדבר. מעבר לזה, אין לי בכלל בעיה עם אנשים, יש לי הרבה חברים ואני חיי כמו כולם. רק אל תבקשו ממני לעמוד מול קהל!

שוב, איך מטפלים בפחד קהל והאם זוהי תופעה שבאמת ניתן לטפל בה בהצלחה ולהעלים אותה?
RE: פחד קהל - איך מתגברים עליו? RE: פחד קהל - איך מתגברים עליו? 17/07/2011 03:28
מחבר: ענבל חזקיה - פסיכולוגית קלינית
תאריך ושעה: 17/07/2011 03:28 סגור
שלום לך,
לפחד קהל אנו מציעים בד"כ טיפול התנהגותי קוגניטיבי, עם או בלי תרופות. אבל הטיפול אכן מערב באיזשהו שלב שלו, אחרי שאתה כבר לומד להירגע, גם חשיפה לגורם מעורר החרדה, שהוא דיבור מול קהל. אי אפשר ללמוד נהיגה בלי לעלות על הכביש.... ענבל
רווק בין 36 ללא חברים שגר עם ההורים רווק בין 36 ללא חברים שגר עם ההורים 14/07/2011 20:23
מחבר: אני86
תאריך ושעה: 14/07/2011 20:23 סגור
שלום,

יש לי אח בן 36, רווק שגר עם ההורים, עובד בעסק שלהם, אין לו חברים והוא ממש מפחד ליצור קשר חברותי עם אנשים (כנראה בגלל שהוא מרגיש רגשי נחיתות חזקים), שלא לדבר על יצירת קשר עם בחורה שזה משהו שלעולם לא קרה לו. הוא חי חיי שיגרה של אנשים בגיל מבוגר, הוא לא יוצא לבלות וכל הזמן שהוא לא בעבודה הוא נמצא בבית, מסתובב בבית חסר מעש, בלי תכלית ובלי מטרה בחיים, מכניס עצמו למחשבות ולחרדות, המצב הבעייתי הזה הוביל לזה שאמי נעשתה בעצם כמו חברה שלו ואפילו כמו אישתו, הוא כל היום לידה, מדבר אליה ממש כאילו הם זוג, היא נעשתה כחברה היחידה שלו וכל חייו סובבים סביבה ואמי מצידה בעלת סבלנות עד אין קץ מצליחה לספוג את העוולה ע"י רגשות רחמים עזות שחשה כלפי אחי. בנוסף, המצב הסבוך מוביל למתחים וריבים בין אבא שלי לאחי על כל דבר פעוט. ואמי נקרעת באמצע אובדת עצות.

אחי מודע למצב הבעייתי שהוא נמצא בו ורוצה לצאת ממנו אך אינו יודע איך, וגם אנחנו לא יודעים וממש אובדי עצות איך להוציא אותו מהמעגל שבו הוא נמצא, הורי השקיעו ומשקיעים המון כסף על כל מיני גורואים ומטפלים למיניהם אך לשווא, הבחור לא זז מילימטר מאורח חייו.

אנחנו סבורים שאולי הוא ימצא כיוון עם קבוצה של אנשים כמוהו, שיוצאים לטיולים ביחד ויוצרים חיי חברה והווי חברתי ובכך יטפח עצמאות כלשהי.

אציין שהוא אובחן בעבר עם קשיי למידה וקשיי תפיסה קשים.

רציתי לדעת האם שמעת על אנשים עם אותה בעיה? והאם יש קבוצה כזאת כמו שכתבתי לעיל?
RE: רווק בין 36 ללא חברים שגר עם ההורים RE: רווק בין 36 ללא חברים שגר עם... 17/07/2011 03:26
תאריך ושעה: 17/07/2011 03:26 סגור
שלום רב,
אנו מקבלים פניות רבות של אנשים בודדים עם קשיים חברתיים, והטיפול שמוצע להם אצלנו הוא פסיכותרפי - טיפול רגשי כשהבעיה ארוכת שנים, או טיפול קוגניטיבי התנהגותי או אף תרופתי אם מדובר בחרדה חברתית ממוקדת, שני סוגי הטיפולים יעילים. הרעיון של קבוצה של אנשים בעלי בעיה דומה נשמע לי טוב ברמה העקרונית, אך נשמע מתיאורך שיש שם התנגדות גדולה לשינוי, שקודם כל צריך לטפל בה.. ענבל
איזה כדור עדיף לי לקחת? איזה כדור עדיף לי לקחת? 10/07/2011 15:08
מחבר: איזי
תאריך ושעה: 10/07/2011 15:08 סגור
שלום ד"ר טל

