פורום בריאות הנפש - ייעוץ פסיכולוגי / פסיכיאטרי אונליין | עמוד 126

חיפוש סגירה 1800-100-172

אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה

פורום לייעוץ פסיכיאטרי ופסיכולוגי אונליין

נושא / מחבר תאריך
סימנים של בולמיה ואני לחוצה... סימנים של בולמיה ואני לחוצה... 09/10/2011 16:50
מחבר: א.א
תאריך ושעה: 09/10/2011 16:50 סגור
יש לי חשד כי בתי מגלה תופעות של בולימיה - היא היתה בטיפול פסיכולוגי, פסיכיאטרי ועובדת סוציאלית ובטיפול כדורים מסוג פלוטין - סירבה להמשיך בטיפול ומצבה במשך מספר רב של חודשים מצבה התייצב וכיום מאז תחילת שנת הלימודים מצבה שוב מתדרדר (בתי בת 16) האם יש אפשרות להביא פסיכיאטר לביקור בית? בתי מסרבת לשתף פעולה עם גורמים מקצועיים ואני חרדה
סיוטים כל לילה כבר הרבה זמן סיוטים כל לילה כבר הרבה זמן 02/10/2011 10:06
מחבר: חני
תאריך ושעה: 02/10/2011 10:06 סגור
שמי חני ואני רווקה בת 27 וגרה בקריית אונו

אני סובלת מסיוטים קשים כל לילה, במשך כמה חודשים. אני מתעוררת לפחות פעם אחת כל לילה בגלל סיוט נוראי והשינה שלי על הפנים. ישנם לילות שאני מתעוררת בגלל סיוטים גם יותר מפעם אחת וזה ממש מלחיץ ולא נגמר. בסיוטים אני רואה את הדברים הכי נוראיים שאפשר להעלות על הדעת. מוות, מלחמות, שואה, זוועות וכיד הדימיון החולני ביותר. הכל מעם חברים ובני משפחה. פשוט נורא.

בחיי היום יום אני בחורה נורמטיבית לחלוטין, יש לי חברות, חברים, מערכות יחסים, קשר טוב עם בני משפחה, מקום עבודה מסודר והכל די שגרתי. רק כשאני עוצמת את העיניים בלילה מתחילים סיוטים כמו סיוט ברחוב אלם. מפחיד ומצמרר, ישנם בקרים שאני מתעוררת עם הרגשה נוראית אחרי חלומות זוועה בלילה ולקוח לי שעתיים להשתחרר מההשפעה שלהם. זה ממש נורא.

האם זהו מצב נורמאלי לסבול במשך חודשים מסיוטים בלילה? מה אפשר לעשות בנושא? אני חייבת עזרה כי ממש לא מתאים לי שהחיים שלי יתחילו להשתנות בגלל סיוטים הזויים, ללא כל קשר למציאות שלי. מה לעשות?
RE: סיוטים כל לילה כבר הרבה זמן RE: סיוטים כל לילה כבר הרבה זמן 08/10/2011 10:20
מחבר: מיכל אופיר - פסיכולוגית
תאריך ושעה: 08/10/2011 10:20 סגור
חני שלום,

נשמע אכן שלא ניתן לשמור על איכות חיים כאשר הלילות כל-כך מסוייטים. נדרש בירור מעמיק יותר בכדי להבין את מקור הבעיה ולחשוב על דרכים לפיתרון. אני ממליצה לך להגיע לפגישת ייעוץ במרכזנו.

בהצלחה,
מיכל
התמודדות נכונה עם כעסים התמודדות נכונה עם כעסים 02/10/2011 11:14
מחבר: טלי
תאריך ושעה: 02/10/2011 11:14 סגור
שלום,

הייתי מעוניינת לדעת איזה סוג של טפול מנסיונכם מתאים לבעיה של בחורה כבת 35 בתחום התמודדות נכונה עם כעסים. לא מדובר כלל בביטויי אלימות פיזית או מילולית אלא בסיטואציות שמובילות לכעס שגורם לניתוק רגשי,טינה, ריחוק כללי ואף לרגשות שינאה כלפי קרובים...שיכול להמשך תק' ארוכה ולפגוע במשפחתיות מהרבה היבטים.

האם אצלכם מטפלים בתחומים הנ"ל ובמידה וכן, מה סדר גודל של העלות הכספית?

תודה
RE: התמודדות נכונה עם כעסים RE: התמודדות נכונה עם כעסים 08/10/2011 10:16
תאריך ושעה: 08/10/2011 10:16 סגור
טלי שלום,

במרכזנו מספר שיטות טיפול היכולות להתאים למה שתיארת, אני ממליצה לך להגיע לפגישת ייעוץ לפרט יותר לעומק על הבעיה לשמוע על שיטות הטיפול השונות ויחד לגבש מהי שיטת הטיפול המיטבית עבורך. לפרטים אנא צרי קשר עם מרכזנו.

להשתמע,
מיכל
פחדים אצל ילדה בת 4 פחדים אצל ילדה בת 4 04/10/2011 02:44
מחבר: טליה
תאריך ושעה: 04/10/2011 02:44 סגור
שלום רב,

לביתי המקסימה בת ה 4 יש פחדים, סוג של בהלה מדברים מסוימים שהיא מפחדת שיתקלו בה,

למשל כשאני מורידה אותה מהרכב או חוצה איתה כביש, היא תופסת את הבגדים/ יד שלי וממש נלחצת אם אני לרגע עוזבת לה את היד. היא חוששת שהמכוניות יתקלו בה.
פעמים שהיא רצה או שמשהו מתקדם לעברה במהירות היא מפחדת שמא היא תיתקל בו.
הייתה תקופה שהיא פחדה לעזוב לי את היד בקניון מכיוון שהעמודים הגדולים והמרצפות המנצנצות היו מבהילות אותה.
מעט קורה שהיא נבהלת מרעש חזק
מבחינת משחקים, ישנם מתקנים שמרתיעים אותה בהתחלה (קרוסלה, ללכת על רשת , להיכנס לחבית מתגלגלת...) אך עם הזמן היא מתרגלת ומשחקת.
אני משתדלת לא להלחיץ אותה ולנסות להבין אותה ולעזור לה להתמודד עם הפחד הזה, ולא תמיד אני מצליחה.

אשמח לדעת מה גורם לה לפחדים האלה וכיצד ניתן לטפל בזה
תודה
RE: פחדים אצל ילדה בת 4 RE: פחדים אצל ילדה בת 4 08/10/2011 10:12
תאריך ושעה: 08/10/2011 10:12 סגור
טליה שלום,

לפחדים ישנם תפקיד התפתחותי בהתבגרותו של כל ילד, אך כאשר הפחד מפריע באיכות החיים ומונע מאיתנו לעשות פעולות יומיומיות הוא מצריך טיפול.
קשה לומר מבלי לקבל עוד פרטים מה גורם לפחד של ביתך. אני ממליצה לך להגיע לפגישת ייעוץ במרכזנו אצל הפסיכולוגית קרן גולדברג כדי לברר את הנושא יותר לעומק ולקבל כלים להתמודדות.

בהצלחה, מיכל
נשיכות אצל ילד בן 4 נשיכות אצל ילד בן 4 06/10/2011 19:16
מחבר: יובל
תאריך ושעה: 06/10/2011 19:16 סגור
בני בן ה 4 החל לאחרונה לאחר שהתחיל השנה גן עירייה לנשוך בפנים שני ילדות תאומות בגן עימם הוא בקשר טוב. הן אמנם לפעמים מציקות לו אך תגובת הנשיכה לא מקובלת. עד לפני כשבוע האירועים הללו היו בודדים אך בשבוע האחרון חרף שיחות וחרף עונשים נושא הנשיכות הפך להיות על בסיס יום יומי. מדובר בילד פיקח מאוד שמבין ומתנצל ומבטיח כל פעם שלא יעשה זאת שוב אך ללא הצלחה. אנו מתוסכלים ולא יודעים כיצד חטפל בתופעה הזו בייחוד כאשר מדובר בשני בנות ספציפיות. אבקש את עזרתך בהקדם
RE: נשיכות אצל ילד בן 4 RE: נשיכות אצל ילד בן 4 08/10/2011 10:09
תאריך ושעה: 08/10/2011 10:09 סגור
יובל שלום,

התחלה של גן חדש אינה פשוטה עבור ילדים והם מביעים את הקושי והתסכול בדרכים שונות. בנך מביע את התסכול שלו דרך פגיעה ואגרסיה באחר. בכדי לדעת להתמודד עם בנך בדרך הטובה ביותר אני ממליצה על הפסיכולוגית ההתפתחותית קרן גולדברג במרכזנו שתסייע לכם להתמודד בצורה המיטבית עם בנכם.

הרבה בהצלחה,
מיכל
שינוי בהתנהגות בכמה דק.מכעס מטורף לרכות ומתיקות שינוי בהתנהגות בכמה דק.מכעס מטור... 07/10/2011 14:56
מחבר: דנה
תאריך ושעה: 07/10/2011 14:56 סגור
אני בת 25 מאז ומתמיד בקשרים זוגיים אני מתנהגת בהפכפכות.כועסת על שטות. ממתפרצת יוצאת מאיימת להפרד לא מוכנה לשוחח גם כשיודעת שאני זו שטעיתי אך מיד כשהכל יוצא משליטה ומתפוצץ, אני משתנה למשהו קיצוני, אוהב, רך נחמד. ממש כמו שטן ןמלאך .רציתי לשאול אם זה מזןהה ואופייני למחלת נפש כלשהי ומה ניתן לעשות עמ לשפר זאת
RE: שינוי בהתנהגות בכמה דק.מכעס מטורף לרכות ומתיקות RE: שינוי בהתנהגות בכמה דק.מכעס ... 08/10/2011 10:06
תאריך ושעה: 08/10/2011 10:06 סגור
דנה שלום,

דפוס כמו זה שאת מתארת מפריע מאוד במערכות יחסים ולא מאפשר יחסים אינטימיים לאורך זמן. דפוס זה אינו מקושר למחלת נפש, אך בכל זאת לסגנון אישיותי. ישנן דרכים לעזור לך להתמודד. המטפלת שירי מילר במרכזנו מתמחה בטיפול באנשים כמוך החווים קשרים ברמה כל-כך סוערת. אני ממליצה לך לפנות אליה.

בהצלחה,
מיכל
טיפול לחרדה כאן ועכשיו או טיפול ארו טיפול לחרדה כאן ועכשיו או טיפול ... 08/10/2011 09:41
מחבר: יפעת
תאריך ושעה: 08/10/2011 09:41 סגור
טיפול לחרדה כאן ועכשיו או טיפול ארו
מבקשת את עזרתך בקשה:

היה לי לפני שבועיים לערך התקף חרדה כניראה- קמתי בלילה עם קוצר נשימה והרגשה שעומדת למות, מדדתי לחץ דם שהיה 150/100, הרגשתי מחנק , הורדתי תכשיטים וכל דבר לוחץ.

איני סובלת מיתר לחץ דם עקבתי כבר שבועיים *3 ביום והכל תקין, במבחן מאמץ דחות שהמליץ הרופא שלי הכל תקין.

אני בת 43 - עוסקת בספורט קבוע, אדם חיובי וחושב חיובי , אנרגתית- לצערי משהו קרה ואני מרגישה שזו לא אני- בכל לילה פוחדת ללכת לישון שמא מה שהיה יחזור, בכל ערב מאז הארוע מושכת את זמן הערות כדי לא ללכת לישון מחרדה וגם בערב מתחיה מאז הארוע - הרגשה כללית לא טובה- בזמן הזה אני מדברת לעצמי בשקט ומפסיקה את ההתעסקות במחשבה על זה באופן מלאכותי, עושה ספורט וכו.. והולכת לישון עם רבע עד כדור ואבן בינתיים.בתחילה מאז הארוע ישנתי במרחב גדול, עם חלונות פתוחים ווינטלטור מול טלויזיה פתוחה, היום כבר מרשה לעצמי אחרי מ"ס ימים מהארוע לישון עם בחדרי שלי, המיטה שלי ועם אור סגור( מתחילה בהכל פתוח).

תכלס- מה דעתך? האם נכון יהיה להקל על מצבי ולבקש תרופה נוגדת חרדה? איזו היית ממליצ?איני נוטלת תרופות אחרות.או האם טיפול היתנהגותי שלי ע עצמי כפי שציינתי נכון יותר אלא שהוא ארוך יותר מטיפול כאן ועכשיו?

יפעת
RE: טיפול לחרדה כאן ועכשיו או טיפול ארו RE: טיפול לחרדה כאן ועכשיו או טי... 08/10/2011 10:03
תאריך ושעה: 08/10/2011 10:03 סגור
יפעת שלום,

התסמינים שאת מתארת מצביעים על כך שחווית התקף פאניקה. ישנם מס' דרכים לטפל בכך. אני ממליצה לך להגיע לפגישת ייעוץ במרכזנו שם נוכל לבחון את הדברים יותר לעומק ולפרוס בפניך את אופציות הטיפול השונות.

בהצלחה,
מיכל
הפרעות אכילה? הפרעות אכילה? 01/10/2011 22:29
מחבר: אוראל
תאריך ושעה: 01/10/2011 22:29 סגור
שלום
אחותי בת 25 . מקיאה מידי יום לאחר ארוחה בד"כ זה פעם ביום. מסרבת עד עתה לכל טיפול שהצענו וזה נמשך כבר חמש שנים! הפעם לא מוותרים לה - היתה בעברה שמנה מאוד ורק בעקבות ההקאות רזתה ו"שומרת" על משקלה והיא מפחדת פחד אמיתי להשמין . מה ניתן לעשות? אנחנו גרים בקריות ונשמח לקבל המלצות על סוגי טיפול ומטפלים.
תודה
RE: הפרעות אכילה? RE: הפרעות אכילה? 08/10/2011 10:00
תאריך ושעה: 08/10/2011 10:00 סגור
שלום לך,
ראשית אני שמחה על ההחלטה שלקחתם הפעם לא לוותר לאחותך, מאחר והפרעות אכילה אינן עוברות מאליהן ויש צורך בטיפול בכדי לפתור את הבעיה. הקאה יומיומית עלולה לגרום לנזקים רבים בניהם נזק לשיניים, לבלוטות הרוק וגם עלולה להשפיע על קצב הלב. אני ממליצה לכם לפנות לעזרה מקצועית. יש לנו בסניפנו בחיפה את הפסיכולוגית שירי פינס שאני בטוחה שתוכל לסייע לכם.

הרבה בהצלחה,
מיכל
אובססיה אובססיה 01/10/2011 17:08
מחבר: ענת
תאריך ושעה: 01/10/2011 17:08 סגור
שלום רב, אני בת שלוש עשרה וחצי ואני מתחילה לחשוש שאני סובלת מהתנהגות אובססיבית. אני עקשנית ופרפקציוניסטית. שמתי לב לכמה התנהגויות אצלי: לפני השינה, אני עוברת כמה פעמים בדירה לבדוק שהכול מכובה וסגור, הטלויזיה, הטלפון במקום, הברזים סגורים. אחרי שאני מתקלחת, אני לוחצת על הברז כמה פעמים כדי להיות בטוחה שהוא סגור. גם לא רק לפני השינה, אני עוברת בדירה ובודקת שהאורות והברזים כבויים וסגורים. כשאני יוצאת מהבית, אני לוחצת חזק על הידית, בודקת אם סגרתי את הדלת, ואחר כך מושכת אותה לכיווני, לוודא שסגרתי אותה. מה שמוזר הוא, שכשאני יודעת שאמא שלי הולכת לישון אחרי, אני לא מודאגת. כשאני מכניסה בגדים לארון, אני בודקת טוב טוב ששום פינה לא התקפלה. חשובה לי סימטריה ודיוק. אני שונאת איחורים. אני "אוכלת" את העור סביב ציפורני ולפעמים זה מגיע עד דם אם העור יבש או לא מושלם או קצת יוצא החוצה ונפרד. אני לא נפטרת מכלום, אפילו לא מבגדים ישנים או סתם ניירות. אני שונאת לעבוד בקבוצות, מעדיפה תמיד לעבוד לבד.
בפעם האחרונה שנפגשתי עם אבא שלי, לפני כמה חודשים, שמתי לב שלוקח לו המון זמן לבדוק אם דלתות המכונית סגורות טוב ושהוא מנסה לפתוח כל דלת, ומתעכב המון זמן. ציינתי זאת כי קראתי שאובססיביות קומפולסיבית יכולה לעבור בתורשה. כשסיפרתי לאמא שלי על החששות שלי, היא אמרה שאני ממציאה לעצמי דברים.
אני צודקת? ואם כן, מה עלי לעשות?
RE: אובססיה RE: אובססיה 01/10/2011 19:12
מחבר: תמרה אליזוב פישל - פסיכיאטרית מומחית
תאריך ושעה: 01/10/2011 19:12 סגור
שלום רב

עושה רושם שאכן יש אובססיות, ואכן קיימת הסתמנות משפחתית. וגם נשמע שאת מתחילה לסבול מזה... יש פתרונות, אך יש להגיע לטיפול. בגיל כזה, טיפול יכול להערך בהסכמת ההורים בלבד... אולי תגיעי לשיחה יחד עם אמא?

בהצלחה....
ד"ר אליזוב
מה עושים כשהילד מעשן בגיל 15? מה עושים כשהילד מעשן בגיל 15? 27/09/2011 20:29
מחבר: חיים
תאריך ושעה: 27/09/2011 20:29 סגור
אני יודע שהבן שלי מעשן לפעמים והוא רק בן 15. שאלתי אותו פעם אחת והוא שיקר לי. לא אמרתי כלום והמשכתי הלאה. אני לא רוצה לעשות טעות אסטרטגית שתרגום לכך שהילד יעשן "דווקא" ואני גם מודע לעובדה שעישון בגיל שלו מגיע מלחץ חברתי. השאלה איך אני יכול לפעול על מנת להעלות את הסיכויים שהילד יבין כמה זה לא בריא ולא ראוי, בטח לו בגיל 15.? מה עושים? מה אומרים? מה לא אומרים?
RE: מה עושים כשהילד מעשן בגיל 15? RE: מה עושים כשהילד מעשן בגיל 15? 01/10/2011 19:10
תאריך ושעה: 01/10/2011 19:10 סגור
שלום רב

אין תשובה כללית אחת נכונה והיא מותאמת הורים וילד. ממליצה להגיע לפגישת הדרכת הורים, שם תוכלי לקבל תשובות.

בברכה
ד"ר אליזוב
איך יוצאים ממילואים על פרופיל נפשי איך יוצאים ממילואים על פרופיל נפשי 27/09/2011 12:05
מחבר: דניאלה
תאריך ושעה: 27/09/2011 12:05 סגור
שלום רב, אני בת 22 וקיבלתי את צו המילואים הראשון מאז השחרור . בתקופת הצבא סבלתי מאוד ממצברי רוח ודיכאונות , הייתי מטופלת לאורך כל השירות אצל פסיכולוג. חשבתי שהפרק הזה מאחורי וקיבלתי צו לחודש מילואים, אני לא רוצה להגיע כי אני יודעת מה יהיו ההשלכות של זה כלפיי , והבנתי שאני יכולה להיפגש עם פסיכיאטר והוא זה שיכול להמליץ לשחרר אותי ממילואים. רציתי לדעת מה דורש התהליך? לאן לפנות?
RE: איך יוצאים ממילואים על פרופיל נפשי RE: איך יוצאים ממילואים על פרופי... 01/10/2011 19:09
תאריך ושעה: 01/10/2011 19:09 סגור
שלום רב

אצלנו, אנחנו מבקשים לראות חומר ראשוני, למשל מכתב מהפסיכולוג, לפני הפגישה, כדי שנראה שיש על מה לדבר (וכדי שלא תשלמי עבור בדיקה לשווא) לאחר מכן מגיעים לבדיקה. בבדיקה נקבע בכלל אם יש אכן בעיה שמצדיקה שחרור. אם כן, הפסיכיאטר הבודק כותב מכתב לצבא, אשר מחליט מה לעשות.

בהצלחה
ד"ר אליזוב
טיפול נגד פחד גבהים - מה עושים? טיפול נגד פחד גבהים - מה עושים? 26/09/2011 19:51
מחבר: נועם מעפולה
תאריך ושעה: 26/09/2011 19:51 סגור
אני בן 17 ובקרוב אמור להתגייס לצבא. אני מאד רוצה ללכת ליחידה קרבית אבל סובל מפחד גבהים די קיצוני, ובצבא לא יודעים מזה כי לא הצהרתי על כך. אני חייב למצוא דרך לטפל בפחד הגבהים שלי לפני הגיוס.

אני לא ממש מבין איך אפשר, אבל הבנתי שיש כל מיני שיטות פסיכולוגיות לטפל בפחד גבהים. האם אתם יכולים לציין שיטות טיפול יעילות שיכולות בטווח של שנה להעלים פחד גבהים?
טיפול בחרדה וטיפול נגד פחד גבהים - מה עושים? טיפול בחרדה וטיפול נגד פחד גבהים... 01/10/2011 19:05
תאריך ושעה: 01/10/2011 19:05 סגור
בטח שיש פתרונות- והרבה-
ביופידבק
טיפול קוגניטיבי התנהגותי
היפנוזה (כש- EFT נחשב סוג של היפנוזה)
שילוב של כמה מהם

בקיצור- ממליצה להגיע לשיחת הכרות ונתאים לך פתרון

בברכה
ד"ר אליזוב
מה עוד אפשר לעשות בשבילו? מה עוד אפשר לעשות בשבילו? 26/09/2011 17:48
מחבר: רוני בראל
תאריך ושעה: 26/09/2011 17:48 סגור
הילד שלי בכיתה ב' אובחן כמי שסובל מהפרעות קשב וריכוז ואנחנו משתמשים בריטלין. זה משפיע עליו די לטובה, אבל אני לא בטוחה שזה מספיק. רציתי לשמוע מכם מה עוד אפשר לעשות עבור הילד, בכדי לסייע לו כמה שיותר, בבית, בבית הספר ועם חברים?

מה עוד אפשר לעשות חוץ מהטיפול בריטלין על מנת להקל על ההתמודדות של הילד בחיי היום יום?
קשב וריכוז- טיפולים קשב וריכוז- טיפולים 01/10/2011 19:03
תאריך ושעה: 01/10/2011 19:03 סגור
שלום רב
תלוי במה הבעיות המרכזיות שלו- בבית או בלימודים.
מניסיוננו יש כמה שיטות לסיוע-
אסטרטגיות למידה
טיפול פסיכולוגי או הדרכת הורים
נוירופידבק
בקליניקה שלנו נמצאת ד"ר יעל סגל, שיש לה ניסיון רב ועשיר בטיפול בילדים עם הפרעת קשב וריכוז, עם ובלי ריטלין
חשוב מאד להתאים השיטה לילד וכמובן גם בכל שיטה יש התאמות נוספות

בברכה
ד"ר אליזוב
xanax לפני ניתוח בהרדמה מלאה xanax לפני ניתוח בהרדמה מלאה 25/09/2011 23:13
מחבר: עירית
תאריך ושעה: 25/09/2011 23:13 סגור
אני אמורה לעבור ניתוח גניקולוגי בשבוע הבא. רציתי לדעת אם מותר לקחת קסנס לפני הניתוח, בשביל להרגע מהחרדה שמתחילה להתגבר כבר עכשיו. האם זה יכול לגרום לי לנזק או שיש בעיה עם הרדמה ושימוש ב-xanax ?
RE: xanax לפני ניתוח בהרדמה מלאה RE: xanax לפני ניתוח בהרדמה מלאה 01/10/2011 19:00
תאריך ושעה: 01/10/2011 19:00 סגור
תתכן בעיה. תלוי במה ישתמש המרדים. אמורה להיות לך שיחה מקדימה עם המרדים, עליך לשאול אותו.

בהצלחה
ד"ר אליזוב
ocd - פרופיל צבאי ocd - פרופיל צבאי 24/09/2011 08:41
מחבר: שירית
תאריך ושעה: 24/09/2011 08:41 סגור
שלום,
רציתי לדעת אם ליקוי נפשי של טורדנות כפייתית המלווה בטקסים מסויימים מורידה את הפרופיל הצבאי, ואם ליקוי כזה מאפשר שירות צבאי (של בן), קרוב לבית .

תודה מראש .
RE: ocd - פרופיל צבאי RE: ocd - פרופיל צבאי 24/09/2011 20:40
תאריך ושעה: 24/09/2011 20:40 סגור
שלום רב

לפעמים כן- תלוי. קח בחשבון שזה עלול גם לשחרור מהשירות לגמרי.

בברכה
ד"ר אליזוב
בני בן השמונה בני בן השמונה 24/09/2011 13:22
מחבר: אסתר
תאריך ושעה: 24/09/2011 13:22 סגור
לפני כמה חודשים פרצו לנו לדירה ובני הוא זה שחזר מבית הספר ולצערי ראה הכל ומאוד ניבהל ולא חשב על פריצה אלה חשב עליי שחטפו אותי וקרה לי מקרה משהוא
מאותו היום הוא צמוד אליי מאוד דואג לי כל הזמן ואפילו שהוא עם חברים הוא מתקשר או עולה לראות מה איתי
הילד מודע לבעיה וגם מבקש שאני אעזור לו ואקח אותו לפסיכולוג
מה עליי לעשות?
תגובת ילד לאחר פריצה לבית תגובת ילד לאחר פריצה לבית 24/09/2011 20:39
תאריך ושעה: 24/09/2011 20:39 סגור
שלום רב

הייתי מציעה להביא אותו לאבחון. אצלנו בקליניקה, מרין ליבמן, פסיכולוגית, עוסקת בחרדות אצל ילדים והייתי ממליצה עליה.

בברכה

ד"ר אליזוב
ייעוץ לקראת פגישה בשירות מבחן ייעוץ לקראת פגישה בשירות מבחן 22/09/2011 01:49
מחבר: המקולל האחרון
תאריך ושעה: 22/09/2011 01:49 סגור
האם ניתן לקבל את הייעוץ הנ"ל גם במעצר בית ?

בְּמַרְתְּפִים מְזֹהָמִים , הֵבֵאתֶם הַפּוֹשֵׁעַ ,
שָׁפָל לְכָל מוּסָר מוֹשִׁיעַ .
בְּדִמְיוֹנִי אֲנִי מְנַתֵּר בְּדִלּוּגִים ,
אֶל הַחֹפֶשׁ הַיָּדוּעַ בְּתַעֲנוּגִים .
אוֹי , אַתֶּם עָפָר הָאָרֶץ ,
לְקוֹל צְחוֹקְכֶם שֶׁמָּא אֲקַפֵּץ ?
כִּבְלוּ , כִּבְלוּ הַשֵּׁד הַמִּתְרוֹצֵץ !
אַתֶּם הַשּׁוֹפְטִים אוֹתִי בְּמַעֲשַׂי ,
בְּעוֹד כָּל הֶגְיוֹן בּוֹרֵחַ מֵחוּשַׁי ,
מַהוּ הַדִּין הַנִּגְזָר מִמַּעֲשֶׂה ?
כִּבְלוּ , כִּבְלוּ הַהוֹזֶה !
אֲשֶׁר בָּרוּחַ חוֹסֶה , הַפּוֹשֵׁעַ הַזֶּה ,
בְּאוֹר הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יִזְכֶּה ,
תַּחַת שָׁמָיו לֹא יִהְיֶה , זֶה הַמֻּכֶּה .
זֶה הַחוֹטֵא בְּקִרְבּוֹ , קָרְבוּ לְזוּלָתוֹ ,
רָחַק עָלַי הַיּוֹם , הַמּוּסָר וְקִלְלָתוֹ .

א.מ
RE: ייעוץ לקראת פגישה בשירות מבחן RE: ייעוץ לקראת פגישה בשירות מבחן 24/09/2011 20:37
תאריך ושעה: 24/09/2011 20:37 סגור
לצערנו בשלב זה, לא.

בברכה

ד"ר אליזוב
מתי כדאי לפנות לאבחון פסיכולוגי? מתי כדאי לפנות לאבחון פסיכולוגי? 21/09/2011 01:16
מחבר: כריסי
תאריך ושעה: 21/09/2011 01:16 סגור
אשמח אם תוכלו לתת כמה נקודות פשוטות לצורך אבחון עצמי ומענה לשאלה שאני שואל את עצמי כבר כמה זמן: מתי צריך לפנות לאבחון פסיכולוגי? אילו נקודות צריכות לשכנע אותי שהגיע הזמן לעבור אבחון מקצועי?

אני אשמח אם תוכלו לתת לי כמה נקודות למחשבה בנושא, כי לבד קשה לי מאד להחליט.
RE: מתי כדאי לפנות לאבחון פסיכולוגי? RE: מתי כדאי לפנות לאבחון פסיכול... 24/09/2011 10:29
תאריך ושעה: 24/09/2011 10:29 סגור
מתלבט יקר,

לאבחון פסיכולוגי אנו פונים כשאנו חשים מצוקה כלשהי הפוגמת באיכות חיינו והיינו רוצים לדעת איך וכיצד ניתן לטפל בה. אבחון פסיכולוגי יכול להתבצע באמצעות סוללה של מבחנים, או דרך מס' פגישות. הנושאים סביבם פונים לאבחון הינם מגוונים מאוד, אם הינך מתלבט האם לפנות לאבחון אני ממליצה לך להגיע לפגישת ייעוץ ראשוני המרכזנו בה נוכל להתלבט ביחד ולנסח עבורך שאלות לאבחון.

בהצלחה מיכל
גמילה בגיל 3 גמילה בגיל 3 21/09/2011 15:24
מחבר: דיקלה
תאריך ושעה: 21/09/2011 15:24 סגור
אני אמא לבן בן שנתיים ו-11 חודשים.
התחלנו עם בני תהליך גמילה לפני כחצי שנה.
בתקופת החופש הגדול בני הצליח לשלוט בצרכיו ה"גדולים וה"קטנים" והיה גמול!! פרט ללילה שהוא ישן עם טיטול.
בני התחיל לפני כחודש גן עירייה חדש ולצערינו התחיל "לפספס" בתחתונים (רק גדולים) באופן קבוע, אשר מצריך מאיתנו להגיע כל יום לגן להחליף לו ושוב לעבור את "סרט" הפרידה (המדיניות בגני עירייה שלא מחליפים ).
בבקשה תכווני אותנו כיצד לנהוג.. מכיוון שבגן הוא היחיד שלא גמול והבנתי שקיימת אופציה להוציא אותו מהגן.
האם כדי להוציא אותו מהגן ולהעביר אותו למעון ?
תודה מראש!

RE: גמילה בגיל 3 RE: גמילה בגיל 3 24/09/2011 10:25
תאריך ושעה: 24/09/2011 10:25 סגור
דיקלה שלום,
פעמים רבות לאחר שניראה כי תהליך גמילה עבר חלק ישנה רגרסיה בעיקר סביב אירועים כמו תחילת גן חדש לידת אח או כדומה. זוהי דרכו של בנך להביע את המצוקה והקושי שלו סביב תחילת הגן החדש. לפני שאת מחליטה החלטה חפוזה כמו להוציא את בנך מגן עירייה אני ממליצה לך להגיע לפגישת ייעוץ עם קרן גולדברג פסיכולוגית התפתחותית במרכזנו אשר תוכל לסייע לכם בדרכים להתמודדות וכן בלהגיע להחלטה מושכלת.
בהצלחה,
מיכל
LA20 מינון נכון למשקל 72 ק"ג LA20 מינון נכון למשקל 72 ק"ג 19/09/2011 14:56
מחבר: רון
תאריך ושעה: 19/09/2011 14:56 סגור
ד"ר נכבד, שלום רב שמי רוני ואני סובל מ ADD , אודה לך אם תוכל לעזור לי בבקשה
אני בן 38 ושוקל 72 ק"ג ....האם כדור אחד של רטאלין LA20 , אמור להספיק לי לעד 8 שעות...
או ....
מאחר ומשקלי 72 ק"ג, אני צריך לקחת בו זמנית יותר מכדור אחד של רטלין LA20 ......אם כן כמה?
(שמעתי שיש נוסחא של משקל הגוף כפול 0.3 מ"ג =כמות מ"ג נדרשת לרטלין)

** ד"ר נכבד אני מעוניין להשתמש רק ברטלין LA20 כי הוא בסל התרופות , רק רוצה לדעת האם בהתאם למשקלי מספיק אחד או יותר בשל שמשקלי 72 ק"ג
תודה רבה ויש לך יופי של פורום ...אמליץ עליכם לכל חבריי
RE: LA20 מינון נכון למשקל 72 ק"ג RE: LA20 מינון נכון למשקל 72 ק"ג 20/09/2011 21:23
תאריך ושעה: 20/09/2011 21:23 סגור
שלום רב

ריטלין LA של 20 מ"ג יכול להספיק. זה מאד תלוי ב:
כמה הבעיה חזקה
ממתי היא קיימת
איך התמודדת עד כה
האם קיימות בעיות נוספות...
אישיות ברקע

בקיצור קשה לקבוע מינון בפורום. פעמים רבות, קובעים מינון התחלתי, רואים את התגובה ומחליטים אם לעלות או לא.

בהצלחה

ד"ר אליזוב
< 1
...
123 124 125 126 127 128 129
...
132 >
עמוד

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה