סימנים שליליים חריגים - ייעוץ פסיכולוגי / פסיכיאטרי אונליין

חיפוש סגירה 1800-100-172

אנחנו כאן בשבילך

השאר/י פרטייך ונחזור אליך בהקדם
קבע פגישה

פורום לייעוץ פסיכולוגי/פסיכיאטרי אונליין

סימנים שליליים חריגים

מחבר:
תאריך ושעה: 09/10/2018 18:26
דוקטור שלום,
מזה 8 שנים אני מאובחנת עם סכיזופרניה פרנואידית. לפני שנה עברתי את ההתקף הפסיכוטי השני - בתחילה קיבלתי קלופיקסול 250 מ"ג כל 3 שבועות ופרפנאן 8 מ"ג והיום אני מקבלת רק את הפרפנאן. הסימנים החיוביים פחות או יותר נעלמו אבל אני סובלת מאוד מהסימנים השליליים. הקשב והריכוז אצלי די תקינים. לעיתים אני מרגישה שהמוח שלי נודד אבל זה בגלל שיש לי קושי לפענח/להבין. מאז ההתקף השני יש שלושה דברים שמאוד מציקים לי. הראשון הוא בעיות קשות בשליפה של מידע בזכרון לטווח רחוק (שהיו גם אחרי ההתקף הראשון ומשום מה זה קצת השתפר אחרי ההתקף השני). השני הוא שאני לא זוכרת מושגים מתקדמים ובסיסיים כמו תינוק, מוות, מחלה סופנית, כאילו נמחקו כל האסוציאציות שהיה לי למושג מסויים, זה תקף לגבי הרוב המוחלט של המושגים. הדבר השלישי (חל מתחילת המחלה) הוא שאני לא מצליחה להזכר/לשמור על קשר רגשי. אחרי שני ההתקפים לא הצלחתי להזכר בכל מה שידעתי על בני המשפחה, לא הצלחתי להזכר בחוויות המשותפות, ונעלמו רגשי אהבה, קרבה ודאגה שהיו לי כלפיהם. זה לא היה ארעי רק כי הייתי מרוכזת מידי בעצמי באותו שלב או משהו כזה. יש לציין שאחרי ההתקף הראשון הצלחתי במאמצי חשיבה יזומים לבנות מחדש את הקשר הרגשי עם קרובי המשפחה, ולצערי הקשר נמחק שוב אחרי ההתקף השני (בניתי את הקשר באמצעות זה שהכרחתי את עצמי לזכור פרט מידע אחד שידעתי על אותו אדם (שהוא רגיש למשהו) ולאט לאט ועקב נטישה של אותו בן משפחה הצלחתי להזכר בדברים עליו. אבל לצערי הכוחות המניעים האלו לא פועלים עלי היום).
האם לדעתך יש פתרון?
המומחים שלנו במבחר סרטי וידיאו רלוונטים

אנחנו כאן בשבילך

לקביעת פגישה השאר פרטיך
ונחזור אליך בהקדם
שליחת פנייה