אני השתמשתי במשך כ-14 חודשים בכדורי רסיטל נגד דיכאון. הכדור עשה את העבודה והרגשתי הרבה יותר טוב אבל הבעיה שהרסיטל פגע לי קשה בחשק המיני. אמרתי לפסיכיאטר של קופת חולים והוא המליץ לי לקחת כדור בשם ציפרלקס או אסטו.

רציתי לקבל עוד חוות דעת ממך לגבי הכדור שהכי יתאים לי, אני בן 42, ומאד חשוב לי שלא תיהיה פגיעה בחשק המיני שלי. על איזה כדורים אתה ממליץ?
בעלי לוקח ציפרלקס ולי יש שאלה בעלי לוקח ציפרלקס ולי יש שאלה 06/07/2011 14:52
מחבר: נעמי
תאריך ושעה: 06/07/2011 14:52 סגור
החלטנו לנסות להכנס להריון. רציתי לדעת אם זה בסדר מבחינה רפואית להרות כאשר הבעל לקוח ציפרלקס או שהוא צריך לעשות הפסקה (בתיאום עם הפסיכיאטר כמובן) ולנקות את הגוף לפני שאנחנו מתחילים בתהליך? האם יש בעיה כלשהי להרות כאשר הגבר נוטל ציפרלקס מדי יום?
ציפרלקס והריון ציפרלקס והריון 08/07/2011 18:24
מחבר: ד"ר אילן טל
תאריך ושעה: 08/07/2011 18:24 סגור
שלום רב
למיטב ידיעתי אין בעיה שהבעל יקח ציפרלקס.

בהצלחה
דר אילן טל
שאלה על ריטלין והתמכרות שאלה על ריטלין והתמכרות 06/07/2011 09:12
מחבר: סיגי
תאריך ושעה: 06/07/2011 09:12 סגור
הפסיכולוג של הבן שלי מטעם בית הספר אמר לנו כי לא נמצאה כל עדות להתמכרות לריטלין מעבר להתמכרות לכל תרופה שהיא ולכן הוא לא רואה בעיה עם זה שהילד לוקח ריטלין באופן קבוע למרות שהוא בן 10 וחצי בלבד. האם לדעתכם זה נכון ומומלץ?
התמכרות לריטלין התמכרות לריטלין 08/07/2011 18:23
תאריך ושעה: 08/07/2011 18:23 סגור
שלום רב

הסיכוי שילד בן 10 וחצי יגיע להתמכרות לריטלין אכן מאד נמוכה, התרופה שלעצמה- בניגוד לתרופות שכיחות כמו ואבן- אינה מעודדת התמכרות מבחינה פרמקולוגית.
עם זאת, כדאי לזכור שטיפול תרופתי אינו מתמיד האופציה היחידה, ולעיתים כדאי להרכיב לילד תוכנית מלאה יותר
בברכה
ד"ר אילן טל
בעיה של דיבור אובססיבי בעיה של דיבור אובססיבי 27/06/2011 11:02
מחבר: שגית
תאריך ושעה: 27/06/2011 11:02 סגור
אבא שלי סובל מבעיה של דיבור אובססיבי. הוא מסוגל לדוגמא לבקש ממני או מאמא שלי לעשות עבורו משהו, רק שהו אמבקש בלי הפסקה, כאילו הו אלא שם לב לזה שהוא כבר ביקש. בהתחלה זה היה נראה כאילו הוא עושה את זה בכוונה, אבל ככל שעובר הזמן אנחנו מבינות שזה בעיה נפשית כנראה. מה שקורה, שהוא מבקש משהו ברציפות מלא פעמים, בלי רווחים בין השאלות ובלי לעשות הפסקות. זה יכול לשגע פילים!

ריצית לשאול אם אתם מכירים תועה כזאת של דיבור אובססיבי ומה ניתן לעשות? איך מטפלים בתופעה של דיבור אובססיבי?
RE: בעיה של דיבור אובססיבי RE: בעיה של דיבור אובססיבי 29/06/2011 21:24
תאריך ושעה: 29/06/2011 21:24 סגור
שלום לך
הבעיה שאת מתארת אינה 'אבחנה' בפני עצמה, אלא יכולה לבוא כאחד הסימפטומים של מגוון בעיות: הפרעת קשב וריכוז, הפרעה אובססיבית קומפולסיבית, הפרעת אישיות כזו או אחרת ועוד ועוד. אם הוא סובל מכך, הוא מוזמן לפנות לטיפול. אם את ובני משפחתך הם אלה שבעיקר סובלים מכך, תוכלו לבוא ולהתייעץ מהי הדרך הטובה ביותר להתמודד עימו בסיטואציות אלו. בברכה,ענבל
הסברים על פסיכותרפיה אנליטית הסברים על פסיכותרפיה אנליטית 28/06/2011 13:36
מחבר: שגית
תאריך ושעה: 28/06/2011 13:36 סגור
שלום למטפלים,

הפסיכולוג שלי ציין בפני כי הוא סיים לימודיי פסיכותרפיה אנליטית. לא היה לי נעים לשאול אותו, אז אני שואלת אתכם, מה זה אומר פסיכותרפיה אנליטית? זה מגמה קלינית? האם אתם יכולים להסביר לי מעט בפרוט על הנושא הזה? תודה!
RE: הסברים על פסיכותרפיה אנליטית RE: הסברים על פסיכותרפיה אנליטית 29/06/2011 21:22
תאריך ושעה: 29/06/2011 21:22 סגור
שלום לך,
קודם כל - כדאי ולגיטימי לשאול את המטפל על מסלול הכשרתו המקצועית. את מוסרת בידיו את נפשך וזכותך לדעת מהי ההכשרה שהוא עבר. למיטב ידיעתי, פסיכותרפיה אנליטית לומדים בבי"ס לפסיכותרפיה, לימודים שאותם עושים כהעשרה והעמקת ידע, בד"כ אחרי שכבר יש הכשרה רשמית וניסיון טיפוליים כלשהם. בברכה, ענבל
מאניה דיפרסיה? מאניה דיפרסיה? 29/06/2011 16:44
מחבר: נעמה
תאריך ושעה: 29/06/2011 16:44 סגור
צוות יקר שלום,
כשאני מנסה להסביר מה עובר עליי אני קצת הולכת לאיבוד. הרבה זמן טענתי שאני סובלת מחרדות כלליות שנובעות מהתקופה חסרת הוודאות הזו בחיים, גיל 24, שנה אחרי הטיול הגדול, לפני לימודים ומעבר לכך אולי יש צורך להזכיר שבטיול חוויתי התקף חרדה רציני מעישון מריחואנה שכמעט החזיר אותי לארץ, ולא פעם שייכתי את מצבי למקרה, מעין פחד מהחרדה או מלהשתגע (כי כבר הייתי שם, הייתי משוגעת לשבוע). לא פניתי לקבל טיפול כי זה היה מצב מאוד לא יציב. היו לי ימים של היי, של תכנון תכניות גדולות, של ביטחון עצמי, של דחף להיות מוקפת באנשים הייתי טעונה באנרגיות טובות ולא היה שום זכר לדאונים ולצורך בעזרה. ובימים אחרים הרגשתי כל כך בודדה, רק חיפשתי עם מי לדבר, לא ראיתי את עצמי עושה שום דבר גם השאיפות והתכניות הגדולות נראו לא חשובות. הייתי מצליחה להירגע רק כשהייתי קוראת כתבות ורואה ראיונות עם ד"ר טל ומחטטת באתר שלכם, ובאופן אימפולסיבי כל מה שרציתי הוא לקבל עזרה מיידית, וכשכבר צברתי את האומץ להתקשר המחנק בגרון לא אפשר לי לנהל שיחה תקינה של לקבוע תור. ופעם אחת כשכן קבעתי תור ביטלתי אותו אחרי יומיים כי שוב חשתי שאין צורך בעזרה והכל בסדר.
מצבי כרגע יותר יציב. התחלתי למצוא את עצמי במעגל החברתי, יש לי תכנית לטוס לעבוד בחול לפני הלימודים, יש לי כיוון ללימודים ובגדול המצב נראה כמאוזן, והנפילות הם קטנות ומינוריות.. לא משהו שהיה מדאיג אותי אלמלא הרקע של השנה האחרונה, מה שתיארתי. אתמול קראתי במקרה על מאניה דיפרסיה וראיתי ראיון של חולה במחלה. כל כך הזדהיתי עם המצב והגילוי החדש משאיר אותי בסימן שאלה של מה לעשות עם המידע הזה? אני חוששת מללכת ולאבחן את זה כי אני מרגישה שאני בתקופה של עלייה, שאני רק צריכה להיכנס לשגרת חיים תקינה (כי לא הצלחתי ליצור לעצמי שגרה אחרי הטיול) ולהשאיר את כל התקופה הזו מאחוריי, מצד שני עולות בי המחשבות שאם באמת קיימת אצלי הפרעה כלשהי לא כדאי להתמהמה ואולי זה מסוג הדברים שצריך לטפל בהם כשזה עוד בהתחלה ולא לחכות שזה יפרוץ ויהיה רציני. אני כל הזמן קוראת שמחלות נפשיות הן גנטיות ויש לי דוד סכיזופרן פרט שלא מקל על החששות שלי. ושוב אני מציינת את החשש ללכת לאבחן ולטפל ובכלל לדעת. הידיעה שקיים אצלי משהו נפשי יכולה אולי לשבש את ההחלמה הטבעית, או לפתח מעצמה בעיות/מועקות נפשיות. אני פשוט לא יודעת למי אני אמורה לפנות או אם אני בכלל אמורה לפנות לכן הרחבתי במילים במייל זה. אני חוששת מלגלות דברים, אך גם חוששת שאני שאננה מידי וסביבי כולם אומרים שאני סתם מכניסה לעצמי דברים לראש בכך שאני קוראת ומתעניינת ומחפשת לתייג לעצמי בעיות נפשיות בשמות מפחידים. לתת לזה עוז זמן? לבחון את עצמי עוד? בכל זאת לנסות לקבל יעוץ? פסיכולוגי? פסיכיאטרי? כיצד לפעול?

תודה ר-ב-ה על האפשרות לקבל עזרה מרחוק! זה מוערך מאוד!!!
נעמה.
RE: מאניה דיפרסיה? RE: מאניה דיפרסיה? 29/06/2011 21:19
תאריך ושעה: 29/06/2011 21:19 סגור
שלום נעמה,
אני חושבת שזה לא משנה האם מה שיש לך זה מאניה דיפרסיה או לא.מה שברור מדברייך זה שיש איזושהי אי יציבות של מצב הרוח, אי יציבות גם באנרגיות ובכוחות, אי יציבות במאבק בין תקווה ליאוש. לא צריך שתהיה מחלת נפש מאובחנת בשביל לפנות לטיפול או לקבלת עזרה, וגם לא צריך לפנות רק בעת שפל. התנודות בין המצבים השונים הן הבעיה וכדאי ואפשר לחזק אותך בטיפול על מנת שתרגישי קרקע יציבה יותר תחת רגלייך ואת עצמך כיותר יציבה ובטוחה. זה הכל שאלה של איך את רואה טיפול. טיפול הוא לא רק על מנת 'לפתור בעיה', הוא גם מאפשרי להתפתח ולצמוח ולהתחזק, ואת זה תמיד אפשר וכדאי לעשות.
בברכה, ענבל
טיפול לילדה עם פחדים בלי תרופות פסיכיאטריות טיפול לילדה עם פחדים בלי תרופות ... 26/06/2011 15:01
מחבר: אב דואג
תאריך ושעה: 26/06/2011 15:01 סגור
הבת שלי בת 17 פוחדת לצאת החוצה מהבית והפסיקה ללמוד אפילו בגלל הפחד לצאת החוצה ולפגוש אנשים. אני מבין שזה לא מצב בריא אבל רוצה למצוא לה טיפול בלי תרופות של פסיכיאטר כי אחרת מתמכרים לתרופות. האם יש לכם טיפול נגד פחדים בלי תרופות? אולי יש אפיק של טיפול על ידי צמחי מרפא או טיפול בשיחות, העיקר בלי תרופות. בבקשה תערו לנו למצוא את התשובה לבעיה של הילדה!
RE: טיפול לילדה עם פחדים בלי תרופות פסיכיאטריות RE: טיפול לילדה עם פחדים בלי תרו... 26/06/2011 23:09
תאריך ושעה: 26/06/2011 23:09 סגור
שלום לך אב דואג
בוודאי שיש טיפול נגד חרדות ללא תרופות, זהו טיפול פסיכולוגי. במרכז שלנו יש אפשרות לטיפול רגשי שמבצעת מרין ליבמן וגם לטיפול התנהגותי קוגניטיבי שמבצעת מיכל רינון, שתיהן בעלות ניסיון רב בעבודה עם בני נוער. ניתן להגיע לפגישת ייעוץ על מנת להתאים את הטיפול המתאים ביותר לבתך. בברכה, ענבל
מניה דיפרסיה ואנורקסיה מניה דיפרסיה ואנורקסיה 23/06/2011 10:08
מחבר: לילי
תאריך ושעה: 23/06/2011 10:08 סגור
האם יתכן שמניה-דפרסיה תתבטא בתסמינים של אנורקסיה, בנערה בגיל ההתבגרות?
הפרעה ביפולארית (מניה דיפרסיה) והפרעות אכילה הפרעה ביפולארית (מניה דיפרסיה) ו... 25/06/2011 19:18
תאריך ושעה: 25/06/2011 19:18 סגור
רק לציין שגם מצבים של מניה יכולים להתבטא בתחושה של חוסר צורך במזון. אכן יש צורך בהערכה פסיכיאטרית.
בברכה
דר אילן טל
RE: מניה דיפרסיה ואנורקסיה RE: מניה דיפרסיה ואנורקסיה 23/06/2011 11:01
תאריך ושעה: 23/06/2011 11:01 סגור
שלום לך,
בעיקרון אלו שתי בעיות שונות ואין בהכרח קשר ישיר ביניהן. עם זאת, יש סממנים מסויימים שיכולים להיות משותפים לשתיהן כמו למשל: אחד הסממנים של דיכאון הוא חוסר תיאבון וירידה במשקל. כדאי לגשת לאיש מקצוע מוסמך כמו פסיכיאטר על מנת לאבחן באופן מהימן את הבעיה. בברכה, ענבל
היי היי 24/06/2011 08:59
מחבר: מאיה
תאריך ושעה: 24/06/2011 08:59 סגור
שלום .
יש לי עבר בהפרעות אכילה .
זה סיפור נורא ארוך , כך שאקצר במשפט - ירדתי 10-15 קילו בחודשיים עם תפריט מאוד מדוייק של 1000 קלוריות . כל חתיכה יותר זה אסור וזה ישמין אותי . אני מדברת על נגיד ענבים -סופרת בדויק 12 ענבים אם אוכל עוד ענב יותר אני אשמין.
הלכתי לטיפול -ויצאתי מזה חלקית . חזר לי הוסת שהפסיקה תמיד נשאר אצלי הקטע הזה של הפרעת אכילה אבל במשך השנתיים האלה שמתי את זה בצד ושלא ישפיע על החיים שלי. הלכתי למסעדות איפשרתי לעצמי לאכול רק מנות מסויימות הייתי יותר קלילה אבל .
עכשיו שהתגייסתי לצבא . לא הייתה לי ברירה אלא לאכול מה שיש בלי מדידות ובלי כלום . אמרתי לעצמי שאין מצב שהפרעות האלה ישפיעו .אז נפתחתי לאוכל . ופתאום גם בבית איפשרתי לעצמי לטעום . ולאכול שוקולדים- שבמשך 3 שנים לא נגעתי בזה. איפשרתי לעצמי לחזור לאכול את התבשילים של סבתא . לאכול בחוץ מה שבאמת טעים ולא מה ש"מותר"
עכשיו אני נמצאת בתקופה לא טובה. ומרגיש לי פתאום שיאבדתי שליטה שהייתה לי .
את השליטה על האוכל . כבר אין לי אותה וזה מרגיש לי רע.
אני מרגישה שהשמנתי. בתוך תוכי באלי לקזז . אבל אני יודעת שזה לא יגמר בטוב
אני כל יום מתכננת לי מה לאכול למחרת . וזה מעצבן אותי מאוד.
איך יוצאים מההפרעה הזאת
הפרעות אכילה- מה עושים? הפרעות אכילה- מה עושים? 25/06/2011 19:16
תאריך ושעה: 25/06/2011 19:16 סגור
באים לטיפול!! אפשר לצאת מהפרעות אכילה באמצעות טיפול נכון ומותאם, לרוב משולב. ולציין שנשמע שאת באמת סובלת....
בברכה
דר אילן טל
תרופה בשם אינווגה תרופה בשם אינווגה 23/06/2011 09:14
מחבר: שי מ.
תאריך ושעה: 23/06/2011 09:14 סגור
שלום לפסיכיאטר,

רציתי לדעת האם תרופה בשם אינווגה מונעת את המניה במניה דיפרסיה. האם היא מקטינה את ההתקפים של המניה? האם יש לתרופה הזאת תופעות לוואי קיצוניות? האם אתם ממליצים לקחת אינווגה או תחליף של תרופה אחרת?
אינווגה אינווגה 25/06/2011 19:13
תאריך ושעה: 25/06/2011 19:13 סגור
שלום רב
אינווגה (או אינבגה) הינה תרופה אשר בין השאר מקטינה סממנים של מניה. יש לה כמובן תופעות לוואי, אך לרוב ניתן לטול אותה בלי השפעה לא רצויה. ההתאמה התרופתית כמובן נערכת על ידי הפסיכיאטר המטפל, אשר מכיר את המטופל ואת מצבו הנפשי, הגופני, והסביבתי.
בברכה
דר אילן טל
אני צריכה עזרה אני צריכה עזרה 22/06/2011 11:15
מחבר: מ. ל.
תאריך ושעה: 22/06/2011 11:15 סגור
אני בת 18 וחצי, מקיאה כמעט כל יום בחצי שנה האחרונה,קשה לי לשלוט בזה ואני רוצה למצוא דרך לטפל בזה, אשמח אם תוכלו לייעץ לי לאן לפנות.
RE: אני צריכה עזרה RE: אני צריכה עזרה 23/06/2011 10:58
תאריך ושעה: 23/06/2011 10:58 סגור
שלום לך,
יש לפנות למטפל שמתמחה בבעיות של הפרעת אכילה. במרכז שלנו המטפלת האמונה על כך היא מיכל אופיר. פעמים רבות הטיפול הפסיכולוגי משולב במעקב של דיאטנית כדי לטפל גם בהיבט הרגשי וגם בהיבט התזונתי של הבעיה.
בברכה, ענבל.
פחד קהל - איך מטפלים? פחד קהל - איך מטפלים? 14/06/2011 22:56
מחבר: אנדרי
תאריך ושעה: 14/06/2011 22:56 סגור
שלום חברים

אני בן 32 עובד בחברת תוכנה וסובל מפחד קהל. בחברה שלנו יש תחרות די רצינית על קידום וחלק מדרישות התפקיד הן להופיע מול קהל של עובדים ובהמשך גם לקוחות, להציג מצגות ולדבר. העובדה כי אני סובל מפחד קהל משתקת אותי, גורמת לי לי להזיע בצורה קיצונית, לגמגמם ולתפקד ב-20% יכולת! אני יורה לעצמי ברגליים, זה ברור לי.

אני חייב להתקדם בעבודה ולא מסוגל בגלל פחד קהל ארור שאני סובל ממנו מאז שהייתי ילד. איך מטפלים בפחד קהל? אני לא יכול ולא רוצה לקחת תרופות. איך אפשר להתגבר על פחד קהל ו"להחלים"? אני פתוח להצעות רציניות!
RE: פחד קהל - איך מטפלים? RE: פחד קהל - איך מטפלים? 18/06/2011 19:57
תאריך ושעה: 18/06/2011 19:57 סגור
שלום לך
פחד קהל הוא בעיה נפוצה ולשמחתך - גם פתירה. הטיפול המומלץ ביותר הוא טיפול התנהגותי קוגניטיבי המשלב גם לימוד טכניקות של הרפיה והרגעה עצמית. תוכל ללמוד לווסת ולמתן את התופעות הפיזיולוגיות של הסמקה, הזעה , גמגום ושאר סממני התרגשות יתר. במרכזנו מבצעת את הטיפול הזה מיכל רינון . בברכה, ענבל
RE: RE: פחד קהל - איך מטפלים? RE: RE: פחד קהל - איך מטפלים? 21/06/2011 00:12
תאריך ושעה: 21/06/2011 00:12 סגור
גם ביופידבק מומלץ! וזה אכן מתיר ואף בקלות יחסית
בברכה
דר אילן טל
תרופה נגד דיכאון ללא מרשם רופא תרופה נגד דיכאון ללא מרשם רופא 20/06/2011 02:00
מחבר: ניבה
תאריך ושעה: 20/06/2011 02:00 סגור
שלום

רציתי לשאול האם יש תרופה נגד דיכאון שניתן לקנות בבית מרקחת ללא מרשם של רופא. אני לא ממש מוכנה ללכת לטיפול אבל סובלת מדיכאון כבר כמה חודשים. אני אודה לכם אם תפנו אותי לתרופה יעילה נגד דיכאון שאפשר לקנות לבד בבית מרקחת וגם משפיעה לטובה. תודה.
RE: תרופה נגד דיכאון ללא מרשם רופא RE: תרופה נגד דיכאון ללא מרשם רופא 21/06/2011 00:11
תאריך ושעה: 21/06/2011 00:11 סגור
שלום רב,
כל טיפול תרופתי דורש השגחה רפואית, כדי שלא יפגע בך ואכן יעזור.

בברכה
דר אילן טל
אחותי צריכה טיפול אבל... אחותי צריכה טיפול אבל... 20/06/2011 09:30
מחבר: נ.נ
תאריך ושעה: 20/06/2011 09:30 סגור
איך אני משכנעת את אחותי, שאני כל כך אוהבת, להגיע לטיפול פסיכולוגי? היא ממש לא מוכנה לשמוע על פסיכולוג כנראה בגלל הסטיגמה של להיות מטופלת...אבל היא חייבת עזרה מקצועית כי יש לה בלאגן בראש, חוסר מיקוד, קלות דעת ועוד כל מיני שטויות. אני מנסה לדבר אליה בעדינות אבל בכל פעם שנאי רומזת על טיפול פסיכולוגי היא נעלבת ומפסיקה לדבר איתי. איך מביאים אותה לטיפול?
RE: אחותי צריכה טיפול אבל... RE: אחותי צריכה טיפול אבל... 21/06/2011 00:10
תאריך ושעה: 21/06/2011 00:10 סגור
נסי להציע לה להציץ באתר, לראות קטעי וידאו של מטפלים ולהתרשם מהם. אפשר גם להציע לה להצטרף אליה לפגישה הראשונה. לעיתים אנשים מגיבים לכך שבן המשפחה הולך לפסיכולוג כדי להתייעץ עליהם- כלומר, שאת תלכי לראות פסיכולוג כדי חקבל עצות לגבי מה שקורה איתה כי את מתרשמת שהיא במצב לא טוב.
בהצלחה
דר אילן טל
דיכאון אצל זקנים דיכאון אצל זקנים 20/06/2011 13:11
מחבר: שושנה
תאריך ושעה: 20/06/2011 13:11 סגור
ביקרתי את אמי הקשישה בבית האבות. היא אמרה לי, מתוך השפעת הכדורים, שהיא רוצה למות ואוספת כדורים. יידעתי כמובן את בית אבות ואני עוקבת אחר הטיפול בה, אבל אני רוצה לדעת אם יש עוד מה לעשות בגילה... היא כבר לא שומעת
דיכאון בקשישים דיכאון בקשישים 21/06/2011 00:07
תאריך ושעה: 21/06/2011 00:07 סגור
בוודאי, תלוי מן מצבה הנפשי. גם אם היא לא שומעת אך היא בחושיה, יש מה לעשות, אבל כמובן תלוי הדבר בסיפור כולו- גיל, מחלות נוספות, מצב רוח ועוד.
בקשי כי פסיכיאטר מטעם בית האבות יפגוש בה, הוא יוכל להדריך אותך.
בברכה
דר אילן טל
בעיה עם מתבגר בעיה עם מתבגר 20/06/2011 17:23
מחבר: ar1306
תאריך ושעה: 20/06/2011 17:23 סגור
בשבועות האחרונים תפסתי את בני לוקח כסף מהארנק ללא רשות.

מדובר בסכומים של 200, 50 ש"ח (שטרות שיש יותר מ-1 בארנק).

אני לא יודע איך להתמודד אם המצב!

נואש
גניבת כסף אצל מתבגר גניבת כסף אצל מתבגר 21/06/2011 00:05
תאריך ושעה: 21/06/2011 00:05 סגור
שלום רב

חשוב להבין- בן כמה הוא? מה הרקע החברתי שלו כלומר מה קורה עם חברים ובבית הספר? מה קורה במשפחה והאם זוהי הבעת מצוקה או שהסיבה אחרת?
ההורים הם אלו שצריכים להגיע קודם כל להערכה, לפעמים רק השיחה איתם כבר מספיקה.
בברכה
דר אילן טל
דיכאון או דיכאון חולף? דיכאון או דיכאון חולף? 16/06/2011 09:32
מחבר: שני
תאריך ושעה: 16/06/2011 09:32 סגור
שלום

זאת הפעם הראשונה שאני באתר שלכם וממש אהבתי אותו. יש לי שאלה: איך יודעים אם מדובר בדיכאון המצריך נטילת תרופות או סתם דיכאון חולף? סיפרו לי על תרופה טבעית בשם דיפרסון, האם היא באמת מוצלחת ועובדת לטיפול בדיכאון? האם נכון הדבר שאין לה תופעות לוואי והאם היא יותר כדאית לשימוש מאשר תרופות קונבנציונאליות אחרות?

כמובן שאני אשמח לקבל כל המלצה נוספת והסבר על ההבדלים...
RE: דיכאון או דיכאון חולף? RE: דיכאון או דיכאון חולף? 18/06/2011 19:53
תאריך ושעה: 18/06/2011 19:53 סגור
שלום לך
על מנת להעריך את חומרת הדיכאון יש צורך בהערכה של איש מקצוע כמו פסיכולוג או פסיכיאטר. רק פסיכיאטר מוסמך יוכל לקבוע האם יש הכרח בטיפול תרופתי והאם תרופה טבעית יכולה להיות אפקטיבית מספיק לאור המצב. בברכה, ענבל
מחשבות דיכאוניות בלי הפסקה מחשבות דיכאוניות בלי הפסקה 15/06/2011 19:57
מחבר: הילה ב.א
תאריך ושעה: 15/06/2011 19:57 סגור
אני בת 23 ועובדת כמלצרית. יש לי חיים נורמליים לפחות עד לפני חודשיים. בערך בחודש אפריל, אחרי שנפרדתי מחבר שלי, התחילו לי מחשבות דיכאוניות כל הזמן. הראש שלי כל הזמן "שחור" אנשים מעירים לי שאני לא שמחה, אין לי חיוך על הפנים ואני עסוקה בדיכאון שלי. אין לי חשק לקבל כדורים של פסיכיאטר אבל אני צריכה את העצה שלכם איך להעביר את המחשבות הדיכאוניות האלה!
RE: מחשבות דיכאוניות בלי הפסקה RE: מחשבות דיכאוניות בלי הפסקה 18/06/2011 19:51
תאריך ושעה: 18/06/2011 19:51 סגור
שלום לך,
פרידה מחבר זה אכן ארוע משברי שיכול להוביל לדיכאון. יש במרכז מטפלת בשם מיכל רינון אשר מבצעת טיפולים קצרי מועד שנועדו לסייע במהירות וביעילות בזמן משבר, לעבוד על שינוי המחשבות השליליות והדכאוניות. בהצלחה, ענבל
< 1
...
123 124 125 126 127 128 >
עמוד

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה